رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱۸ آبان ۱۳۹۴

دوران پساتحریم فرصت مناسب برای توسعه گردشگری است

اشتراک گذاری

تاریخ خبر :۱۳۹۴/۰۸/۱۸-رضا امیدوار تجریشی روز دوشنبه در بیست و یکمین دوره نمایشگاه مطبوعات در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان وضعیت ساختار جغرافیایی ایران اظهار داشت: در کمتر کشوری می توان با یک پرواز کوتاه از نقطه گرم کویری به منطقه سردسیر رفت.
وی این خاصیت جغرافیایی ایران را برای گردشگران خارجی جذاب دانست و افزود: یکی از فرصت های مهم برای ایران، استفاده از صنعت گردشگری است.
عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوان، وجود مکان های تاریخی در ایران را یکی دیگر راهکارهای جذب گردشگری اعلام کرد و گفت: وجود اماکن اماکن مقدس و مذهبی یکی دیگر از روش های جذب گردشگر به ایران است.
وی در ادامه، گردشگری صنعتی، سلامتی و معدنی را از انواع توریسم اعلام کرد و افزود: حضور سرمایه گذران خارجی برای بازدید از مناطق آزاد که منجر به تولید می شود در حوزه گردشگری سلامت قرار دارد.
امیدوار تجریشی، درباره گردشگری سلامت گفت: وجود تجهیزات و متخصصان برجسته حوزه پزشکی در ایران می تواند بسیاری از بیماران کشورهای همسایه را به ایران بخواند.
عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوان در ادامه افزود: یکی از انواع گردشگری ها که امروزه مورد توجه علاقمندان قرار گرفته گردشگری معدنی است و ایران نیز با توجه به دارا بودن معادن زیاد می تواند میزبان افراد علاقمند این رشته باشد.
وی ادامه داد: گردشگری روستایی نیز یکی از این موارد است که این روزها مورد علاقه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.
عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوان در ادامه سرمایه گذاری در حوزه هتل سازی را برای توسعه گردشگری ضروری دانست و گفت: با هتل سازی و توسعه صنایع وابسته، افراد زیادی دارای شغل می شوند.
وی در ادامه حضور جوانان در قالب تشکل های مردم نهاد حوزه گردشگری را بسیار مفید دانست و گفت: بسیاری از جوانان که خودشان در حرفه ای مهارت دارند می توانند، وظیفه راهنما در این تورها را برعهده بگیرند.
بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از ۱۶ تا ۲۲ آبان ماه جاری در مصلی امام خمینی (ره) برپاست.

68 دوران پساتحریم فرصت مناسب برای توسعه گردشگری است

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *