بلیط هواپیما سوئیت تبریز

روستای گیاهدان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
۲۷ اسفند ۱۳۹۸

روستای گیاهدان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان قشم، واقع در استان هرمزگان می باشد.معمولا کسانی که به این روستا و مسیر آن را رفته اند، آن جا را برای خرید لوام برقی می شناسند، غافل از این که این مسیر دارای دو اثر ثبت جهانی می باشد.برای رفتن به این مسیر حتما وازلین همراه خود داشته باشید چرا که ممکن است بعد از بارندگی پشه های آن جا برایتان دردسرساز شوند.

روستای گیاهدان و سد درهاش روستای گیاهدان

در ابتدای مسیر نهر دست کن پرتقالی ها را مشاهده خواهید کرد و بعد از آن سد درهاش و منظره ی خاص و بی نظیر آن پیش روی شما قرار دارد که بسیار مناسب عکاسی و گرفتن عکس های خاص می باشد.برای دیدن این مناظر بکر باید ۱۰ دقیقه با ماشین از خود روستا، مسیر خاکی را رانندگی کنید که بعد از آن به نزدیکی سد درهاش رسیده و از آن جا هم با ۱۵ دقیقه پیاده روی به مناظربکری از کوه هایی زیبا خواهید رسید.

این روستا در دهستان حومه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲٬۴۱۶ نفر (۵۰۷خانوار) بوده‌ است.

روستای گیاهدان و سد درهاش روستای گیاهدان

سد درهاش روستای گیاهدان:

این سد که هم اکنون آثاری از آن برجا مانده است را به زمان مادها نسبت می دهند. در هنگام بارندگی و جمع شدن آب در این سد، نمای طبیعی زیبایی به وجود می آورد که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

روستای گیاهدان

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *