رزرو هتل فضاگشت
۱۰ فروردین ۱۳۹۳

ملزومات سفر با خودروی شخصی

اشتراک گذاری

این روز‌ها با توجه به بنزین ۷۰۰ تومانی با خودروی شخصی سفر رفتن دل شیر می‌خواهد و وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، قطار و هواپیما بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با این حال اگر شما توانسته‌اید با حذف سفرهای درون‌شهری با وسیله نقلیه شخصی، مقداری بنزین برای یک مسافرت ذخیره کنید این مطلب را بخوانید. سفر با اتومبیل شخصی شرایط و ملزوماتی دارد که رعایت آنها در سفر می‌تواند کمک‌ حال شما باشد. عده‌ای اعتقاد دارند.

اجاره خودرو

پر کردن باک بنزین و چک کردن آب رادیاتور ماشین برای سفر کردن کافی است. اما قبل از سفر ماشین نیاز به بازدید فنی دارد. این بازدید از چند مرحله تشکیل می‌شود. اول بازدید کامل چهار‌چرخ است. در این مرحله باید باد لاستیک‌ها تنظیم شده، لنت‌های ترمز چک شده و در صورت نیاز تعویض شود. مرحله بعدی بازدید روغن موتور، روغن ترمز، کلاچ و واسگازین است. تمیز و پربودن روغن و واسگازین باعث می‌شود دنده ماشین راحت‌تر عوض شود. همچنین پر کردن آب باتری، آب رادیاتور و آب منبع شیشه‌شور خودرو الزامی است.

تعدادی قطعات و لوازم یدکی ابزارآلات نیز هستند که نبودشان در ماشین در بعضی موارد می‌تواند شیرینی‌های مسافرت را تلخ کند. از ابزار‌هایی که باید در ماشین حتما موجود باشد می‌توان به پیچ‌گوشتی، انبردست، آچار چرخ، جک، زاپاس و چراغ‌قوه اشاره کرد.

قطعات مورد نیاز در سفر نیز عبارتند از تسمه پروانه، شمع و پلاتین که همگی از قطعات مصرفی و مورد نیاز هستند.

به همراه داشتن یک گالن ۴ لیتری بنزین، یک گالن ۴ لیتری آب و یک قوطی روغن ترمز را هم فراموش نکنید. زیرا در شرایط فعلی اگر ساعت‌ها هم کنار جاده منتظر بمانید کمتر کسی پیدا می‌شود که به شما بنزین بدهد!

IMAGE634986995604762454 ملزومات سفر با خودروی شخصی

           
 

نظر کاربران :

 • بیدختی

  سلام
  بدون شک داشتن گالن بنزین از خطرناک ترین کارها است و در هیچ مرجع داخلی و خارجی توصیه نشده است.
  لطفا بررسی کنید و ببینید درست می گویم مطلب مربوزه را حذف کنید
  ضمنا توصیه این چنینی به کسانی که تاکنون تجربه حمل بنزین را نداشنه اند مسئولیت هایی را برای نگارنده این مطلب خواهد داشت.
  باتشکر
  برخی از مطالبتان بسیار سودمند بود. تشکر

  ۱۰ فروردین, ۱۳۹۳ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *