رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱ آبان ۱۳۹۵

روستای امشل

اشتراک گذاری

این روستا در دو و نیم کیلومتری شهرستان آستانه اشرفیه در استان گیلان قراردارد که فرهنگ و آداب و رسوم مذهبی آن زبان زد خاص و عام است.

این روستا با قدمت طولانی دارای جاذبه های طبیعی فراوانی است . در زیر نمای زیبایی از رودخانه ی این روستای تاریخی و مذهبی را مشاهده میکنید. تلاش بنده و دوستانم جهت ارتقای فرهنگ گردشگری در شمال ایران است.

زیبایی امشل گردشگران زیادی را در تابستان و نوروز به خود اختصاص داده است. زیاده گویی نیست اگر زیباییهای تمام نشدنی این روستا را ذره ای از بهشت جاویدان خداوند دانست.این روستای بسیار قدیمی و مذهبی بیش از ۱۰۰ خانوار را در خود جای داده و رودخانه ای که از بین آن و کنار جاده میگذرد حشمت رود است که قدمتی طولانی دارد و شاخه ای از رود سفیدرود است و به ساحل بندر کیاشهر متصل میشود.

با پرسجوهایی که از بزرگان این روستا انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که این روستا به این دلیل امشل نامگذاری شد که در روزگاران قدیم مردابهای بسیاری در عراضی این منطقه وجود داشته! مرداب را در گویش محلی (سل) گویند که در آن زمان این منطقه ی زیبا و حاصلخیز را با نام امسل میشناختند.

اما با فرسایش مردابها نام این روستا نیز فرسایش یافت و به نام کنونی امشل تغییر پیدا کرد.

اکثر ساکنین قدیمی این روستا به کشاورزی مشغول هستند(البته جوانان در این بین کم دیده میشوند و بیشتر افراد مسن به شغل پر برکت قدیم خود میپردازند.)

در خاک حاصلخیز این روستا برنج – باقلی – لوبیا – بادنجان – خیار درختی و… کشت میشود. همچنین در حیاط خانه برخی از ساکنین درختهای گوجه سبز – مو – آلوچه و از این قبیل میوه ها یافت میشود.

اما میوه ای که به تازگی کشت آن در گلخانه های این روستا و روستاهای اطراف آغاز شده کیوی است. که بصورت آزمایشی مدتی است که مورد نظر قرار گرفته.

cimg1483 روستای امشل

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *