بلیط هواپیما تور خارجی

روستای گفشه

2016-11-19روستای گفشه گیلان رشت

دهستان گفشه مجموعه‌است از چند روستای چسبیده به هم شامل بالاگفشه، میان گفشه، لاله گفشه، شیخان گفشه، پس بیجارگفشه.مجموع جمعیت این روستاها بالغ بر ۱۲ هزار نفر تخمین زده می‌شود. در فاصله چهارکیلومتری بخش لشت نشاء در مسیر اصلی از لشت نشاء به کوچصفهان قرار دارد.
شغل اکثر مردم این روستاها کشاورزی است. البته نگهداری دام بصورت خانگی نیز یکی دیگر از منابع درآمدی مردم می باشد. از کنار جاده در هر طرف، پس از پشت سرگذاردن منازل مسکونی – که اغلب ویلایی و دارای حیاطهای بزرگی است که از آن به عنوان باغچه استفاده می شود و مایحتاج اولیه مثل سبزیجات از آن تامین می شود – به زمین های کشاورزی می رسیم. زمین های کشاورزی این منطقه به دلیل رطوبت زیاد هوا و بارندگی قابل توجه و همچنین قرار گرفتن در ارتفاع پایین تر از سطح دریا، در اغلب اوقات سال مملو از آب است و در این زمین ها تنها برنج کشت می شود. البته در تابستانها و پس از برداشت محصول که زمین کمی خشک تر است محل انجام بازیهای محلی شده و گاهی هم به زمین فوتبال تبدیل می گردد.

در شرق روستاهای شیخان گفشه، میان گفشه و لاله گفشه شاخه کوچکی از سفیدرود که در قدیم الایام، بیشتر منطقه ای را که اینک زمین کشاورزی است، در بر می گرفت و به نام “اوشمک” معروف است از میان زمینهای کشاورزی می گذرد که از آن برای تامین آب زمینهای کشاورزی در مواقع کم آبی، ماهیگیری برای قشری از مردم به عنوان شغل و برای بیشتر آنها به عنوان تفریح و همچنین شنای نوجوانان و جوانان استفاده می شود.

 

پربازدیدترین ها:

روستای گفشه

 

روستای گفشه

روستای گفشه

روستای گفشه

روستای گفشه

روستای گفشه

روستای گفشه

روستای گفشه

روستای گفشه

روستای گفشه

PDFPrint

جاجیگا تور رزرو هتل نظردهی
 

نظر کاربران :

  • نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی ! اسپانسر: رزرواسیون مهر

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)