رزرو هتل فضاگشت
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

غار کناتاریکه ایلام

اشتراک گذاری

غار کناتاریکه ایلام ، در ارتفاعات «سیوان کوه» در فاصله ۳۵ کیلومتری مسیر ایلام – دره شهر و در نزدیکی روستای «پاکل» قرار گرفته است. این غار یک حوضچة آبی و پرده های سنگی و صدها ستون و مجسمة استالاکتیتی و استالاگمیتی دارد و عمقش ۳۵۰ متر است . هوای داخل غار به شدت سرد است و به همین دلیل هیچ موجود زنده ای داخل غار زندگی نمی کند ولی اکسیژن داخل غار مناسب است . استالاگمیت های داخل غار هم بسیار زیباست.

برای آشنایی بیشتر با شهر ایلام پیشنهاد می کنیم مطلب سیری در ایلام را مطالعه بفرمایید.

اجاره خودرو

غار بره زرد

برای دیدن این غار باید در مسیر ایلام به سمت دره شهر حرکت کنید. در فاصله ۳۵ کیلومتری از این جاده و در نزدیکی روستایی به نام پاکل می توان غار کناتاریکه دره شهر را دید. غار کنا تاریکه که با نام غار بره زرد نیز شناخته می شود. عمقی نزدیک به ۳۵۰ متر دارد و دارای دالان ها و دهلیزهای متعدد و تو در تویی است که در نگاه اول شما را مجذوب خودش می کند. ورودی غار بسیار کوچک است و باید به صورت سینه خیز به آن وارد شوید. اما پس از عبور از ورودی، کم کم اندازه دالان ورودی بیشتر و عبور از آن راحت تر می شود. استالاگمیت ها و استالاکتیت های گوناگون و فراوان، ستون ها و پرده های سنگی و یک حوضچه آبی از جمله مواردی هستند که درون غار بره زرد ایلام دیده می شوند و باعث جذابیت غار شده اند.

1273 غارکناتاریکه

هوای داخل غار کناتاریکه در استان ایلام بسیار سرد است. بنابراین حتی اگر در فصل تابستان از این غاری دیدن می کنید، حتما لباس گرم کافی به همراه داشته باشید. سردی فضای داخل غار باعث شده تا هیچ موجودی توان زندگی درون غار را نداشته باشد. ارتفاع غار در قسمت های مختلف متفاوت است. در برخی از تالار ها این ارتفاع به بیش از ۱۲ متر نیز می رسد. استالاگمیت هایی که در اندازه های گوناگون در سراسر قرار دارند در کنار بلورهای سنگی و ستوهان های پیچ در پیچ، از جمله جذابیت های غار هستند. که چشمان شما را مجذوب خودش می کند.

نحوه دسترسی به غار کناتاریکه ایلام

آدرس :ایلام ۳۵ کیلومتری مسیر ایلام ، دره شهر و در نزدیکی روستای پاکل

غار کناتاریکه ایلام

غار کناتاریکه ایلام

غار کناتاریکه ایلام

           
 

نظر کاربران :

  • مهرنوش زاده رفیع

    این غار از بازمانده های اثار دوره ژوراسیک در فلات ایلامه بسیار زیباست اگر به غارنوردی علاقه مند باشید
    جریان انرژی این غار شما رو از لحظه ورود در آعوش میگیره و در پایان شما رو بدرقه میکنه

    ۱۵ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *