جستجوی شهر به شهر :
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

لیست قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد

تاریخ بروزرسانی :
۱۸ آذر ۱۴۰۲

عوامل مختلفی مانند کمتر بودن هزینه جابه‌جایی با قطار نسبت به هواپیما، بالا بودن امنیت، امکان انتقال خودروی شخصی به مقصد با قطار، لذت بردن از تماشای مسیر و امکان استراحت و خوابیدن در کوپه قطار باعث شده است که اکثر افراد پایتخت‌نشین با قطارهای مسیر تهران مشهد، به این شهر سفر کنند. شهر مشهد هر ساله پذیرای میلیون‌ها مسافر است و این افراد برای کاهش هزینه‌های سفر با قطار می‌توانند بلیط قطارهای اقتصادی را خریداری کنند‌‌. در این مطلب قصد داریم ارزان‌ترین قطار تهران مشهد را معرفی کنیم.

قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد 800x519 لیست قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد

کدام قطارهای مسیر تهران مشهد اقتصادی هستند؟

تعدادی از قطارهای شرکت‌های ریلی ایران بلیط قطار تهران مشهد را با قیمت ارزان‌تری ارائه می‌دهند و سفر با آن‌ها اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه‌تر است. در ادامه این قطارها را معرفی کرده‌ایم. شما می‌توانید بلیط قطار ارزان به هر کجای ایران را از سایت و اپلیکیشن فلای‌تودی تهیه کنید.

قطار اتوبوسی صبا

یکی از قطارها که ارزان‌ترین بلیط‌های تهران مشهد را به مسافران ارائه می‌دهد، قطار اتوبوسی سریع‌السیر صبا است. این قطار تندرو از قطارهای پرطرفدار و لوکس شرکت حمل‌‌ونقل ریلی رجا یا همان شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و فضای داخلی آن به اتوبوس شباهت دارد. به این نکته توجه داشته باشید که از یک قطار اتوبوسی نباید انتظار خدماتی در حد قطارهای کوپه‌ای داشته باشید.

از امکانات رفاهی قطار اتوبوسی صبا می‌توان به مواردی مانند صندلی‌های راحت، زیرسری نرم، زیرپایی قابل تنظیم، سیستم صوتی و تصویری، توزیع آب‌معدنی و بسته خوراکی، سیستم تهویه مطبوع، توزیع هدفون و روزنامه به مسافران و وجود ویلچر برای افراد کم‌توان اشاره کرد.

قطار اتوبوسی پردیس

قطار اتوبوسی پردیس یکی از قطارهای چهار ستاره سریع‌السیر یا تندرو است که زیرمجموعه شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا محسوب می‌شود‌. این قطار مسافران را در مدت ۸ ساعت از تهران به مشهد جابه‌جا می‌کند و قیمت بلیطش نسبت به قطارهای لوکس ارزان‌تر است. قطار پردیس به دلیل ارائه امکاناتی مانند سیستم صوتی و تصویری، عایق‌بندی صدا و حرارت برای واگن‌ها، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، خدمات پذیرایی و … طرفداران زیادی دارد.

قطار اتوبوسی ماهان

یکی دیگر از قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد، قطار اتوبوسی ماهان است. این قطار سه ستاره زیرمجموعه‌ای از شرکت حمل‌ونقل ریلی جوپار به‌شمار می‌رود. بلیط قطار اتوبوسی ماهان فقط در مناسبت‌های خاص و با قیمت ارزان به مسافران ارائه می‌شود. این قطار مسیر تهران مشهد را که قطارهای کوپه‌ای در ۱۲ ساعت طی می‌کنند، در ۱۰ ساعت طی می‌کند. امکانات قطارهای اتوبوسی ماهان عبارت‌اند از: سیستم صوتی و تصویری، پنجره‌های عایق‌بندی شده، سرویس بهداشتی، وجود پریز برق برای شارژ لوازم الکتریکی، وجود یک رستوران برای هر پنج واگن و …

قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد1 800x501 لیست قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد

قطار ۶ تخته پارسی

قطار ۶ تخته پارسی یکی دیگر از قطارهای شرکت ریلی رجا است که واگن‌هایی درجه دو دارد؛ به همین دلیل بلیط قطار تهران مشهد را با قیمت ارزان و مقرون‌به‌صرفه‌ای به مسافران ارائه می‌دهد. در واقع این قطار نیز یکی از قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد به‌شمار می‌رود و با برخورداری از ده کوپه در هر سفر ۶۰ نفر را از تهران به سمت مشهد جابه‌جا می‌کند. از خدمات و امکانات این قطار می‌توان مواردی مانند سیستم صوتی و تصویری، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، کوپه‌های عایق‌بندی شده، ارائه کمک‌های اولیه، پریز برق، سیستم تهویه مطبوع، خدمات پذیرایی شامل آب معدنی و صبحانه را نام برد.

قطار لوکس مهتاب

شرکت مهتاب سیر جم یکی از شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی ایران است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرد. قطار ۶ تخته لوکس مهتاب به‌عنوان یکی از معروف‌ترین قطارهای این شرکت جزء قطارهای اقتصادی و ارزان مسیر تهران مشهد به‌شمار می‌رود. مسافرانی که قصد زیارت حرم امام رضا را دارند با خرید بلیط قطار مهتاب می‌توانند در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنند. خدمات و امکانات رفاهی این قطار عبارت‌اند از: ارائه سرویس خواب برای هر مسافر، سیستم صوتی و تصویری در واگن‌ها، سیستم تهویه مطبوع، سیستم سرمایشی و گرمایشی، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی، آب‌معدنی رایگان، توزیع هدفون، روزنامه و کتاب به مسافران، غذای باکیفیت و میان‌وعده.

قطار پرستو

یکی از اقتصادی‌ترین و معروف‌ترین قطارهای مسیر تهران مشهد قطار ۴ تخته پرستو نام دارد. این قطار متعلق به شرکت حمل‌ونقل ریلی شرقی بنیاد است. مردم این شرکت را بیشتر با نام تجاری بن ریل می‌شناسند. خدمات اختصاصی بن ریل از سال ۱۳۷۱ با اضافه کردن قطار سریع‌السیر مسیر تهران مقصد آغاز شد.

در ده واگن قطارهای چهار تخته پرستو امکاناتی مانند وای‌فای، سرویس خواب، سیستم تهویه مطبوع، واگن‌های عایق‌بندی شده، پذیرایی با تنقلات و چای، پریز برق، آب‌معدنی رایگان، واگن‌های عایق‌بندی شده، ارائه روزنامه و مجله رایگان، رستوران با غذاهای باکیفیت، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی و سیستم صوتی و تصویری در اختیار مسافران قرار گرفته است.

قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد2 800x534 لیست قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد

قطار غدیر

مسافران می‌توانند قطاره چهار ستاره غدیر متعلق به شرکت حمل‌ونقل ریلی ترابر سبا را نیز با قیمتی مقرون‌به‌صرفه خریداری کنند. این شرکت فعالیت خود را با ۵۰ واگن و از سال ۱۳۸۸ آغاز کرد. قطار غدیر را نیز می‌توان در لیست قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد به‌شمار آورد. از امکانات این قطارها می‌توان به مواردی مانند خدمات ویلچر، سرو غذاهای گرم و باکیفیت، واگن‌های عایق‌بندی‌ شده، سیستم تهویه مطبوع، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، سیستم صوتی و تصویری، محل مخصوص برای تعویض کردن پوشک نوزادان، ارائه اطلاعات مسیر در نمایشگر،‌ بهره‌گیری از پرسنلی مجرب و خوش‌برخورد و غیره اشاره کرد.

خرید بلیط قطار ارزان مسیر تهران مشهد از سایت فلای تودی

در این مطلب تعدادی از قطارهای اقتصادی مسیر تهران مشهد شامل قطار اتوبوسی صبا، قطار اتوبوسی پردیس، قطار اتوبوسی ماهان، قطار ۶ تخته پارسی، قطار لوکس مهتاب، قطار پرستو و قطار غدیر را معرفی کردیم. افرادی که قصد سفر به مشهد مقدس را دارند، با خرید بلیط این قطارها با قیمت ارزان می‌توانند در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنند‌. بهترین روش برای خرید آنلاین بلیط قطار تهران مشهد مراجعه به سایت فلای تودی است.

مراحل خرید بلیط قطار تهران مشهد در این سایت به این صورت است که ابتدا باید وارد صفحه خرید بلیط قطار شوید، سپس در بخش مبدا نام تهران و در بخش مقصد نام مشهد را وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعاتی مانند تاریخ رفت یا تاریخ رفت ‌و برگشت و تعداد مسافران روی گزینه جستجو کلیک کنید. سپس از طریق فیلترهای جستجو نوع قطار را مشخص کرده و وارد مرحله بعدی شوید. در مرحله بعد باید اطلاعات مسافران به ثبت برسد و هزینه خرید بلیط پرداخت شود. در مرحله آخر یعنی بلافاصله پس از پرداخت هزینه، بلیط قطار برای شما صادر می‌شود‌.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 1 میانگین: 5]
           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخت جمشید روستای کندوان زیبایی های گیلان سد شاه عباسی طبس اماکن دیدنی یزد