بلیط هواپیما سوئیت تبریز

لیست وسایل غیر ضروری برای سفر

زمان مطالعه : 6 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۰ شهریور ۱۴۰۰

سفر کردن یکی از بهترین لذت های زندگی ست و همیشه بستن چمدان برای سفر بخصوص برای خانمها بسیار دشوار است . چرا که دوست دارند بیشتر وسایل زندگی روزمره را با خود به سفر ببرند و به عبارتی دل کندن از آنها مشکل است . در این مطلب لیست وسایل غیر ضروری برای سفر را آورده ایم تا با خواندن آن راحتتر چمدان خود را بسته و سبک سفر کنید .اما سبک سفر کردن، به معنی صرف نظر کردن از وسائل ضروری نیست. منظور از سبک سفر کردن، این است که برخی وسائل که می توان بدون آن ها هم سفر کرد را همراه خود نبرید. البته این که چه وسائلی ضروری است و چه چیزهایی غیر ضروری، بستگی به مقصد سفر و نحوه اقامت شما دارد. اگر به قصد کمپ کردن می روید قطعا لوازمی متفاوت از زمانی که خانه یکی از اقوامتان و یا هتل اقامت می کنید، مورد نیازتان است.

وسایل غیر ضروری سفر

مهم ترین اصل برای این که بدانیم چه چیزهایی ببریم و چه چیزهایی را نه، این است که نسبت به جایی که می رویم و امکاناتی که در مقصد خواهیم داشت، آگاهی داشته باشیم. بهتر است قبل از رفتن خصوصیات جغرافیایی و جاهای دیدنی شهر مقصد را بدانیم، مشخص باشد که قرار است هتل بگیریم یا شب را در حاشیه ی جنگل توی چادر بگذرانیم؟ اگر به فکر رزرو هتل هستیم، بدانیم هتل چه امکاناتی به ما می دهد.

بیشتر وقت ها پیش آمده که یک سری از وسایل را به زور در چمدان خود جا می کنیم و با خود به سفر می بریم اما بعد از ترک هتل و بازگشت از سفر متوجه می شویم که هیج کدام از آن ها استفاده نکرده ایم. واقعیت این است که در سفر به خیلی از وسایلی که در زندگی روزمره از آن ها استفاده می کنیم نیار نخواهیم داشت چون در مسافرت، زندگی ما روال عادی خود را ندارد می خواهیم درباره آن وسایلی صحبت کنیم که بهتر است در خانه بمانند.

وسایل غیر ضروری سفر

حالا ببینیم از کدام یک از وسایلمان می توانیم صرف نظر کنیم:

لباس در طرحها و رنگهای مختلف

درسته که شیک پوشی و تنوع لباس، لذت بخش است اما ضروری نیست. خیلی وقتا پیش می آید که بسیاری از لباس هایمان را تا پایان سفر از چمدان خارج نمی کنیم. اما حتی اگر هم همه آن ها را بپوشید، بازهم دلیل نمی شود که آن همه لباس همراه خود داشته باشید.

تعداد لباس ها، ارتباط مستقیم با مدت سفر دارد اما حتی اگر سفرتان طولانی هم باشد، می توانید با تعداد محدودی لباس هم راحت باشید. برای مثال هرچقدر هم که سفرتان طول بکشد، حداکثر ۲ شلوار کافی است. لازم نیست هر روز یک لباس بپوشید. لباس هایتان را بشوئید و استفاده کنید. در واقع کاربرد لباس ها مهم است. همراه داشتن لباس گرم، لباس مناسب طبیعت گردی، کفش مناسب و غیره بر اساس مقصد و نوع سفرتان ضروری است اما رنگ و طرح لباس و تنوع آن ها را فراموش کنید تا بیشتر به لذت های سفر بپردازید.اما در نهایت شما هستید که تصمیم می گیرید چه چیزهایی ضروری تر هستند و چه چیزهایی نه.
شلوار جین مطمئنا گزینه مناسبی برای سفر است چون نه چروک می شود و نه کثیفی را نشان می دهد می توانید به راحتی با آن به دشت و صحرا بروید و تفریح کنید اما این شلوارها معمولا جای زیادی می گیرند به همین خاطر چند دست از آن را همراه خود نبرید چون فضای زیادی از چمدان شما را اشغال می کند.

زیورآلات گران قیمت و وسائل ارزشمند

همراه داشتن جواهرات و ابزار گران قیمت در طول سفر اصلا ضروری نیست و تنها آرامش را از شما می گیرد. از همراه داشتن کالاهای گران قیمت خودداری کنید و سفر را برای خودتان راحت تر کنید. به این ترتیب، از مزاحمت دزدها و جیب بر ها هم در امان خواهید بود.بعضی از افراد اعتقاد دارند که خانه برای نگهداری از جواهراتشان امن و مناسب نیست اما نمی دانند که با سفر با زیورآلات بیشتر امنیت خود و اموال گران قیمتشان را به خطر می اندازند بهتر است هنگام سفر جواهراتشان را در گاوصندوق یا یک فرد معتمد بسپارند . یا در غیر این صورت می توانند به محض رسیدن به شهر مقصد به گاوصندوق هتل محل اقامت سپرده تا در طول سفر نگرانی نداشته باشند .
زیور آلات از آن دسته وسایلی هستند که بردنشان فقط استرس و نگرانی دارد. فراموش نکنید سفر می کنید برای خوشگذرانی و تفریح توصیه می کنیم این لذت ها را با استرس و دغدغه نابود نکنید .

وسایل غیر ضروری سفر

کتاب و مجله‎

با این که مطالعه کردن یکی از بهترین عادت ها است اما کتاب ها و مجلات هم بسیار جاگیر هستند و هم سنگین. همچنین جلد های سفت و ضخیم برخی از کتاب ها هم می توانند مشکل ساز شوند. پیشنهاد ما این است که کتاب های صوتی و پی‌دی‌اف الکترونیکی را جایگزین آن کنید. به این ترتیب، تلفن همراه یا تبلت شما کافی است تا بتوانید در اوقات بیکاری یا سالن های انتظار، مطالعه کنید.

مواد غذایی

همراه داشتن مواد غذایی و تنقلات در داخل چمدان هم می تواند دردسر ساز باشد. این هم بستگی به نحوه سفرتان دارد. به جای غذاها، می توانید از تنقلات کم‌حجم و مقوی همراه داشته باشید. فراموش نکنید که بخشی از لذت سفر، امتحان کردن غذاهای محلی و خوردنی های شهرهای مختلف و ایجاد تنوع در عادت های غذایی است.

لوازم آرایشی ‎

قاعدتا در طول یک سفر تفریحی، قرار نیست در مهمانی یا مراسم رسمی شرکت کنید. بنابراین می توانید از لوازم آرایش در حجم زیاد صرف نظر کنید. همراه داشتن لوازم بهداشتی مانند صابون، اسپری، کرم مرطوب کننده، ضد آفتاب و ژل بهداشتی، می تواند کافی باشد. اما بسیاری از اقامتگاه ها هم ارائه برخی امکانات مانند صابون، شامپو، خمیر دندان و مسواک، بخشی از خدماتشان است. همچنین در صورت نیاز هم می توانید وسائل مورد نیاز خود را از داروخانه های مقصد تهیه نمائید.

همراه داشتن برخی لوازم مانند سشوار و اتوی مو هم بسیار دست و پا گیر و سنگین است و اصلا ضرورت ندارد. از طرف دیگر سشوار هم در اکثر هتل ها وجود دارد.

اتوی لباس هم اصلا حرفش را نزید. برای صاف بودن لباس هایتان، کافی است آن ها در محیطی مرطوب مانند حمام، بر روی چوب لباسی، آویزان کنید. به این ترتیب بخار موجود در حمام می تواند بهترین اتو باشد.

وسایل غیر ضروری سفر

وسایل الکترونیکی

امروزه در سفرهای تفریحی و غیرکاری، همراه داشتن گوشی همراه می تواند نیازهای شما را برطرف کند. هنگام بستن چمدان، از وسایل الکترونیکی خود صرف نظر کنید. ضمن این که وسائل الکتریکی وقت شما را خواهند گرفت.

سشوار و اتو

اگر به یک سفر طبیعت گردی و یا تفریحی می‌روید نیاز به همراه بردن سشوار نمی‌باشد. اگر اقامت شما در هتل باشد می‌توانید از سشواری که در اختیار شما قرار می‌دهند استفاده کنید. در صورتی که اقامت کمپینگ دارید نیز می‌توانید چند روز بدون سشوار کردن موها سپری نمایید. اتفاقی نمی‌افتد اگر چند روز موهای خود را سشوار نزده و حالت ندهید. سشوار بسیار جاگیر می‌باشد و حمل و جابجایی آن سخت است.

همچنین اگر به سفر مهمی از نظر کاری نمی‌روید و یا قصد شرکت در مراسم خاصی را ندارید، نیاز به داشتن اتو برای مرتب کردن لباسهایتان هنگام سفر نمی‌باشد. در صورتی که اقامت شما در مقصد در هتل باشد، می‌توانید لباس‌های خود را برای شستشو و تمیز کردن به لاندری هتل تحویل دهید و اتو شده و مرتب دریافت نمایید.

وسایل غیر ضروری سفر

کفشهای ناراحت‎

کفش هایی که پایتان را اذیت می کند را همراه خود نبرید کفش های پاشنه بلند یا کفش هایی که خیلی تخت هستند مناسب سفر و فعالیت هایی که در سفر می خواهید انجام دهید نیستند پس آن ها را همراه خود نبرید.

ارز و پول نقد بیش از نیاز

حواستان باشد میزان ارزی که حساب کردید تقریباً نیاز‌تان می‌شود را با خود در طول پرواز داخلی یا خارجی حمل کنید. حداکثر میزان حمل ارز مجاز را در هنگام خرید بلیط هواپیما به شما می‌گویند؛ این مقدار ۱۰ هزار یورو می‌باشد. اجازه خروج ارز نیز به همین مقدار است.

 

 

 

 

 

 

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *