بلیط هواپیما سوئیت تبریز

ساختمان انجمن حکمت و فلسفه ایران

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

ساختمان انجمن حکمت و فلسفه ایران مربوط به دوره پهلوی اول است و در تهران، خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، نرسیده به خیابان ولیعصر واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۲۰۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.ساختمان انجمن حکمت و فلسفه ایران شامل دو ساختمان مجزا بوده و ساختمان شماره یک آن که ساختمان مرکزی نیز به شمار می‌رود در سال ۱۳۱۴ متعلق به دکتر «سعید مالک»، ملقب به «لقمان الملک» بوده و توسط مرحوم استاد علی معمار باشی احداث شده است. در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۱۳۵۳ این بنا توسط دفتر مخصوص فرح از وارث (مرحوم لقمان الملک) خریداری و انجمن شاهنشاهی فلسفه ایران به دکتر حسین‌نصر _ مدیر عامل وقت انجمن _ واگذار شد.
ساختمان شماره دو در سال ۱۳۱۵ توسط مالک اولیه آن _ علی اتحادیه _ احداث و در سال ۱۳۳۴ به آقای داوود القانیان واگذار شد. در تاریخ ۱۷ دی ماه ۱۳۵۶ این بنا توسط «دکتر حسین نصر»، نماینده و مدیر عامل انجمن موسسه فلسفه ایران، خریداری شد و مورد بهره بردای قرار گرفت.
هم اکنون مالکیت این بنا متعلق به انجمن حکمت و فلسفه بوده و در حال حاضر ساختمان شماره یک برای برگزاری کلاس‌های انجمن حکمت و فلسفه و ساختمان شماره دو برای امور اداری و اتاق اساتید مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
آدرس : تهران، خیابان نوفل لوشاتو، خیابان آراکلیان، شماره ۴

ساختمان انجمن حکمت و فلسفه ایران
ساختمان انجمن حکمت و فلسفه ایران تهران ساختمان انجمن حکمت و فلسفه ایران

منابع:
بزنیم بیرون
ویکیپدیا

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *