بلیط هواپیما تور خارجی

روستای باغو

تاریخ انتشار : ۶ آذر, ۱۳۹۲ - تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۹ تیر ۱۳۹۶
روستای باغو هرمزگان کیش

روستای باغو از آبادی‌های قدیمی کیش است که در جنوب غربی جزیره قرار دارد. در حال حاضر این آبادی جز چند خانواده دامدار، سکنه دیگری ندارد.

دراین منطقه بیشه انبوهی از انواع درختان بومی به چشم می‌خورد که در آن میان، مجموعه درختان کهنسال لور زیبایی چشمگیری دارد. در میان مردم بومی این محل به افسانه‌ی ننه باغو شهرت دارد.

اسناد متعدد مربوط به این منطقه که از دوره قاجاریه باقی مانده است و همچنین سیاحانی که در این دوره از منطقه دیدن کرده اند ، گویای آن است که روستای باغو پیش از دوره قاجاریه وجود داشته است.

پربازدیدترین ها:

از اماکن جالب این روستا مسجدی به نام محمد است که بر روی دیوار آن سال ۸۸۱ هجری قمری درج شده و گواه قدمت زندگی در این روستای عجیب است.

گذشته از جمعیت بومی طایفه ای غیر بومی به نام گودار (گودر) در قسمت جنوب شرقی روستا استقرار دارند که در حدود ۱۲% از کل جمعیت روستا را به خود اختصاص داده اند گودار ها دارای رنگ پوست تیره و لهجه ای خاص می باشند و اکثرا به کار رامشگری و نوازندگی و شکار روزگار می گذرانند.

روستای باغو از خاکی مستعد برخوردار است. دامداری نیز یکی دیگر از فعالیت های اقتصادی مردم روستا محسوب می شود به طوری که کشاورزان این روستا در کنار فعالیت های کشاورزی به کار دامپروری نیز اشتغال دارند.

به منظور گسترش امکانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره‌برداری از زیبایی‌های طبیعی روستای باغو که از خاکی مستعد برخوردار است، «پارک دلیران» با وسعت ۶۰ هکتار در این منطقه احداث شده است

برای بازدید مجازی از روستای باغو در سایت کیش کلیک کنید

آدرس: کیش، خیابان باغو، روستای باغو

 

روستای باغو

 

روستای باغو

روستای باغو

روستای باغو

 

روستای باغو

 

روستای باغو

 

PDFPrint

سوئیت تبریز تور
 

نظر کاربران :

 • مهرنوش زاده رفیع

  از روستا های عجیب و دیدنی ایران که با داشتن درختان انجیر معابد که با این اقلیم به خوبی سازگار شدن دیدنی تر شده

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۰۸:۳۸:۲۵ پاسخ دادن
 • رها مسعودی

  روستای مرموزی بود ، درختان کهنسالی داشت بنام لور. مردم بومیش ی افسانه‌ دربارش میگفتن ب اسم ننه باغو.

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۷:۳۵:۳۴ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *