بلیط هواپیما تور خارجی

خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل

2017-12-06خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل اصفهان آران بیدگل

خانه باغ شاکر یکی از زیباترین اثرهای فرهنگی، تاریخی شهرستان آران و بیدگل است که در پنج کیلومتری این شهر در مزرعه حسین آباد واقع شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل قدمت این بنا را اوایل دوره قاجار برشمرد و افزود: این اثر منطبق با اصول معماری سنتی مناطق کویری در زمینی به مساحت تقریبی 6 هزار و 600 مترمربع و در فرم هندسی ذوزنقه طراحی و احداث شده و مشتمل بر سه عنصر فضایی باغ، عمارت و برج و بارو می باشد که از این رو می توان آن را یکی از معدود خانه باغ های شهرستان آران و بیدگل به شمار آورد که در جبهه شمالی باغ، برج و بارو و در جبهه جنوبی آن عمارت باغ قرار دارد.
جواد صدیقیان تصریح کرد: این مجموعه دیدنی که در سال های نه چندان دور به خانه باغ عمارت حسین آباد معروف بود در سال 1390 توسط یک سرمایه گذار خریداری و براساس اصول معماری سنتی مرمت و احیا شده است.
وی گفت: این اثر در راستای اجرای قوانین مربوط به حفظ آثار ملی در 23 فروردین ماه سال جاری به شماره 31450 به عنوان یک اثر فرهنگی، تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
وی افزود: خانه باغ شاکر به عنوان یکی از تاسیسات گردشگری طرح موضوع شده و پرونده آن در حال بررسی می باشد.
آران و بیدگل با دارا بودن بیش از 300 اثر تاریخی شناسایی شده و 129 اثر تاریخی و معنوی ثبت ملی پس از اصفهان و کاشان در رتبه سوم ثبت آثار تاریخی استان قرار دارد.

خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل

خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل

پربازدیدترین ها:

خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل

خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل

PDFPrint

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاجیگا تور