جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

صفر تا صد تجربه سفر خارجی برای اولین بار

تاریخ بروزرسانی :
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

برای سفر خارجی باید درباره چه مواردی برنامه‌ریزی کنیم؟ برای چه کشور‌هایی باید ویزا تهیه کرد و کشور های بدون ویزا کدام هستند؟ سفر خارجی می‌تواند تجربه فوق‌العاده‌ای باشد تا موارد زیادی را بیاموزید. اگر قبلا تجربه سفر‌های خارجی را داشته‌اید احتمالا مسیر هموارتری را پیش رو دارید؛ اما دقت پکنید که همیشه باید برای سفر‌های خراجی اطلاعات خود را به‌روز کرده و برنامه‌ریزی‌های دقیقی داشته باشید. اگر سفر شما به کشور‌های دیگر، اولین سفر خارجی شما است، لازم است حتما درباره سفر و شهر‌ها و کشور‌هایی که قرار است به آن‌ها بروید، اطلاعات کاملی را بیاموزید.
کسب اطلاعات بیشتر کمک می‌کند تا سفر راحت‌تری داشته باشید و برای همه موقعیت‌ها آماده باشید. این‌مقاله را خوانده و آن را با دوستان و همکاران خود نیز به اشتراک بگذارید تا اولین قدم‌ها را برای سفر خارجی راحت‌تر بردارید. موضوع را با توضیح کوتاهی درباره سفر‌های خارجی و ویژگی‌های آن‌ها آغاز می‌کنیم.

تجربه سفر خارجی 800x450 صفر تا صد تجربه سفر خارجی برای اولین بار

سفر به خارج

سفر نیاز به برنامه‌ریزی دارد و این‌موضوع هنگامی که می‌خواهید به کشور دیگری بروید، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. البته نگران نباشید، سفر‌های خراجی نیز بسیار به سفر‌های داخلی شبیه هستند و شما با کمی اطلاعات می‌توانید تجربه بی‌نظیری را در دفتر خاطرات خود ثبت کنید. فرهنگ، زبان و آداب مردم کشور‌های مختلف با هم فرق دارد و همین موضوع باید بررسی شود.
علاوه‌بر آن مواردی مانند پرداخت عوارض خروج از کشور یا دیگر موارد هم هستند که بدون اطلاعات کافی ممکن است سفر شما را با مشکلاتی مواجه کنند. اگر اطلاعات اولیه درباره سفر‌های خارجی را می‌دانید و تصمیم گرفته‌اید تا با تور یا به‌صورت شخصی به کشور‌های دیگر سفر کنید، حتما این‌مقاله را بخوانید تا درباره همه مراحل یک سفر خارجی و مواردی مانند دریافت ارز مسافرتی اطلاعات کافی داشته باشید.

تجربه سفر خارجی1 صفر تا صد تجربه سفر خارجی برای اولین بار

تحقیق درباره مقصد و آشنایی با آداب‌ورسوم مردم آن

یکی از اولین و مهم‌ترین قسمت‌های سفر‌های خارجی، شناخت شهر‌های مقصد و آشنایی با مردم آن‌جا است. شما باید برای همه قسمت‌های سفر خود برنامه‌ریزی داشته باشید. اگر با تور‌های خراجی سفر می‌کنید معمولا بسیاری از موارد را آن‌ها برای شما برنامه‌ریزی کرده یا اطلاعاتی درباره پرداخت عوارض خروج از کشور و موارد مشابه دراختیار شما قرار می‌دهند.
حتی تور‌ها برای روز‌های مختلف سفر شما ممکن است برنامه‌های دقیق و منظمی داشته باشند. اگر به‌صورت شخصی سفر می‌کنید بهتر است شما نیز مانند تور‌ها برای همه قسمت‌ها ازجمله دیدنی‌ها، رستوران‌ها و هتل خود برنامه داشته باشید. بهتر است قوانین کشور‌های دیگر را نیز تا حد زیادی بدانید. مثلا دانستن کشور های بدون ویزا برای مسافران ایرانی می‌تواند کمک زیادی به شما کند. شما این‌امکان را دارید که بسیاری از رزرو‍‌ها برای هتل‌های یا حتی جاهای دیدنی را قبل از حرکت انجام دهید.

اطلاعاتی درباره واحد پول و ارز کشور مقصد

هنگامی که می‌خواهید به سفر خارجی بروید، یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها برای سفر شما، برنامه‌ریزی‌های مالی خواهد بود. دریافت ارز مسافرتی یا ساخت حساب و موارد مشابه موارد مهمی برای سفر شما هستند و اگر درباره آن‌ها کوتاهی کنید ممکن است سفر شما با مشکلات جدی رو‌به‌رو شود. حتما قبل از انتخاب مقصد سفرريال درباره ارز آن و قیمت تبدیل ارز‌ها اطلاعات کافی داشته باشید.
شما باید بدانید کجا نیاز به پرداخت ارز کشور مقصد را دارید و چه جاهایی باید از کارت‌های اعتباری استفاده کنید. سایت‌های بسیاری مانند علی بابا به شما این‌امکان را می‌دهند تا پرداخت‌ها خود را با پول ایران انجام دهید و نیاز به تبدیل پول برای پرداخت هتل و مانند آن نداشته باشید. بهتر است شما مقداری از ارز کشور مقصد را به‌صورت نقد همراه داشته باشید تا برای کرایه تاکسی یا موارد مشابه از آن استفاده کنید.

تجربه سفر خارجی2 صفر تا صد تجربه سفر خارجی برای اولین بار

دیگر توصیه‌ها برای سفر خارجی

هنگامی که می‌خواهید به کشور های بدون ویزا یا دیگر کشور‌های خارجی سفر کنید، حتما درباره همه موارد فکر کنید. شما باید بدانید بار مجاز برای شما چقدر است. درباره شرایط آب‌و‌هوایی و تفریحات مقصد بخوانید و لباس‌ها یا لوازم لازم را همراه خود ببرید. سعی کنید جایی را برای خرید خالی بگذارید تا بعد از دریافت ارز مسافرتی، با آن‌ها خرید‌های فوق‌العاده‌ای را از کشور مقصد انجام دهید. قبل از این‌که بلیط بخرید یا هتلی را رزرو کنید، حتما درباره مراحل قانونی و موارد آن‌ها اطلاعات کامل داشته باشید. شما باید همه مدارک لازم مانند پاسپورت و ویزا را در زمان مناسب تهیه کرده باشید و آن‌ها را ارائه دهید.

قبل از سفر درباره مواردی مانند پرداخت عوارض خروج از کشور فکر کرده باشید و بدانید که قرار است در چه زمانی آن‌ها را انجام دهید. سعی کنید تاحدامکان سبک سفر کنید و وسایل غیرضروری با خود به خارج نبرید. خرید بلیط مناسب و رزرو هتلی متناسب با شرایط شما از مهم‌ترین موارد سفر‌های خارجی هستند. علی بابا به شما کمک می‌کند تا برای رزرو هتل و خرید بلیط بهترین انتخاب‌ها را با مناسب‌ترین قیمت دردسترس داشته باشید. شما چه موارد دیگری را برای سفرهای خارجی لازم می‌دانید؟ درباره این‌موضوع با دوستانی که قبلا به خراج سفر کرده‌اند نیز مشورت کرده و نظر آن‌ها را جویا شوید.

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *