رزرو هتل فضاگشت
۸ تیر ۱۴۰۰

روستای اسکابن

اشتراک گذاری

روستای تاریخی و زیبای اسکابن در استان گیلان، شهرستان رودبار، بخش عمارلو واقع شده است. این روستا از شمال با روستای پاکده ، از جنوب با روستای پارودبار ، از شرق با شهر جیرنده و از غرب با روستای سنگرود هم مرز است. از نظر وسعت بزرگترین روستای بخش عمارلو بوده و با عنوان سنگ هفت در سازمان ثبت اسناد به ثبت رسیده است.روستای اسکابن را میتوان قدیمی ترین روستای عمارلو و شاید حتی استان گیلان دانست.(طی کاوشهای باستان شناسی باستان شناسان ایرانی و ژاپنی احتمال سکونت انسانهای اولیه در این روستا داده شده است) مردم روستا به زبان تاتی سخن میگویند. مردم این روستا اکثرا شاغل در معدن زغال سنگ یا بازنشسته معدن میباشند همچنین به کشاورزی و باغداری نیز مشغولند.

 

روستای اسکابن

این روستا از حیث وسعت، بزرگترین روستای بخش عمارلو محسوب میشود و با هنوان سنگ هفت در سازمان ثبت اسناد به ثبت رسیده است. طی کاوش‌هایی که باستان شناسان ایرانی و ژاپنی در روستای اسکابن داشته‌اند این احتمال وجود دارد که قدیمی‌ترین روستای عمارلو و شاید کل استان گیلان بوده است.همچنین در این روستا احتمال سکونت انسان‌های اولیه وجود دارد که این خود دلیل محکمی برای تاریخی بودن این روستا میباشد. اهالی بومی این روستا به زبان تاتی سخن میگویند و اکثر آن‌ها نیز در معدن زغال سنگ کار میکنند یا به کشاورزی و دامداری مشغولند.

روستای اسکابن

           
 

نظر کاربران :

 • akram pakdehi

  از چه طریق میتونم عکس براتون ارسال کنم؟

  ۲۴ دی, ۱۴۰۰ پاسخ دادن
  • اسلوب

   از طریق لینک زیر راه های تماس با ما هست، میتونید با استفاده از یکی از روشها زحمت بکشید.

   https://seeiran.ir/?p=19027

   ۲۵ دی, ۱۴۰۰
 • سعید نجفی

  با سلام
  عکسی که استفاده شده مربوط به اسکابن نیست خواهشمند است عکس اسکابن را جایگزین نمایید .
  متشکرم

  ۸ تیر, ۱۴۰۰ پاسخ دادن
  • اسلوب

   با سلام و تشکر از شما دوست عزیز متاسفانه در منابع عکس های واضحی از این روستای تاریخی موجود نیست . از شما یا هموطنان ساکن روستای اسکابن خواهشمندم در صورت داشتن تصاویری از این روستا لطفا برای ما ارسال بفرمایید.

   ۸ تیر, ۱۴۰۰

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *