بلیط هواپیما سوئیت تبریز

شهر قائمیه

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۴ مهر ۱۳۹۳

در غرب استان فارس در عرض جغرافیایی ۲۹ درجه و ۴۱ دقیقه شمالی و طول جغرافیایی ۵۱ درجه و ۵۳ دقیقه شرفی و ۱۲۵ کیلومتری شیراز در شمال شهرستان کازرون واقع شده است .
قائمیه از شمال به شهرستان ممسنی با فاصله ۳۰ کیلومتر ، از جنوب به شهرستان تاریخی بیشاپور و شهرستان کازرون به ترتیب با فاصله ۱۰ و ۳۰ کیلومتر، از شرق به بخش کوهمره نودان و از سمت غرب به ارتفاعاتی محدود می شود که دنباله کوههای زاگرس می باشد آثار باستانی بیشاپور در فاصله ۱۰ کیلومتری قائمیه از جمله آثار گرانبها و ارزشمند ی است که در تمام فصول سال باستان شناسان و جهانگردان ایرانی و خارجی را به خود جلب می کند .

بیشابور با تکیه بر طبیعت زیبای منطقه ، رودخانه زیبا و پر آب بیشاپور ، غار و مجسمه شابور ، چشمه ساسان و سنگ نوشته ها و ایوان ها و تالارهای دیدنی که به زمان حکومت ساسانیان برمی گردد ، از مناطق دیدنی ایران به حساب می آید .

آثار حجاری شده در تنگ قندیل متعلق به دوره ساسانیان و چشمه چنار در مرکز شهر قائمیه از دیگر آثار قدیمی و مراکز تفریحی منطقه می باشد از جمله مراکز زیارتی منطقه مرقد مطهر امامزاده سید حسین ( ۸ کیلومتری قائمیه ) امامزاده سید محمد واقع در روستای الیاس آباد ، امامزاده سید علی و امامزادگان سید ابراهیم و سید اسماعیل در محله بنارمورد می باشد.
مردم منطقه در آب و هوای معتدل و کوهپایه ای منطقه به کارهای کشاورزی ، دامداری ، باغداری و صنایع دستی از قبیل گلیم بافی ، جاجیم بافی و قالی بافی مشغول می باشند .
قائمیه 1 شهر قائمیه

قائمیه 2 شهر قائمیه

قائمیه 3 شهر قائمیه

قائمیه 4 شهر قائمیه

قائمیه شهر قائمیه

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

 • یونس خیراتی

  خیلی زیباست

  ۷ اسفند, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • سید محمد حسینی

  سمتای این شهر روستاهای خیلی خوشکل و طبیعت خیلی بکری داره من که خیلی دوسش داشتم

  ۷ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • رها مسعودی

  شهر خوب و بسیار آروم هست.بین شهر های شیراز و بوشهر هست.تنگه ابولحیاط هم از جاذبه های این شهر هست

  ۲۷ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  داغ ترین ها