رزرو هتل فضاگشت
۲۴ بهمن ۱۳۹۲

راهنمایان گردشگری ایران در کرمان گرد هم می‌آیند

اشتراک گذاری

تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۱۱/۲۴ – کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: هفتمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران از ۳۰بهمن تا ۲ اسفند به میزبانی کرمان برگزار می‌شود.

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری کرمان در جمع خبرنگاران، این گردهمایی را حرکتی خودجوش از سوی راهنمایان کشور دانست و گفت: پایان دادن به شایعاتی در رابطه با امنیت در حوزه گردشگری شرق استان کرمان بویژه در بم هدف اصلی ما در این گردهمایی است.

علی زندی افزود: ۷۰۰نفر از راهنمایان گردشگری سراسر کشور به مدت ۳ روز در کرمان به شناخت و معرفی هرچه بیشتر استان کرمان در کشور خواهند پرداخت.

وی درباره برنامه این گردهمایی گفت: برای روز اول گردهمایی بازدید از گنبد جبلیه، باغ شاهزاده ماهان و مجموعه شاه نعمت‌الله ولی پیش‌بینی شده است، روز دوم با سفر به بم برنامه‌های فرهنگی مقابل ارگ قدیم برگزار می‌شود و شاهد برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی و نمایشگاه عکس خواهیم بود.

به گفته زندی همچنین حلقه انسانی در بم با عنوان «بم زنده است» مقابل ارگ قدیم تشکیل می‌شود که با تصویربرداری هوایی از این برنامه پوشش خوبی انجام خواهد شد.

وی نشست خبری در بم را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و گفت: آیین پایانی این گردهمایی در دانشگاه هایتک ماهان برگزار می‌شود که ارائه توانمندی‌های انجمن‌های صنفی، صنایع دستی تمام استان‌ها و اقلام تبلیغاتی میراث فرهنگی و نمایشگاه عکس از برنامه‌های جانبی آن خواهد بود.

او افزود: این آیین ساعت ۹ و ۵۷ دقیقه برگزار می‌شود و انتخاب این ساعت نیز به دلیل تاکید بر وقت شناسی راهنمایان گردشگری و زمان‌سنجی آنهاست.

زندی اعلام کرد: دکتر ابراهیم باستانی پاریزی، هوشنگ مرادی کرمانی، فلسینا رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری، «ترنس وارد» به عنوان یکی از معرفان فرهنگ ایران در جهان، هومن جوکار و محمد درویشی از میهمانان ویژه این گردهمایی در کرمان خواهند بود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت نقش آب و خاک در اقتصاد و در پی آن گردشگری، شعار این گردهمایی را «راهنمای گردشگری راوی آب، حافظ خاک» اعلام کرد و افزود: این شعار عشق به ایران و عشق به استان کرمان را نشان می‌دهد.

ابراهیم علوی یادآور شد: این گردهمایی بهترین فرصت برای معرفی صنایع دستی، فرهنگ، آداب و رسوم، غذاهای محلی و جاذبه‌های مختلف استان کرمان است.
Rayen_Castle راهنمایان گردشگری ایران در کرمان گرد هم می‌آیند

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *