رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۳ فروردین ۱۳۹۴

علت مخالفت با ورود گردشگران خارجی!

اشتراک گذاری

تاریخ خبر :۱۳۹۴/۰۱/۲۳-رییس جامعه تورگردان ایران گفت: گردشگری داخلی و خارجی در سال گذشته و همچنین هفته‌های نخست امسال خوب بود و پیش‌بینی می‌شود تفاهم هسته‌ای،‌ شرایط را به نفع ایران تغییر دهد.

ابراهیم پورفرج در گفت‌وگو با خبرنگار گردشگری ایسنا اظهار کرد: تفاهم هسته‌ای ایران و ۱+۵ آرامشی را در ذهن کسانی که برای سفر به ایران می‌آیند، ایجاد می‌کند و امنیت بیشتری را در آن‌ها بوجود می‌آورد.

او ادامه داد: اگر این شرایط سیاسی تغییر نکند، قطعا تعداد گردشگران ورودی بیشتری خواهد شد، اما مسأله اصلی فقط آمدن گردشگران نیست، بلکه سرمایه‌گذاری‌ها برای توسعه زیرساخت است وگرنه با وضع کنونی مجبوریم تقاضای گردشگران بیشتری را رد کنیم.

این تورگردان اضافه کرد: ما همین حالا هم توان پاسخگویی به درخواست گردشگران را نداریم. تقاضا زیاد است، ولی ما پاسخگو نیستیم، چون ظرفیت زیرساختی به حد کافی نداریم.

وی در ادامه بیان کرد: حالا که روزهای آرامش‌بخشی برای گردشگری پیش‌بینی می‌شود، متولی گردشگری هم دست بحنباند و از دولت بودجه‌ای ویژه بگیرد و به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های گردشگری شتاب دهد.

پورفرج که خودش هم‌اکنون درحال ساخت یک هتل ۵ ستاره در تهران است، گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری زمان‌بر است و باید حمایت دولتی باشد تا سرمایه‌گذاری‌ها زودتر به نتیجه برسد. اگر مسوولان نشسته‌اند سرمایه‌گذاران خارجی بیایند و ما را نجات دهند، باید آگاه باشند که با این انتظار کشیدن فقط فرصت را از دست می‌دهند، چون سرمایه‌گذار خارجی تا امنیت در یک کشور به ثبات نرسد، سرمایه‌اش را به آن کشور وارد نمی‌کند. پس لازم است در این مرحله سرمایه‌گذار داخلی حمایت شود تا پس از تثبیت اوضاع سیاسی و اقتصادی، سرمایه‌گذاران خارجی نیز دست به کار شوند.

963 علت مخالفت با ورود گردشگران خارجی!

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *