رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

نخستین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در استان یزد

تاریخ بروزرسانی :
۳۱ خرداد ۱۳۹۶

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برگزاری دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و نخستین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، «محمدرضا دهقان مهرجردی» در این رابطه افزود: این نمایشگاه در راستای معرفی تولیدات صنایع دستی و فراهم کردن بستر مناسب به منظور ارائه محصولات متنوع برای همه اقشار جامعه از چهاردهم تا هیجدهم تیرماه سال‌جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های استان برگزار خواهد شد .

وی با بیان این که قرار است در این نمایشگاه به صورت تخصصی به معرفی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی پرداخته شود، گفت: از همه استان‌ها برای شرکت در این نمایشگاه دعوت شده تا بتوانند علاوه بر معرفی و عرضه محصولات صنایع دستی شاخص و بومی خود، زیراندازهای تخصصی استان خود را نیز معرفی کنند .

دهقان مهرجردی تصریح کرد: برای هر استان دو غرفه رایگان برای بخش بازرگانی و معرفی زیراندازهای سنتی در نظر گرفتیم و شرکت‌کنندگان می‌توانند با پرداخت نیمی از هزینه‌های اسکان و خوراک، در این نمایشگاه شرکت کنند .

این مقام مسئول ادامه داد: با آن ‌که چند روز بیشتر از اعلام به استان‌ها برای شرکت در این نمایشگاه نگذشته است اما تاکنون شش استان برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند .

وی در بخشی از سخنان خود از دعوت کاروان «پیوند» به این نمایشگاه خبر داد و گفت: کاروان پیوند با دستور معاون صنایع‌دستی کشور و در راستای حمایت از هنرمندان حصیرباف شکل گرفته تا همه حصیرهای موجود در انبار هنرمندان خریداری شود لذا از این کاروان دعوت کردیم تا با اولین توقف خود در استان یزد و حضور در این نمایشگاه تخصصی، محصولات حصیری استان‌های دیگر را هم معرفی کنند .

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان درباره جزئیات دهمین نمایشگاه صنایع دستی استان و همچنین برگزاری نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در کنار این نمایشگاه توضیحاتی داد.

وی گفت: قرار بود به واسطه ثبت ملی شهرستان میبد به عنوان شهر زیلو در کنار نمایشگاه سراسری استان، نمایشگاه تخصصی زیلو برگزار شود ولی چون امسال از سوی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، سال حصیر نامگذاری شده است، تصمیم گرفتیم اولین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی را در کنار دهمین نمایشگاه سراسری استان یزد برگزار کنیم هر چند که در سال‌های گذشته نیز در کنار نمایشگاه‌های سراسری استان، نمایشگاه تخصصی نساجی سنتی را برگزار کردیم .

دهقان مهرجردی در ادامه با بیان این که به ‌واسطه بزرگترین رویداد صنایع دستی که هر سال برگزار می‌شود، سعی کردیم برنامه‌های جانبی را نیز در کنار نمایشگاه صنایع دستی داشته باشیم، تصریح کرد: در طول برگزاری نمایشگاه، هر روز صبح کلاس‌های آموزشی «برندسازی»، «ایده‌پردازی و نوآوری» و «بسته‌بندی» به‌صورت رایگان خواهیم داشت و همچنین با همکاری بنیاد نخبگان، بخشی را با عنوان «جایزه طراحی محصول» برنامه‌ریزی کرده‌ایم .

وی با اشاره به این که در این نمایشگاه کلیه محصولات صنایع دستی با تخفیف ویژه عرضه خواهد شد، گفت: برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی فرصت خوب و مناسبی برای معرفی تولیدات صنایع دستی است و می‌تواند بستر مناسبی به منظور ارائه محصولات متنوع برای همه اقشار جامعه فراهم کند .

معاون صنایع دستی استان در پایان نیز یادآور شد: این نمایشگاه در این پنج روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۲:۳۰ پذیرای عموم علاقمندان به هنر صنایع دستی خواهد بود.

منبع : ایسنا

57507562 نخستین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در استان یزد

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *