جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

ستارگان کویر بشرویه در این فصل دیدن دارد

تاریخ بروزرسانی :
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

اینجا در کویر بشرویه انگار ستارگان بیش از هر جایی به چشمانت نزدیکترند. آسمان کویر بشرویه یکی از نقاطی است که می‌توان شب‌ها در آن ستاره‌ها و کهکشان راه شیری را به وضوح تماشا کرد. شب فرا می‌رسد و گویی تمامی اسرار نهان جهان در دل آسمان و در بین تیرگی‌ها پنهان می‌شود.

ستارگان کویر بشرویه ستارگان کویر بشرویه در این فصل دیدن دارد

آسمان شب کویر پر از رمز و راز است؛ به قدری زیباست که قابل توصیف نیست و هر کسی باید آرامش یک شب کویر را تجربه کند. اگر در آسمان شهر در شب می‌توان ۴۰ یا ۵۰ ستاره را تماشا کرد؛ در آسمان کویر بیش از ۲ هزار ستاره کوچک و بزرگ دیده می‌شود.

در این فصل می‌توان کهکشان راه شیری را به زیبایی با جلوه‌های عالی دید. آسمانی تاریک و پرستاره که منجمان و گردشگران بسیاری را برای تماشای این پرده نیلگون از کیلومترها راه به کویر بشرویه رسانده است. شب‌های کویر بر خلاف روزهای گرمی که دارد بسیار خنک است.

ستارگان کویر بشرویه1 ستارگان کویر بشرویه در این فصل دیدن دارد

جشنواره شهاب باران برساووشی خاطره‌ای ماندگار در سکوت شبانگاهی کویر بشرویه

سیدامیر سلیمانی، مسئول میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بشرویه  گفت: جشنواره شهاب باران برساووشی خاطره‌ای ماندگار در سکوت شبانگاهی کویر بشرویه است که برای سومین بار در کویر بشرویه برگزار شد.

وی بیان کرد: بارش شهابی برساووشی یکی از مهم‌ترین بارش‌های شهابی سالانه محسوب می‌شود که معمولاً از بیست و هفتم تیرماه تا سوم شهریورماه هرسال به مدت یک ماه فعال است اما اوج این پدیده جذاب در بیست و یکم مردادماه به وقوع می‌پیوندد. این رویداد نجومی در قالب جشنواره برای سومین بار در کویر بشرویه برگزار شد.

مسئول میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بشرویه گفت: پهنه بکر ریگزار بشرویه(کویر) به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان زمینه مناسبی را برای رصد پدیده طبیعی شهاب باران برساووشی فراهم کرده چرا که با توجه به هموار بودن این گستره، تاریکی مطلق و آب و هوای مناسب آن در مرداد ماه می‌تواند توجه بسیاری از علاقمندان به تماشای شهاب باران و لذت از این پدیده نجومی بی‌نظیر را به خود جلب کند.

سلیمانی با اشاره به برگزاری جشنواره شهابی برساووشی در شامگاه ۲۱ مردادماه در کویر بشرویه گفت: با همکاری انجمن نجوم و انجمن دوستداران سرزمین ریگ و آفتاب شهرستان سومین جشنواره رصد پدیده نجومی برساووشی در اقامتگاه بومگردی پادیس کویر بشرویه با حضور جمع زیادی از علاقمندان بومی و غیربومی به گردشگری طبیعت با شکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شد.

وی در خصوص برنامه‌های جانبی این جشنواره افزود: اجرای کارگاه نجوم ستارگان، ‌ایستگاه نقاشی آسمان شب توسط کودکان و مولوی خوانی از جمله برنامه‌های فرهنگی حاشیه جشنواره شهابی برساووشی بود.

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.