رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

روستای هکان

تاریخ بروزرسانی :
۳ آذر ۱۳۹۲

این روستا از توابع شهر جهرم است.

روستای هکان در ۳۵ کیلومتری شمال غرب شهر جهرم واقع شده است. اهالی جهرم به آن “هکون” نیز میگویند.

این روستا دارای معماری جالب توجهی می باشد و از جذابیت های گردشگری استان فارس به شمار می آید.

در مجاورت این روستا دشت معروف به دشت هکان وجود دارد که منطقه زیباییست و بازدید آن خالی از لطف نیست. در ادامه جاده معروف به جاده هکان به سمت جنوب، به منطقه قلات میرسیم که در بین مردمان جهرم مشهورست و گاهی اوقات نام قلات و هکان با هم می آید.

راه رسیدن به هکان :

برای رسیدن به منطقه هکان میتوان از شمال غرب جهرم مسیر معروف به جاده هکان را انتخاب نموده و پس از طی مسافت حدودا ۳۵کیلومتر به این ناحیه دیدنی رسید.در طول مسیر گندمزارهایی قرار دارند که تابلوهای زیبایی از دشتی زرخیز را در مقابل چشم بازدید کنندگان طراحی کرده اند.

محصولات این روستا در سال های نه چندان دور خشخاش, تنباکو, برنج و مرکبات مرغوب بوده و اکنون در آن تنباکو و مرکباتی چون لیموترش و لیمو شیرین کشت می شود. در بین ساکنین منطقه معروف است که خوشمزه ترین برنج در دنیا برنج هکان است. قرار گرفتن این روستا در مجاورت کوهستان و همچنین وجود درختان تنومند خرما، زیبایی دوچندانی به آن بخشیده است.

بی شک می توان مناظر زیبا و بی بدیلی را در این منطقه یافت که واقعا ارزش صرف وقت و بازدید خواهد داشت

آدرس: شمال غرب جهرم، کیلومتر۳۵ جاده هکان

هکان 1 روستای هکان

هکان 2 روستای هکان

هکان 3 روستای هکان

هکان 4 روستای هکان

هکان 5 روستای هکان

هکان 6 روستای هکان

هکان 7 روستای هکان

هکان 8 روستای هکان

هکان روستای هکان

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

 • حسین مرزبان

  باسلام مجددوپوزش فراوان
  درادامه مطلب فوق خواستم خدمتتان عرض کنم که بنده چون ازوجه تسمیه این ضرب المثل به روستای موردنظروعلت آن اطلاعی نداشتم، هیچ اظهارنظری نکردم. وازبزرگوارانی که ازچندوچون مطلب اطلاعی دارندجهت آگاهی حقیروسایرعزیزان بذل لطف فرموده مطلبشان رامرقوم فرمایند! واگراین انتساب بی ربط است، حقیرازحضورتان عذرخواهی نموده وطلب حلالیت کند. باپوزش مجدد-مرزبان

  ۱۷ آبان, ۱۴۰۰ پاسخ دادن
 • حسین مرزبان

  سلام این نوشته راحتما بخون :هکان روستایی که منشٲضرب المثل منطقه شرق وجنوب شرقی فارس است. به کسانی گفته میشود که باوجود ثروت وسلامتی ناسپاسند و زیاده خواه در ادبیات کشورایران، گیلان بجای هکان است ومیگویند ازعادات بسیار پسندیده مردم گیلان این است که در ایام عزاداربودن خانواده ای تا یک هفته اجازه نمیدهند در منزل داغدیدگان غذایی پخته شود ودر این ایام هم از خودخانواده وهم از کسانی که برای سرسلامتی به منزل آنها میآیند پذیرایی میکنند.
  بهمین دلیل به شخص ناسپاس وحریص میگویند به آنجا برو تا بعداز مرگ هم بستگانت تا چند روز راحت باشند.بنده ای ازبندگان غفلت زده خدا

  ۱۷ آبان, ۱۴۰۰ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *