رزرو هتل ایران بوم گردی

غار نوشیروان اسفراین

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲ مهر ۱۴۰۰

غار نوشیروان در فاصله ۱۰ کیلومتری شمال شرقی اسفراین در نزدیکی روستای پرکانلو در رشته کوه گادتیغ و در محدوده منطقه حفاظت شده ساریگل واقع شده است. این غار از نوع طبیعی بوده و شکل دهانه آن عمودی است. این غار فاقد بقایای باستان‌شناختی است ولی در روایت‌های تاریخی دوره ساسانی، از آن نام برده شده است. یکی از ویژگی‌های غار همجواری با جاذبه‌های طبیعی و برخورداری از چشم‌انداز زیبا است.

غار-انوشیروان غار نوشیروان

روستای پرکانلو

دهستان ميلانلو به مرکزيت روستای پرکانلو از بخش مرکزی شهرستان اسفراين و در ۹ کيلومتری شرق شهر اسفراين قرار گرفته است. از مناطق ییلاقی اسفراین دره میلانلو است که از روستاهای به هم پیوسته در مسیر رودخانه بیدواز شامل اردغان، بیدواز، حسن آباد، سرچشمه، سارکانلو، پرکانلو و قزاقی تشکیل می‌شود که به واسطه باغ‌های به هم پیوسته در مسیر روستاها دالانی سبز و چشم نواز در این منطقه را به وجود آورده‌اند. چشمه‌های متعدد در منطقه با توجه به موقعيت کوهستانی منطقه مانند چهل چشمه (روستای سرچشمه) رودخانه دائمی که بخشی از آب خود را از چهل چشمه تامين می‌کند .

تور اروپا

باعث مشروب نمودن زمين‌های زراعی شده و انواع محصولات باغی مانند: سيب، هلو، زردالو، گردو و انواع سيفی‌جات توليدمی‌شود. غار سنجد سرچشمه، غار نوشيروان، منطقه تفريحی چمن که بخصوص در ايام نوروز و سيزده بدر پذيرای جمع کثيری از دوست‌د‌اران طبيعت است. کوه‌های شاه جهان وکرکزاب، باغ دره‌ها وفضاهای باز و سرسبز جويبارها، چشمه سارها. بافت معماری متفاوت روستای منطقه از جمله توان‌های گردشگری منطقه نمونه گردشگری ميلانلو است.

غار-انوشیروان2 غار نوشیروان

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

  • شهر زیبای ما اسفراین

    سلام همانطور ک ذکر شده «غار نوشیروان» این غار بنسبت نزدیکی به روستای نوشیروان نزیکتر است تا پرکانلو و از نظر راه ارتباطی جدای از پرکانلو می باشد و محل قراری گیری غار پشت مرز و نقطه تلاقی روستای نوشیروان و پرکانلو میباشد و جزئی از روستای نوشیروان محسوب می شود تا پرکانلو! لطفا در پخش خبر مطالعات کافی داشته باشید.

    ۲۰ آبان, ۱۴۰۰ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین