رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۰ دی ۱۳۹۲

جشنواره زیتون‌چینی

اشتراک گذاری

تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۱۰/۲۰ – نایب‌ رییس و دبیر انجمن راهنمایان گردشگری استان زنجان، برگزاری جشنواره زیتون‌ چینی طارم را گامی بلند برای توسعه گردشگری زمستانی استان دانست.

“اویس کیانی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، گفت: به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر، در بازه‌های زمانی شش ماهه اول هر سال، ارگان‌های مربوط به حوزه گردشگری در زمینه رونق گردشگری استانی با جدیت نسبت به اجرای برنامه‌های خاصی اقدام می‌کنند که در این میان انجمن صنفی و جامعه راهنمایان گردشگری هم بسیار تلاش کرده است تا به نوبه خود نقش خود را به خوبی ایفا کند و با ارگان‌های مربوط همکاری و تعامل داشته باشد، با این حال هر سال در شش ماهه دوم از نظر گردشگری استان، تمرکز و برنامه خاصی توسط ارگان‌های ذی‌ربط تدارک دیده نمی‌شود. شاید علت این امر جو حاکم بر استان و یا نبود سخت‌افزار زیرساختی برای گردشگری پاییزه و زمستانی باشد.
وی افزود: انجمن راهنمایان گردشگری در همین زمینه راه‌کارهایی را برای جذب توریست در فصول پاییز و زمستان دنبال می‌کند که در صورت حمایت اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری می‌توان هر سال اقدامات خوبی در این زمینه انجام داد.

این فعال عرصه گردشگری، خاطرنشان کرد: برگزاری مناسبت‌هایی که بتوان در آن پتانسیل‌های اقلیمی و فصلی زنجان را به گردشگر معرفی کرد، می‌تواند یکی از راه‌کارهای جذب گردشگر در فصل زمستان باشد. برای مثال، از جمله این پیشنهادات که قطعاً باید با حمایت‌های دولتی و غیردولتی عملیاتی شود، برگزاری جشنواره زیتون‌چینی و روغن‌گیری زیتون در منطقه طارم که معروف به هندوستان ایران است می‌تواند راهی در توسعه گردشگری در نیمه دوم سال استان باشد.

وی اظهار کرد: در این راستا انجمن راهنمایان گردشگری در حال بررسی مقدماتی این نوع رویدادها است تا بتوان پتانسیل‌های گردشگری فصول مختلف استان را در حد ملی و بین‌ المللی مطرح کرد و البته با معرفی این جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی، زیرساخت‌های مورد نیاز نیز مرتفع‌تر و هموارتر گردد تا روند جذب توریست با سرعت بیشتری محقق شود.

کیانی تصریح کرد: از آنجایی که مسایل گردشگری برجسته استان مربوط به نحوه و چگونگی سرمایه‌گذاری است، به ناچار باید قبول کرد اگر بخش سرمایه‌گذاری دولتی و غیردولتی در این زمینه حضور فعال‌تری داشته باشد، مسلماً می‌توان در زمینه گردشگری ورزشی مخصوص فصل زمستان در زنجان کارهای بیشتری انجام داد، البته طرح‌ها و ایده‌هایی نیز وجود دارد که چشم‌انتظار حسن توجه مسوولان استان است.

وی یادآور شد: کلیت این برنامه‌ها سبب می‌شود که در شش ماهه دوم سال نیز مقید به جذب گردشگر باشیم و به گردشگر در هوای مطبوع پاییز مناظر دلکش زمستان زنجان را معرفی کنیم.

45129 جشنواره زیتون‌چینی

           
 

نظر کاربران :

  • مهرنوش زاده رفيع

    كاش به اندازه اي كه به خوراكي اهميت داده مي شود به روح و جان تاريخ و تمدن هم نگاهي انداخته شود، در زنجان مشكل اصلي گردشگران نبود تابلوهاي مناسب است كه باعث سردرگمي آنها در رسيدن به مكانهاي گردشگري استان است
    مسئله اصلي ديگر جاده هاي اغلب خاكي و باريك نامناسب است

    ۱۷ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *