بلیط هواپیما

دانشگاه هنرهای اصیل ایرانی اسلامی تاسیس می شود

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۳۰ شهریور ۱۳۹۳

تاریخ خبر: ۱۳۹۳/۰۶/۳۰ – تهران- ایرنا- استاد محمود فرشچیان نقاش بزرگ ایرانی از مذاکره با مسئولان ذیربط کشوری برای راه اندازی دانشگاه هنرهای اصیل ایرانی اسلامی در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا از شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی گفت: برای ایجاد این دانشگاه با محمد باقر نوبخت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی و مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مذاکره کرده است.

استاد محمود فرشچیان، گفت: احداث دانشگاه هنرهای اصیل ایرانی اسلامی از نیازهای ضروری کشور ماست چراکه هنرهای اصیل ما در ضعف و ناتوانی قرار گرفته اند.

وی با اشاره به رتبه ایران در هنر فرش افزود: زمانی هنر فرش ایران در دنیا حرف نخست را می زد در حالی که الان به رتبه بالای چهل در جهان رسیده ایم.

استاد محمود فرشچیان خاطر نشان کرد: در اکثر کشورها از جمله ایتالیا، اتریش نسبت به هنرهای اصیل شان دانشگاه و مراکز تحقیقاتی دارند اما در ایران چنین مکان هایی وجود ندارد و دائماً سعی می کنیم که این هنرها از خارج سوغاتی برای ما بیاید.

وی افزود: غرب گرایی روشنفکران، عدم مطالعه مناسب نسبت به فرهنگ اصیل ایرانی و برخی لجاجت ها باعث ناهمگونی و تحمیل هنر از خارج شده است.

استاد فرشچیان گفت: دروس هنرهای ایرانی، هنرهای متعالی صنایع دستی، نقشه فرش و قالی، طراحی و مدیریت کارهای هنری از جمله مباحثی است که در دانشگاه هنر ایرانی اسلامی تدریس خواهد شد.

وی ادامه داد: راه اندازی این دانشگاه علاوه بر اشتغال زایی می تواند به تولیدات ما در زمینه هنر ارتقا بخشد و بعد از یکی دو سال می توانیم شاهد بازده حیرت انگیز این دانشگاه با پرورش استادان زبردست باشیم .

استاد فرشچیان در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا شما هم در این دانشگاه تدریس دارید؟ گفت: به دلیل بالا رفتن سنم متأسفانه نمی توانم تدریس داشته باشم ولی از هر کاری که در توانم باشد دریغ نمی کنم.

81319343-5962346 دانشگاه هنرهای اصیل ایرانی اسلامی تاسیس می شود

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *