رزرو هتل ایران بوم گردی

تالاب لاریم

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۵ مهر ۱۳۹۸

تالاب (آبندان) لاریم در موقعیت جغرافیایی استان مازندران و در فاصله ۲ کیلومتری دریای خزر و در شمال شهرستان لاریم واقع است.
تالاب لاریم در ارتفاع -۲۱ متری سطح آب های آزاد واقع شده و از تالاب های بزرگ و مهم استان مازندران است. هر ساله پرندگان کنار آبزی و آبزی فراوانی برای زمستان گذرانی به این تالاب مهاجرت می کنند. طول این تالاب ۱٫۵ کیلومتر و عرض آن ۱ کیلومتر است.
مهمترین گیاهان تالاب (آبندان) لاریم را آلاله آبی، علف هفت بند، نی، بارهنگ آبی، گوشاب،عدسک آبی، آزولا، سازیل، شال تسبیح، لاله مردابی، نیلوفر آبی، قمیش، لویی،اسپرغان، علف حصیر، هزارنی، تیرکمان آبی، زنبق مردابی، علف شاخی واویارسلام تشکیل می دهند.
مهمترین جانوران نیز انواع حلزون، سوسک آبی، قورباغه، مار آبی، لاک پشت خزریو از پرندگان قو، سرسبز،سرحنایی، اردک تاجدار، خوتکا، چنگر، حواصیل خاکستری،چنگر نوک سرخ،کشیم کوچک، حواصیل ارغوانی، اگرت سفید کوچک، ماهی خورک،غاز خاکستری، سیاه کاکل، اردک بلوطی و گیلدر هستند.
اقتصاد لاریم بیشتر بر پایه کشاورزی و صیادی استوار است. بخاطر وجود رودخانه و عبور آن از بین لاریم و قرار گرفتن سد بر روی آن منطقه‌ ای بسیار حاصلخیز با زمینهای کشاورزی زیاد و مزارع ها و آببندان بوجود آورده است.
وسعت زمین‌ها جهت کشت برنج بسیار زیاد است. تقریبا تمام اطراف آن را زمین‌ های شالیزاری فرا گرفته است.
مهمترین محصولات آن برنج، گندم، لوبیا، پنبه و سبزیجات است. برنج در بین محصولاتکشاروزی مقام اول را دارا می‌ باشد.
وجود کارخانه‌ های شالیکوبی و بوجاری باعث شده است که این شهر در ردیف قطبمهم تجاری قرار گیرد.

آدرس : استان مازندران ، جویبار ، روستای لاریم

روستای خلیلان شفت تالاب لاریم

روستای خلیلان شفت تالاب لاریم

روستای خلیلان شفت تالاب لاریم

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

 • رها مسعودی

  این تالاب خیلی زیباست..پوشش گیاهی جالبی داره.پر از آلاله ، نیلوفر آبی ، زنبق و غیره هست .هر سال پرندگان مهاجر زیادی برای زمستان به این تالاب میان.

  ۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • رضا کیانی

  سلام .بسیار عالی .لاریم باپیشینه وقدمت تاریخی خیلی چشم نواز ودلرباست ساحل زیبا ودرکنار آن شرکت تفریحی توریستی که در جدب توریست وگردشگربهمراه بازار هفتگی چهارشنبه بازار وعبور رودخانه زیبای سیاهرود از وسط آن با داشتن مردمان خونگرم ومهمانواز نیاز به یک متصدی ومسئول با درایت میخواهد که به اقتصاد این روستای بزرگ کمک شایانی خواهد کرد

  ۴ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین