رزرو هتل فضاگشت
۹ تیر ۱۴۰۳

سفری به دنیای تفریحات آبی کیش ، از غواصی تا پاراسل + لیست قیمت

اشتراک گذاری

آب های آرام خلیج فارس بستری مناسب برای انواع تفریحات آبی در جزیره های کیش، قشم و سایر شهرهای ساحلی کشور است. در این بین اگر به دنبال تنوع و کیفیت بالا هستید جزیره کیش تمام آنچه را که نیاز دارید برای شما فراهم کرده است.

در حال حاضر تفریحات آبی کیش شامل موارد زیر بوده که به صورت دسته بندی شده برای شما قرار داده ایم که در ادامه به هر یک خواهیم پرداخت.

غواصی، غواصی VIP، اسکوتر زیردریایی، اسنورکلینگ
پاراسل
فلای بورد
شاتل، بنانا، رینگو، فلای فیش
جت اسکی، جت کار، سیباب، واتر بایک
پدل بورد ، پدال بورد
کایاک ، کایاک کف شیشه ای ، کریزی بوت، قایق ادونچر (کاتاماران)
اسکی روی آب
لیست بالا تمامی تفریحات ارائه شده آبی به صورت رسمی است که دارای مجوز استفاده بوده و قابلیت رزرو دارد، اگر نام بعضی از تفریحات برای شما نا آشناست نگران نباشید در ادامه به معرفی تمامی موارد این لیست خواهیم پرداخت.

محل برگزاری تفریحات آبی کیش

در اکثر سواحل کیش، کلوپ های تفریحی به منظور انجام تفریح قرار دارند ولی در زیر ۵ ساحل معروف که اکثر کلوپ ها در این سواحل ارائه خدمات دارند و مناسب استفاده عموم مردم بوده معرفی شده‌اند.

ساحل مرجان: یکی از زیباترین و تمیزترین سواحل کیش است. شما می‌توانید تفریحات آبی خود را در کلوپ های این ساحل انجام دهید. خوبی این ساحل آن است که اگر افراد همراه شما تمایلی به استفاده از تفریحات آبی را نداشته باشند با توجه به زیبا بودن ساحل می‌توانند زمان خود را صرف مشاهده زیبایی‌های این ساحل کنند.

ساحل اسکله تفریحی: کلوپ‌های این مجموعه از ساحل درختان نارگیل تا بعد از آبنمای خلیج فارس است و تقریبا اکثر تفریحات آبی در آن برگزار می شود.

ساحل سیمرغ: در جنوب شرقی جزیره قرار دارد و کلوپ های با تنوع بالای تفریحات در آن جا قرار دارند.

ساحل دامون: در شمال جزیره قرار دارد و یکی از سواحل با تنوع بالای تفریحات بوده و این ساحل دارای سایت های غواصی بسیار زیبا است.

ساحل ترنج: بیشتر مناسب افرادی است که در هتل ترنج کیش اقامت دارند، این ساحل نیز بسیار زیبا و کلوپ های آن با کیفیت هستند.

قیمت رزرو تفریحات آبی کیش چقدر است؟

تفریحات آبی دارای قیمت بالای هستند مثلاً غواصی و پاراسل دو تفریح پرطرفدار جزیره، دارای قیمت حدود ۶۵۴.۰۰۰ تومان است و یا شاتل نیز حدود قیمت ۲۲۰.۰۰۰ تومان را برای هر نفر دارد.

البته نگران قیمت ها نباشید چرا که این قیمت ها توسط سایتی مثل تفریحان با تخفیف ویژه ارائه می شود مثلاً غواصی و یا پاراسل را به جای قیمت گفته شده در بالا می‌توانید به قیمت ۳۶۰.۰۰۰ تومان در سایت تفریحان رزرو کنید و یا شاتل رو می توانید به قیمت فقط ۱۲۰.۰۰۰ تومان رزرو کنید.

تمامی تفریحات کیش در این وب سایت قرار داده شده و برای مشاهده می‌توانید به صفحه تفریحات کیش مراجعه کنید.

معرفی غواصی، غواصی VIP، اسکوتر زیردریایی، اسنورکلینگ

دنیای زیرآب پر از شگفتی است و دیدن این همه زیبایی و لمس آن ها از نزدیک تنها با غواصی و سفر به اعماق دریا امکان پذیر است. کیش دارای سایت های غواصی بسیار زیبا بوده و با توجه به متصل بودن خلیج فارس به آب های آزاد تنوع بسیار بالای در آبزیان دریایی دارد. برای دیدن قیمت غواصی در کیش وارد سایت رزرو شوید.

غواصی VIP دارای مدت زمان بیشتر و استفاده از قایق اختصاصی به همراه گرفتن عکس و فیلم رایگان است.

اگر از غواصی خوشتان نمی آید و یا ترس از آن دارید به جای آن می توانید از اسکوتر زیر دریایی استفاده کنید. اسکوتر یک وسیله جالب است که باعث می شود سر و گردن شما خیس نشود و توسط یک محفظه محافظت شود.

اسنورکلینگ برای افراد نیمه حرفه‌ای استفاده می‌شود و به جای استفاده از کپسول اکسیژن، هوای مورد نیاز از طریق سطح آب تامین می‌شود و معمولاً فرد استفاده کننده باید نزدیک به سطح آب شنا کند.

معرفی پاراسل

پاراسل یکی از پرطرفدارترین تفریحات کیش است که با استفاده از یک طناب ۱۵۰ متری متصل به چتر پاراسل به ارتفاع حدود ۷۰ متر از سطح دریا پرواز خواهید کرد. برخلاف تصور اکثر افراد این تفریح بسیار آرامش بخش و لذت بخش است و برای لحظاتی منظره بسیار زیبا از جزیره در جلو شما نمایان می‌شود.

معرفی فلای بورد

فلای بورد از آن دسته تفریحاتی است که نیازمند نیروی بدنی مناسب بوده و امکان استفاده برای تمامی افراد نیست. تخته فلای بورد با استفاده از فشار هوا شما را تا ارتفاع ۱۰ متری از سطح دریا بالا خواهد برد و لحظات پرهیجان را برای شما خواهد ساخت.

معرفی شاتل، بنانا، رینگو، فلای فیش

تیوپ سواری در جزیره مدل‌های مختلف دارد که هر مدل دارای نامی متفاوت است. تیوپ‌های سه نفره که همانند یک مبل راحتی است با نام شاتل، تیوپ‌های که به صورت موز است با نام بنانا و تیوپ‌های که دایره شکل است با نام رینگو لحظات شاد و پرهیجانی را در کنار دوستانتان برای شما خواهد ساخت.

فلای فیش نیز یک تیوپ است با این تفاوت که شکل ظاهری آن به گونه ای ساخت شده که در هنگام کشیده شدن مقداری از سطح دریا ارتفاع می‌گیرد.

لذت تیوپ سواری در آن است که این تفریحات به صورت گروهی انجام می‌شود.

معرفی جت اسکی، جت کار، سیباب، واتر بایک

سرعت باعث هیجان بسیار می‌شود چه با موتور و ماشین در خشکی باشد و چه با جت اسکی و جت کار بر روی آب، جت اسکی‌ها در اکثر شهرهای ساحلی هستند ولی جت کار ها تفریحاتی جدید در جزیره بوده که تجربه ای بهتر از سرعت را برای شما میسازد.

سیباب نیز نوعی دستگاه است که با چسبیدن به آن می‌توانید در سطح آب با سرعت بالا حرکت کنید.

واتربایک یا دوچرخه دریایی نیز امکان دوچرخه سواری بر روی سطح آب را به شما می‌دهد.

معرفی پدل بورد، پدال بورد

پدل و یا پدال بورد نوعی تخته هستند که بر روی آب شناور می‌مانند و فقط برای حرکت و جلو رفتن نیازمند نیروی است که این نیرو توسط دست و پارو تامین شده و به آن پدل بورد گفته می‌شود و اگر این نیرو توسط پدال و با استفاده از قدرت پا تامین شود به آن پدال بورد می‌گویند.

معرفی کایاک، کایاک کف شیشه‌ای، کریزی بوت، قایق ادونچر (کاتاماران)

کایاک یا قایق‌های یک نفر و دو نفره هستند که امکان نشستن در داخل آن‌ها وجود دارد. این کایاک ها معمولاً در مناطقی که دارای آب های خروشان است مورد استفاده قرار گرفته و به عنوان یک ورزش شناخته می‌شود ولی شما می توانید در آب های آرام کیش تجربه کنید. نیروی حرکت دهنده کایاک، پارو بوده و معمولاً دارای انواع یک نفره، دو نفره و کف شیشه ای است.

کریزی بوت یا قایق دیوانه یک قایق با سرعت بالاست که امکان استفاده بیش از ۱۰ نفر به صورت همزمان را دارد و قابل استفاده برای اکثر سنین است، این قایق با سرعت بسیار بالا هیجان بسیاری را ایجاد می‌کند.

قایق ادونچر برای همه قابل استفاده نیست این قایق معمولاً یک نفره یا دو نفره بوده و حفظ تعادل در این قایق‌ها نیازمند قدرت بدنی مناسب است. نحوه حرکت این قایق با استفاده از نیروی باد بوده و در زمانی که سرعت باد بالا است سرعت بسیاری دارد.

معرفی اسکی روی آب

این تفریح معمولاً در ساحل درختان نارگیل و در پارک کیبل اسکی انجام می‌شود.

جزیره کیش بیش از ۱۰۰ تفریح آبی و غیرآبی دارد که این حجم از تفریحات توانسته است هر سلیقه ای را راضی نگه دارد. تفریحات آبی در این جزیره به بالاترین کیفیت ممکن برگزار می‌شود و شما می‌توانید این تفریحات را از وب سایت تفریحان با تخفیف ویژه رزرو کنید.

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *