رزرو هتل فضاگشت
۲۱ خرداد ۱۴۰۳

جنگل طبیعی تنباکولو اهر

اشتراک گذاری

جنگل طبیعی تنباکولو اهر ، که با نام جنگل طبیعی تنباکلو نیز شناخته می‌شود، از جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی است و در بخش هوراند قرار دارد. این منطقه کوه‌های بلند و درختانی گوناگون را در خود جای می‌دهد. حیواناتی از قبیل خرس قهوه‌ای، خوک وحشی، روباه، شغال، گرگ، سیاه‌گوش و… در این محدوده زندگی می‌کنند. همچنين از لحاظ پوشش گياهی، تنباکولو دارای گونه‌های مختلف گیاهی و درختی مانند سرخدار، ممرز، بلوط، فندق، گردو، سماق و… است.

جنگل طبیعی تنباکولو اهر
در نزدیکی شهرستان اهر و منطقه هوراند جنگل طبیعی تنباکولو با وسعت زیادی واقع شده است که شامل کوه های بلند و گونه های مختلف گیاهی و درختان می باشد. زیستگاه انواع جانورانی است که تنها نمونه های اندکی از برخی از ان ها در جهان باقی مانده است. آب و هوای این متطقه معتدل و کوهستانی بوده و دارای زمستان های سرد و یخبندان و تابستان های معتدل و خنک است. که از اواخر فصل بهار و تابستان پذیرای گردشگران زیادی از سراسر کشور است.

جنگل طبیعی تنباکولو اهر

 

پوشش گیاهی جنگل طبیعی تنباکولو

تنوع گونه های گیاهی در این منطقه که هر کدام از ان ها از خواص درمانی بی نظیری برخورداند موجب شده تا هر ساله دوستداران طب سنتی و گیاهان دارویی به این منطقه به منظور دسترسی به این گیاهان سفر کنند. از جمله مهم ترین گونه های گیاهی و درختانی که در این منطقه جنگل وجود دارد می توان به سرخدار، ممرز. سماق و گردو و فندق و… اشاره کرد. تا کنون بیش از ۱۰۰۰ گونه گیاهی که ار خواص درمانی برخوردارند در این منطقه کشف شده اند.

جنگل طبیعی تنباکولو اهر

جنگل طبیعی تنباکولو اهر

           
نویسنده :
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *