رزرو هتل فضاگشت
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

صنعت گردشگری امنیت و ثروت می‌آورد

اشتراک گذاری

معاون وزیر کار معتقد است، صنعت گردشگری برای کشور هم امنیت و ثروت می‌آفریند و هم هزینه‌های تولید را کاهش را می‌دهد.

سیدحسن هفده‌تن در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: یکی از راه‌هایی که در کوتاه مدت می‌تواند به حل مشکلات اشتغال کمک کند، توسعه گردشگری و زیرساخت‌های گردشگری است و امیدواریم که امسال با همدلی میان مسئولان، گشایش اساسی در فضای کشور حاصل شود و بهبود فضای کسب و کار اتفاق بیفتد.

اجاره خودرو

وی هر یک درصد رشد اقتصادی را نیازمند حداقل ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دانست و تاکید کرد: علائم تخریب اقتصاد، رشد منفی است و تا اقتصاد به رشد مثبت به ویژه رشدهای بالاتر برسد زمان‌بر است. از این رو فضای کسب و کار باید به قدری شفاف باشد که سرمایه‌گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج برای سرمایه‌گذاری در کشور رغبت پیدا کنند.

معاون روابط کار وزیر کار ابراز امیدواری کرد که با حل مشکل بدهی معوق بنگاه‌ها به بانک‌ها در سال جاری رشد اشتغال در کشور را شاهد باشیم.

هفده‌تن ادامه داد: دولت مصمم است برای آن دسته واحدهای تولیدی که تولیداتشان صادرات‌گرا است و استانداردهای لازم برای دریافت وام را دارند ولی برای ورود به بازار کار با کمبود نقدینگی مواجه هستند تسهیلاتی فراهم کند تا تولیداتشان را به ظرفیت اسمی برسانند و از این طریق به رشد اشتغال و صادرات کشور کمک شود.

وی یادآور شد: در صورتی که تحریم‌ها برطرف و بخش اعظمی از طلب‌های ایران پرداخت شود، شرایط اقتصاد و فضای کسب و کار رو به بهبود خواهد رفت.

1680 صنعت گردشگری امنیت و ثروت می‌آورد

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *