بلیط هواپیما سوئیت تبریز

خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل

18 آوریل 2018خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل استان اصفهان آران بیدگل

خانه باغ شاکر یکی از زیباترین اثرهای فرهنگی، تاریخی شهرستان آران و بیدگل است که در پنج کیلومتری این شهر در مزرعه حسین آباد واقع شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل قدمت این بنا را اوایل دوره قاجار برشمرد و افزود: این اثر منطبق با اصول معماری سنتی مناطق کویری در زمینی به مساحت تقریبی ۶ هزار و ۶۰۰ مترمربع و در فرم هندسی ذوزنقه طراحی و احداث شده و مشتمل بر سه عنصر فضایی باغ، عمارت و برج و بارو می باشد که از این رو می توان آن را یکی از معدود خانه باغ های شهرستان آران و بیدگل به شمار آورد که در جبهه شمالی باغ، برج و بارو و در جبهه جنوبی آن عمارت باغ قرار دارد.
جواد صدیقیان تصریح کرد: این مجموعه دیدنی که در سال های نه چندان دور به خانه باغ عمارت حسین آباد معروف بود در سال ۱۳۹۰ توسط یک سرمایه گذار خریداری و براساس اصول معماری سنتی مرمت و احیا شده است.
وی گفت: این اثر در راستای اجرای قوانین مربوط به حفظ آثار ملی در ۲۳ فروردین ماه سال جاری به شماره ۳۱۴۵۰ به عنوان یک اثر فرهنگی، تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
وی افزود: خانه باغ شاکر به عنوان یکی از تاسیسات گردشگری طرح موضوع شده و پرونده آن در حال بررسی می باشد.
آران و بیدگل با دارا بودن بیش از ۳۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده و ۱۲۹ اثر تاریخی و معنوی ثبت ملی پس از اصفهان و کاشان در رتبه سوم ثبت آثار تاریخی استان قرار دارد.

خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل

خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل

خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل

خانه باغ تاریخی شاکر آران و بیدگل

بلیط هواپیما ارزان
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *