رزرو هتل فضاگشت
۸ اسفند ۱۴۰۰

دیگچه مشهدی ، دسر شیک و خوشمزه مشهد

اشتراک گذاری

دیگچه مشهدی یکی غذاهای سنتی و محلی مشهدی‌ها است که بیشتر در ماه‌های محرم و صفر پخته می‌شود. دسر دیگچه مشهدی یک دسر مقوی با پایه برنج است که هم با زعفران به صورت تک رنگ تهیه می‌شود و هم به صورت دو رنگ و سه رنگ.البته در بقیه ایام سال هم دیگچه رو میشه در فروشگاه‌های لبنیات فروشی استان خراسان پیدا کرد.

دیگچه مشهدی

مواد لازم برای دیگچه ۶ نفر

برنج نیم دانه ایرانی: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
گلاب: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار
شیر: ۲ کیلوگرم
شکر: ۱ و ½ لیوان فرانسوی دسته‌دار
کره: ۲ قاشق غذاخوری
آب: ۲ لیوان فرانسوی دسته‌دار
خامه صبحانه: ½ از یک بسته
زعفران دم کرده غلیظ: به مقدار دلخواه
هل: ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه

تهیه غذای دیگچه در واقع به نوعی شبیه تهیه شیر برنج است. با این تفاوت که غلظت دیگچه از شیر برنج بیشتر است. برخی به دیگچه زعفران هم استفاده می‌کنند یا آن را به صورت دو رنگ زعفرانی و سفید درست می‌کنند که در مجموع سلیقه‌ای است.برای درست کردن دیگچه مشهدی ابتدا برنج را به مدت ۲ الی سه ساعت خیس کنید. سپس برنج را با ۲ یا سه لیوان آب و بدون روغن و نمک بپزید. آب برنج کاملاً باید کشیده شود پس درب قابلمه را باز بگذارید.در دومین مرحله از درست کردن دیگچه بسیار خوشمزه باید نیمی از شیر را به برنج پخته شده اضافه کنید. باز هم اجازه دهید برنج با شیر خوب بپزد و شیر کاملاً به خورد برنج برود.

برنج باید کاملاً شفته شود. وقتی شیر کاملاً به خورد برنج رفت باقی مانده شیر را هم اضافه کنید. صبر کنید شیر به خورد برنج برود. هر چه مقدار شیر بیشتر باشد بهتر است چون در پایان بافت دیگچه ژله‌ای و لرزان می‌شود.

در این مرحله از طرز تهیه دیگچه باید شکر را اضافه کنید و حسابی برنج را هم بزنید تا روی شعله ملایم گاز شکر با برنج مخلوط شود. سپس زعفران، هل و گلاب را هم اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

زعفران باید غلیظ باشد. اگر عطر گلاب را هم نمی‌پسندید می‌توانید آن را حذف کنید.در مرحله آخر از طرز تهیه دیگچه مشهدی نوبت اضافه کردن کره و خامه است.باز هم برنج را داخل قابلمه هم بزنید تا کره و خامه به خوردش بروند. در این مدت مدام دیگچه را هم بزنید که ته نگیرد.مقدار سفتی یا شلی دیگچه سلیقه‌ای است. ولی وقتی دیگچه به غلظتی شبیه شیر برنج رسید، روی شعله بسیار ملایم گاز به مدت ۳۰ دقیقه دیگچه را دم کنید.

دیگچه شما آماده سرو است.

دیگچه مشهدی

دیگچه مشهدی دورنگ

در طرز تهیه دیگچه مشهدی دو رنگ باید دیگچه را قبل از اضافه کردن زعفران در دو قابلمه جداگانه نصف کنید، روی نیمی زعفران بریزید و نیمی دیگر را سفید نگه دارید. بعد از آماده شدن به صورت دلخواه دو رنگ را در قالب یا پیاله بریزید. یک روش دیگر هم این است که هر دو رنگ را در یک قابلمه دم کنید.

مقداری از مواد دیگچه را جدا کنید و با زعفران مخلوط کنید و دوباره روی باقی‌مانده دیگچه در قابلمه بریزید و آن را دم کنید. در این طرز تهیه می‌توانید برای طرز تهیه دیگچه نذری استفاده کنید.

دیگچه مشهدی

دیگچه مشهدی تکه‌ای

بعد از پخت دیگچه مشهدی آن را در یک سینی متوسط یا یک ظرف مناسب با عمق مناسب بریزید و به مدت ۱۲ ساعت (شب تا صبح) در دمای اتاق نگهدارید تا دیگچه خنک شود و خودش را بگیرد.

بعد از خنک شدن دیگچه آن را با یک چاقوی تیز برش بزنید. در صورت تمایل روی آن را با دارچین، پودر نارگیل، مغز پسته، گل محمدی، مغز بادام و … تزیین و سرو کنید.

دیگچه مشهدی قالبی

یک روش دیگر هم این است که دیگچه را بعد از دم کشیدن در قالب‌ یا کاسه‌های کوچک بریزید و اجازه دهید در همان قالب یا پیاله سرد شود. قبل از ریختن دیگچه کف قالب را چرب کنید.

در نهایت نیز می توانید به آرامی قالب را برگردانید. سپس روی هر دیگچه را با انواع مغزها، دارچین، گل محمدی و پودر نارگیل تزئین کنید.

دیگچه مشهدی ته دیگی

روش دیگری که می‌توانید دیگچه مشهدی را سرو کنید، این است که دیگچه را برای مدت زمان بیشتری روی شعله گاز قرار دهید. برای این کار باید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بیشتر آن را روی شعله ملایم بگذارید تا ته دیگ آن طلایی رنگ شود.

برای درست کردن دیگچه مشهدی ته دیگی باید درب قابلمه را همراه با دم کنی روی آن قرار دهید و شعله گاز را کم کنید تا دیگچه به آرامی دم بکشد. سپس باید شعله گاز را خاموش کنید و کمی صبر کنید تا دیگچه خنک شود.

در نهایت می‌توانید دیگچه را به آرامی و به صورت قالبی برگردانید. سپس روی آن را با انواع مغزها و پودر نارگیل و یا تکه‌های شکلات تزئین کنید.

دیگچه مشهدی

دیگچه مشهدی ته دیگی در فر

برای درست کردن دیگچه مشهدی ته دیگی در فر می توانید بعد از آماده شدن دیگچه یک قالب را چرب کنید. سپس مواد دیگچه را داخل قالب چرب شده بریزید. روی قالب را با فویل بپوشانید و برای اینکه به خوبی دم بکشد با کمک یک چاقوی تیز چند سوراخ کوچک روی آن ایجاد کنید.

در نهایت قالب دیگچه را برای حدود ۴۵ دقیقه در فر قرار دهید. توجه داشته باشید که حتماً در ۱۵ دقیقه آخر فویل را بردارید تا سطح دیگچه نیز خشک شود. برای اینکه دیگچه راحت تر از قالب خارج شود، می توانید آن را برای چند ثانیه در آب سرد قرار دهید و سپس به راحتی روی دیس یا ظرف مناسب برگردانید.

نکات و فوت و فن های طرز تهیه دیگچه مشهدی

در طرز تهیه دیگچه مشهدی بهتر است در مقدار شیر صرفه جویی نکنید تا بافت دیگچه شما سفت‌تر شود.

در صورتی که برای درست کردن دیگچه مشهدی از شیر پرچرب یا محلی استفاده کنید، طعم دیگچه شما لذیذتر خواهد شد.

در طرز تهیه اصیل دیگچه مشهدی از خامه استفاده نمی‌شود، اما شما می‌توانید برای خوشمزه‌تر شدن طعم دیگچه مقداری خامه صبحانه نیز به آن اضافه کنید.

مقدار شکر مورد استفاده در دیگچه کاملاً سلیقه‌ای است. شما می‌توانید دیگچه را بنا به علاقه خودتان خیلی شیرین و یا کاملاً کم شیرین درست کنید.

اگر دوست دارید دیگچه ته دیگی درست کنید و آن را به صورت قالبی از قابلمه خارج کنید، بهتر است حتماً از یک قابلمه نچسب استفاده نمایید.

دیگچه یک دسر فوق‌العاده معروف و محبوب در مشهد است که معمولاً آن را برای سفره‌های سحری، افطار و غذاهای نذری‌ محرم آماده می‌کنند.

در مشهد خیلی از افراد دیگچه را همراه با مربا سرو می‌کنند.

در طرز تهیه دیگچه مشهدی باید مواد را مدام هم بزنید تا ته نگیرد و شعله گاز را حتماً روی حرارت ملایم تنظیم کنید.

در زمان پخت دیگچه مشهدی هر کجا احساس کردید، دسر در حال ته گرفتن است، می‌توانید یک لیوان شیر به آن اضافه کنید. اما توجه داشته باشید که کمی ته گرفتن در طرز تهیه دیگچه مشهدی کاملاً طبیعی است. تنها سعی کنید مواد را خوب هم بزنید و در صورتی که ته گرفت به هیچ عنوان ته دیگ را نکنید تا تکه‌های ته گرفته داخل دیگچه پخش نشود.

بعد از درست کردن دیگچه مشهدی آن را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملاً خودش را بگیرد. سپس می‌توانید از این دسر خوشمزه میل کنید.

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *