رزرو هتل ایران بوم گردی

فرودگاه لار

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۳ تیر ۱۳۹۶

اطلاعات فرودگاه لار:

کد فرودگاه لار : IATA: LRR – ICAO: OISL

نوع فرودگاه : عمومی

تور اروپا

تعداد باند ها : ۱ باند

موقعیت فرودگاه : لار – ایران

ارتفاع از سطح دریا : ۸۰۰ متر

توضیحاتی درباره فرودگاه لار :

در سال ۱۳۳۹ پس از وقوع یک زلزله ویران‌گر و به منظور کمک‌رسانی به مردم لار فرودگاه لار تأسیس شد.. فرودگاه بین‌المللی لارستان از شمال غرب در ۲۰۰ کیلومتری فرودگاه شیراز و از جنوب شرق در ۱۷۰ کیلومتری فرودگاه بندرعباس است .
در سال ۱۳۷۲ فرودگاه لار به عنوان مرز هوایی شناخته شده است و از تیر ماه سال ۱۳۸۵ با توجه به آمار بسیار بالای پروازهای خارجی و جا به جایی بار و مسافر و همچنین نصب تمام دستگاه‌ها و سیستم‌های ناوبری روز دنیا در آن بنا به مصوبه هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌های کشور از اداره کل فرودگاه‌های استان فارس منفک و به عنوان یک فرودگاه مستقل در تمام زمینه‌های مالی، عملیاتی، فرودگاهی و به طور مستقیم زیر نظر شرکت فرودگاه‌های کشور اداره می شود.از لحاظ آمار پروازهای خارجی و همچنین جا به جایی مسافر و بار با در نظر گرفتن جمعیت این شهرستان بعد از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به عنوان دومین فرودگاه مطرح است و بدون در نظر گرفتن جمعیت در مقام هشتم کشور بین ۵۴ فرودگاه قرار دارد و این فرودگاه از ۱۳ فرودگاه مراکز استان‌ها بالاتر قرار دارد.

اطلاعات پرواز فرودگاه لار :

مسیرهای داخلی فرودگاه شهرهای تهران ، مشهد و شیراز و پروازهای خارجی این فرودگاه شامل شهرهای دبی، کویت، قطر، ابوظبی، سوریه میشود.

ایرلاین های فعال در فرودگاه لار

ایرلاین های فعال در فرودگاه شامل ایرلاین ایران ایر ، ایرلاین ماهان ،ایر آریا ،ایرلاین آسمان و ایر عربیا میشود.

تلفن فرودگاه لار :

۰۷۸۱-۳۳۴۱۰۵۰

 فرودگاه لار

 فرودگاه لار

 فرودگاه لار

           

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

  • سید محمد حسینی

    واقعا با توجه بهجمعیت کم این شهر داشتن فرودگاه بین المللی خیلی جالب و قابل توجه هست.دلیل داشتن فرودگاه بین المللی هم شاغل بودن اکثر مردم این منطقه در امارات کویت و قطر هست

    ۹ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین