جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

ملایر شهر جهانی هنر است

تاریخ بروزرسانی :
۱۶ تیر ۱۴۰۲

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: اینجا جهان کوچک است و صدای دست هنرمندان منبت کار، صدای هنرمندان قلمزن و صدای دست هنرمندان مروارباف ملایری را جهان شنیده است و ملایر شهر جهانی هنر است.

مریم جلالی شامگاه ۱۵ تیر ماه در جشن بزرگ عید غدیرخم و مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فروش مبلمان منبت ملایر که در مجموعه مینی ورلد برگزار شد، اظهار کرد: هرجای جهان نقشی بر چوب نشسته باشد و آن چوب تزیین اتاقی باشد، نام ملایر هم هست.

شهر ملایر ملایر شهر جهانی هنر است

جلالی تاکید کرد: ثبت جهانی یک امتیاز است؛ اما مهم تر از آن یک مسئولیت است چرا که وقتی شهری جهانی می شود یعنی تک تک آحاد شهروندان آن شهر شامل شهردار، فرماندار، نماینده مجلس، هنرمند، صنعتگر و بازرگان باید جهانی فکر کنند.

وی با بیان اینکه من حامل سلام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای شما هستم، ادامه داد: خانواده ایرانی نشان و نماد است؛ خانواده ای که با محبت و عاطفه، عشق و با تربیتش اخلاق، قانون، سلامتی و ثروت تولید می کند.

پیشنهاد می کنیم مطلب جاهای دیدنی ملایر رانیز مطالعه بفرمایید.

وی تصریح کرد: ما یک خانواده ایم و به این خانواده بودن خود می بالیم؛ صنایع دستی ما معیشت، هویت و بنیان ماست معیشتی که هویت مان را ابراز کرده و فریاد می زند.

وی خانواده را مزیت گفتمان ایران اسلامی خواند و مطرح کرد: صنایع دستی ایران بسیار گرانقدر و ارزشمند است زنان سرزمین ما خودشان و مردانی که پرورش دادند، هنرمند هستند بطوریکه از تکه چوب و فلزی بی جان از حصیر خشک و از نخ بیشه هنر می آفرینند.

شهر ملایر 1 ملایر شهر جهانی هنر است

شهر ملایر 2 ملایر شهر جهانی هنر است

 

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *