رزرو هتل فضاگشت
۵ اسفند ۱۳۹۹

بوستان ناجی یزد

اشتراک گذاری

بوستان ناجی یزد از زمره باغ های یزد در دوره قاجار است که پس از اهداء به شهرداری به صورت بوستان بازسازی شده است. این بوستان در مسیر قنات نجف آباد قرار گرفته و علاوه بر جنبه های تاریخی، امکانات رفاهی مناسبی را برای بازدید و استراحت گردشگران محیا کرده است.عمارتی در میان این بوستان به چشم می خورد که دارای یک تالار با بادگیر، ۲ اتاق و قسمت های مختلف دیگر است.این عمارت و باغ با کاربری مسکونی و از املاک شخصی به نام ناجی بوده که در دوره های مختلف الحاقاتی به آن صورت گرفته است.

بوستان ناجی یزد

اجاره خودرو

این بنا دارای چهار جبهه فعال در یک بنای مرکزی است که در قسمت شرقی، یک تالار با بادگیر و دو اتاق در بالا و در جبهه غربی، یک اتاق مرکزی جلو آمده که با سقف زیرزمین، دیوار ایجاد کرده است. این بوستان در مسیر قنات نجف آباد احداث شده است.این بنا دارای پنج اتاق در طبقه همکف است که به جز جبهه شمالی بقیه قسمت ها دارای زیرزمین است.این باغ که قبلا در تملک فردی به نام ناجی بوده است چند سالی است که به وسیله شهرداری بازسازی شده و در اختیار عموم قرار گرفته است.این بوستان ناجی یزد، در بلوار شهید دشتی، در خروجی شهر به سمت شهر کرمان واقع شده است.

بوستان ناجی یزد
شهر یزد، برای دوستداران کویر بیشتر از هر شهری دلپذیر و زیباست، شهری که به چندین نام معروف است. شهر خدا یا شهر مقدس که برگرفته از وجه تسمیه اسم آن است و سرزمین بادگیرها، نام دیگر آن است که بخاطر وجود بادگیرهای زیبا و خاصی که در این شهر خودنمایی می کند، بر آن نهاده شده است. پیشنهاد ما به شما این است که در آغازین روزهای پاییز ویهار که زمان مناسبی برای سفر به یزد است، به این بوستان سری زده و غرق در زیبایی‌های آن شوید.
کوشک و باغ ناجی یزد نیز در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

بوستان ناجی یزد

بوستان ناجی یزد

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *