رزرو هتل تفریحات کیش

درخت مکرزن

۴ شهریور ۱۳۹۶

درخت مکرزن که به انجیر معابد ، لور و انجیر هندی نیز معروف است . نام درختی معروف است در شهر های چابهار و نیک شهر در استان سیستان و بلوچستان ایران بر کرانه دریای عمان . از درختان بزرگ کائوچویی در جزایر و بنادر جنوب مانند آبادان و بوشهر تا چاه بهار و تیس می باشد .

این درخت از جاذبه های گردشگری این دو شهر بشمار می آید . اصل این گیاه از هند شرقی است.دارای برگ های پهن است و شاخه های آن به پایین سرازیر می شود و در لای شن ها ریشه می دواند . مردم شاخه های آن را می زنند تا به شکل چتری درآید .

از ساقه های هوایی آن ریشه های هوایی بی شماری ظاهر می شوند به طوری که به زمین می رسند و در اطراف درختان بزرگ صد ها متر مربع زمین را اشغال می کنند . این ریشه ها را ریشه های شمعی گویند . برگ های لور بیضی شکل و درست و براق و طول آن به cm 25 بالغ می گردد میوه گیاه بی پایه و به درشتی فندق است و چوب آن خاکستری رنگ می باشد و سختی و دوام چندانی ندارد ولی در آب دوام می کند و چوب ریشه های هوایی آن سخت است .

تور اروپا

نام این درخت در جنوب لول ، لور ، درخت مکرزن است و در جزیره خارک ، لیل و در جزیره کیش لیر نامیده می شود و در کتب مختلفه به اسامی اثاب ، الول بروبرگت و کراک نامبرده شده و تصور می شود . که سه نام اخیر نام های این درخت در هند است.

مکرزن 1 درخت مکرزن

مکرزن 2 درخت مکرزن

مکرزن 3 درخت مکرزن

مکرزن 4 درخت مکرزن

مکرزن درخت مکرزن

           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

 • فاطمه صداقت پیشه

  کسی میدونه به چه دلیل به این درخت مکر زن گفته میشه؟؟؟

  ۱۸ آبان, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • مهرنوش زاده رفیع

  نمونه این درخت رو وقتی از تور دور جزیره زیبای کیش استفاده میکنید هم میبینید که جالبه این درخت از بالا به پایین هم حرکت و رشد میکنه

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • رها مسعودی

  این درخت در این مکانها خیلی ب چشم میخورد .. کلا پوشش گیاهیش مناسب ب این سرزمین هست… ساقه های خیلی زیادی داره..

  ۶ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *