جستجوی شهر به شهر :
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

خوشرنگ ترین کوچه تهران برای عکاسی

تاریخ بروزرسانی :
۲۹ آبان ۱۴۰۲

در شهری که در کوچه های آن آپارتمانهای پنج و شش طبقه در کنار هم قرار دارند و آسمان فقط با بالابردن سر پیداست . شهرداری با کمک شهروندان تهرانی اقدام جالبی انجام داده است. هدف از این اقدام انرژی مثبت و شادزیستن با وجود رنگهای شاد است .کوچه‌های رنگی یعنی کوچه‌هایی که توسط اهالی خوش‌ذوق و شهرداری، رنگ‌آمیزی‌ می‌شوند تا مقصدهای جذاب گردشگری برای شهر باشند. نمونه بسیاری از این کوچه‌ها در برزیل تا فرانسه و اسپانیا و مراکش دارد. در ایران،‌ می‌توان با رنگی کردن کوچه‌ها و قرار دادن المان‌های جذاب و تغییر مبلمان شهری، شهری جذاب‌تر برای هموطنان و ایرانگردان و جهانگردان خلق کرد.

خوشرنگ ترین کوچه تهران خوشرنگ ترین کوچه تهران برای عکاسی

کوچه رنگی تهران کجاست؟

کوچه شهید خسرو قدیابی در محله دستغیب تهران، امروزه یکی از کوچه‌های معروف تهرانی‌ها است. جایی که با تلاش اهالی و شهرداری محل، فضای شاد و رنگارنگی را خلق کرده است و رنگ‌های گرم، فضایی زیبا و محبوب برای سلفی بازهای اینستاگرام ایجاد کرده است.

خوشرنگ ترین کوچه تهران1 خوشرنگ ترین کوچه تهران برای عکاسی

قدرت رنگ

رنگ‌آمیزی خلاقانه و نوآورانه کوی و برزن، فرصتی برای خلق اتمسفر شاد زیستن برای شهروندان است. رنگ، انرژی دارد و روان‌شناسی رنگ‌ می‌تواند به کمک متخصصان طراحی دکوراسیون و طراحی منظر و معماری منظر شهر آمده و شهری قابل زیست و با طراوت را برای ساکنانش به ارمغان آورد. کاهش جرم و جنایت در مناطق جرم‌خیز، با تغییر المان‌های شهری و مبلمان شهری و استفاده از رنگ در طراحی شهر، امکان‌پذیر است. بعضی از پل‌های هوایی عابر پیاده در تهران، به دلیل آنکه محل نصب بیلبوردهای بزرگ تبلیغاتی است، فضای بسته و محصوری دارد که برای زنان تهرانی، تونل وحشت در شب و روز ایجاد‌ می‌کند.

خوشرنگ ترین کوچه تهران2 خوشرنگ ترین کوچه تهران برای عکاسی

تغییر کاربری با کمک رنگ‌ها

با طراحی مجدد بیلبوردها و مکان نمایش آن‌ها و نوع طراحی پل عابر پیاده،‌ می‌توان از تونل وحشت به محل امن تغییر کاربری داد. رنگ، ایجاد قدرت‌ می‌کند و انسان به رنگ علاقه دارد؛ به‌خصوص رنگ‌های گرم که شادی‌آفرین وامیدبخش است و در محله‌هایی که امکان طراحی رنگی کوی و برزن وجود دارد، استفاده از رنگ‌ها در طراحی المان‌های شهری و تغییر رنگ نمای ساختمان‌ها،‌ می‌تواند در خلق فضای نشاط آور برای اهالی کمک کند.

خوشرنگ ترین کوچه تهران3 خوشرنگ ترین کوچه تهران برای عکاسی

محیط زیست سالم

شاد زیستن و هنر عشق ورزیدن، نیاز به محیط زیست سالم و شادی‌آفرین دارد. هیچ انسان شادی در محیط تیره و تار و انرژی منفی و پر استرس، نمی‌تواند به شادی فکر کند و شاد زیستن را تجربه کند.
امیدواریم شهرداری تهران و شهرداری سایر شهرهای کشور، از پروژه کوچه رنگی استفاده کنند. تا کوچه های تهران با قدرت هشتگ های اینستاگرام، به برندهای جذابی برای مشتاقان ایرانگردی و جهانگردی تبدیل شوند. از این ظرفیت رنگارنگ، برای معرفی بهتر و بیشتر مقصدهای گردشگری کشور استفاده شود.

خوشرنگ ترین کوچه تهران4 خوشرنگ ترین کوچه تهران برای عکاسی

نحوه دسترسی به کوچه رنگی تهران

آدرس:بزرگراه یادگار امام جنوب، بعد از امام خمینی، خیابان دستغیب، کوچه قدیانی

خوشرنگ ترین کوچه تهران5 خوشرنگ ترین کوچه تهران برای عکاسی

خوشرنگ ترین کوچه تهران6 خوشرنگ ترین کوچه تهران برای عکاسی

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]
           
برو بالا
 

نطر کاربران

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *