جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

تاریخ بروزرسانی :
۲۴ مرداد ۱۴۰۲

بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه را به شما معرفی می کنیم تا اگر با دوستان قصد برگزاری یه دورهمی عالی داشتید خیلی راحت تصمیم بگیرید. همانطور که می دانید شهری مثل تهران همیشه آلودگی و ترافیک و شلوغی را دارد ولی درکنار آن پارکها ، بوستانهای سرسبز زیادی هم دارد که تمام تلاششان را می کنند تا کمی این هوا را تصفیه کنند. پارکهایی با درختان تنومند و چندین ساله که رگهای سبز این شهر به حساب می آیند و تلاش می کنند با سرسبزی خود امید را در دل مردمان این شهر زنده نگه دارند.

%name بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

شما پارک جنگلی های تهران را می شناسید؟

پارک جنگلی های تهران در تمام نقاط شهر پراکنده شده اند و دستری به آن ها اصلاً سخت نیست. این پارک های زیبای جنگلی در شهر تهران برای چند ساعت هم که شده می‌ توانند شما و همراهانتان را ازروزمرگی ها و زندگی مدرن شهری دور کرده و سکوت و آرامش فراوانی را به شما هدیه دهند. ما در این مطلب قصد داریم تمام پارک جنگلی های شهر تهران را به شما معرفی کنیم تا هم برای ورزش صبحگاهی و هم برای دورهمی های جذاب عصرانه دیگر بهانه ای نداشته باشید.

پارکهای جنگلی در غرب تهران

درست در جهت غرب تهران بزرگ شما با پارک جنگلی های معروفی روبه‌رو هستید که می توانید اوقات خوشی را در آن ها سپری کنید. این شما و این پارک جنگلی های غرب تهران !

پارک جنگلی و همیشه سبز چیتگر

اولین پارکی که به شما معرفی می‌ کنیم پارک زیبای چیتگر است که از معروف ترین و خوشنام ترین پارک های تهران به حساب می آید. این پارک را در سال ۱۳۴۲ طراحی کرده و ساختند. در این پارک دو بخش غربی و شرقی وجود دارد و در ارتفاعی برابر با ۱۲۳۵ متر ساخته شده است. در سمت بالای پارک چیتگر به راحتی می توانید دریاچه آن را مشاهده کنید. این پارک در کنار یک دریاچه مصنوعی واقع شده و یکی از جذاب ‌ترین پارک‌ های شهر تهران به حساب می آید.

امکانات: سرویس بهداشتی، آلاچیق، نمازخانه، پارکینگ، پیست اسکیت، مسیر دوچرخه سواری، بوفه، مسیر پیاده روی.
آدرس: تهران، بزرگ راه تهران-کرج، بعد از خروجی شهرک راه آهن.

%name بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

 

پارک جنگلی و زیبای وردآورد

این پارک نیز دومین پارک در شهر تهران است که در میان پارک جنگلی های تهران از وسیع ترین ها به حساب می آید. جالب باشد که بدانید منطقه وردآورد چون در میان کوه ها قرار گرفته و به علت وزش مداوم باد از جهت البرز و کرج به سمت این پارک، آب و هوای بسیار تمیزی دارد و یکی از از بهترین پارک های جنگلی تهران به حساب می آید. در این پارک درختان متعدد بادام کوهی، پسته، سنجد، سماق، گز، سیاه دلیک و موارد دیگر کاشته شده است.
امکانات: سرویس بهداشتی، بوفه و رستوران، سیستم روشنایی، مبلمان فضای سبز و پارک، چمن مصنوعی، سکو، آلاچیق، پیست دوچرخه سواری، زمین بازی و زمین ورزش های تنیس، فوتبال و والیبال.
آدرس: تهران، گرم دره، بزرگ راه شهید خرازی.

وردآورد 800x601 بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک جنگلی کوهسار

پارک بعدی پارک کوهسار نام دارد که در سمت شمال غرب پایتخت واقع شده. وقتی که به بالاترین نقطه این پارک برسید می توانید منظره ای دل انگیز و ۳۶۰ درجه از تهران را مشاهده کنید. این منطقه که پارک در آن واقع شده درست در دامنه کوه البرز بوده و در فصل‌ های بهار و تابستان به شدت هوای خنک و دل انگیزی دارد. همچنین در این پارک شما می توانید دوچرخه سواری پو یاده روی کرده و برای دورهمی های خود نیز برنامه‌ ریزی کنید. جالب است که بدانید یکی از پرطرفدار ترین مکان هایی که غرب نشینان تهران برای تماشا کردن شهر از بالا و لذت بردن از آب و هوای خنک به آن مراجعه می کنند همین پارک مرتفع کوهسار در تهران است.

امکانات: سرویس بهداشتی، باربیکیو، بوفه، رستوران، کافه، آلاچیق و مسیر دوچرخه سواری، مسیر پیاده روی و زمین بازی کودکان.
آدرس: تهران، بزرگ راه آب شناسان، شهران شمالی، کوهسار، پارک جنگلی کوهسار.

کوهسار 800x573 بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک جنگلی خرگوش دره

در میان پارک جنگلی های تهران ، پارک جنگلی خرگوش دره نام پارک سرسبز بعدی ما است. فاصله این پارک تا پارک چیتگر بسیار کوتاه است وسعتی برابر با ۶۵ هکتار دارد. چون کمتر شناخته شده است به شدت دنج و بوده و مملو از آرامش است. خرگوش دره در حقیقت مقابل درب اصلی استادیوم آزادی واقع شده و به همین دلیل قسمتی از آن که بیشتر مورد توجه مسافران برای گشت و گذار است هم با همین نام شهرت دارد. در این پارک جنگلی شما می‌ توانید درختان مختلفی مانند اقاقیا، کاج، سرو و زبان گنجشک را مشاهده کنید. ضمن اینکه حیوانات و پرندگان زیادی مانند خرگوش این مکان را برای زندگی خود انتخاب کرده اند.
امکانات: سرویس بهداشتی، آلاچیق، سکو، مکان برپا کردن چادر های مسافرتی، زمین بازی برای کودکان و زمین ورزش.
آدرس: تهران، سمت شمال اتوبان تهران-کرج، بعد از بلوار غربی استاریوم آزادی.

خرگوش دره 800x527 بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک جنگلی لتمال

این پارک جنگلی هم در سمت غرب تهران واقع شده و در ارتفاع زیادی قرار گرفته است. به عبارتی در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا ساخته شده و در دسته مناطق کوهستانی به حساب می آید. شما از بالاترین قسمت این پارک می توانید چهره متفاوتی از شهر تهران را مشاهده کنید. در این پارک درختان ارغوان، کاج، زبان گنجشک، بربیس و درختان توت فراوانی وجود دارد که در فصل بهار و اوایل تابستان شما را به سمت خود دعوت می کنند. این پارک یکی از مناطق بسیار پرطرفدار و محبوب برای دوچرخه سواران است که عاشق مسیر های تند و شیب دار هستند.
بد نیست بدانید که پارک لتمال تقریباً ۳۰ سال قدمت داشته اما هنوز بسیاری از پایتخت ‌نشینان آن را درست و حسابی نمی شناسند.

امکانات: سرویس بهداشتی، سیستم روشنایی، فضای باز مناسب برای برپایی چادر، مسیر کوهنوردی کردن، مسیر پیاده روی، پیست دوچرخه سواری کوهستان.
آدرس: تهران، بزرگ راه همت (سمت غرب به شرق)، بعد از بزرگ راه آزادگان، بلوار کاشان.

لتمال 1 800x573 بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک جنگلی و زیبای لتمان کن

نام این پارک جنگلی در واقع لتمان است که یکی دیگر از پارک ‌های جنگلی خوش آب و هوای تهران به حساب می آید. البته این پارک را با نام پارک جنگلی ۴۸۵۰ نیز می شناسند. یکی از پارک جنگلی های همیشه سرسبز و زیبای تهران که البته شور بختانه این پارک نیز چندان شناخته شده نیست. به همین دلیل سکوت و آرامش آن وصف ناپذیر است. توصیه می کنیم که حتماً یک روز خود را در این پارک سپری کنید.
امکانات: سرویس بهداشتی، سیستم روشنایی، مسیر پیاده روی کردن و کوهنوردی، فضای مناسب برای برپایی چادر و پیست دوچرخه سواری کوهستان.
آدرس: تهران، بزرگ راه همت (شرق به غرب)، بعد از بزرگ راه آزادگان، بلوار کاشان، بوستان جنگلی لتمان کن.

لتمال 800x527 بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک جنگلی های شرق تهران

همان‌طور که گفتیم تهران وسعت زیادی دارد و تعداد پارک جنگلی های آن نیز کم نیست. در قسمت شرقی پایتخت هم پارک جنگلی های متعدد و زیبایی وجود دارد که با هم سری به آن ها خواهیم زد.

پارک ملی ایران، پارک جنگلی و سرسبز سرخه حصار

پارک زیبای جنگلی سرخه حصار یکی از قدیمی ترین پارک جنگلی های تهران به حساب می آید که قدمت زیادی داشته و متعلق به دوران قاجار است. به عبارتی این پارک در گذشته شکارگاه شاهان بوده و هنوز هم عمارت های متعددی را می توانید در برخی از نقاط آن مشاهده کنید. در سال ۱۳۵۸ هجری شمسی سازمان محیط زیست این پارک را تحت نظارت خود قرار داد و به همین دلیل به پارک ملی تبدیل شد. در نزدیکی این پارک رود جاجرود قرار دارد که نقش مهمی در زیبایی و سرسبزی این پارک ملی ایفا می کند. بد نیست بدانید که پارک سرخه حصار یکی از مهمترین رگه های تنفسی در سمت شرق تهران به حساب می آید.

امکانات: سرویس بهداشتی، پارکینگ، پارک آموزش ترافیک برای کودکان، رستوران، بوفه، منقل کباب پز، آلاچیق، پیست دوچرخه سواری، زمین پینت بال، پینگ‌ پونگ، لیزر تگ، فوتبال دستی و بیلیارد.
آدرس: تهران، انتهای دماوند، در کنار ترمینال شرق.

%name بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک جنگلی و سرسبز خجیر

این پارک هم در نزدیکی پارک جنگلی سرخه حصار واقع شده و یکی از قدیمی ترین پارک های شرق پایتخت به حساب می آید. مجدداً پارک خجیر هم یک شکارگاه اصلی برای شاهان بوده اما چون سال ‌هاست که از آن محافظت می شود، در حال حاضر محل زندگی گونه های مختلف حیوانات و پرندگان است. به عبارتی این پرک هم قسمتی از منطقه حفاظت شده جاجرود بوده که در سال ۱۳۱۰ آن را شکارگاه سلطنتی قاجار می دانستند. در سال ۱۳۶۱ نیز به عنوان پارک ملی معرفی شد. رودخانه جاجرود هم در نزدیکی آن قرار دارد و به همین دلیل آب و هوای بسیار دلچسب و دل انگیزی بر این پارک حاکم است.

این پارک در حال حاضر یکی از زیستگاه‌ های اصلی و طبیعی برای گونه های مختلف و متعدد جانوری مانند خرگوش، خفاش، شغال، روباه، رودک، کفتار، پلنگ، گربه وحشی، آهو ،گراز و موارد دیگر است. جالب اینجاست که بدانید ۱۱۵ گونه مختلف از پرندگان ایرانی و مهاجر نیز در آن زندگی می کنند. مانند شاهین، عقاب، قرقی، اردک وحشی، کبک و موارد دیگر. همچنین خزندگان متعددی هم در این پارک ساکن هستند. لاک پشت، مار و سوسمار از جمله مهمانان همیشگی این پارک به حساب می‌آیند. البته این پارکینگ محیط کاملا علمی و آموزشی دارد و امکان برپایی پیک نیک و کمپ زدن در آن وجود نخواهد داشت. شما فقط می توانید برای تماشای گونه های متعدد زیبای گیاهی و جانوری به این پارک مراجعه کنید.
امکانات: عکاسی کردن و مسیر پیاده روی.
آدرس: تهران، انتهای اتوبان بابایی.

خجیر بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک جنگلی و سرسبز غرال یا تلو

یکی دیگر از پارک جنگلی های تهران پارک غزال است که آن را پارک تلو هم می‌ نامند. پارکی متفاوت که شباهت بسیار زیادی به پارک ها و فضای سبز شمال ایران دارد. وسعت آن بیشتر از ۱۰ میلیون مترمربع بوده و از پارک های معروف پایتخت است. آب و هوای این پارک هم خنک و متفاوت بوده و می تواند شما را برای حتی یک ساعت از شلوغی و دل مشغولی تهران جدا کند.

امکانات: سرویس بهداشتی، آلاچیق، مرکز تفریحی و خدماتی، زمین بازی کودکان، بوفه، صخره نوردی، اسب دوانی، فوتبال دستی، قسمت مجهز بدنسازی، میز شطرنج، زمین بدمینتون، تنیس روی میز، بانجی جامپینگ، سورتمه سواری و پاراگلایدر.
آدرس: تهران، اتوبان بابایی شرق، جاده تلو.

%name بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک جنگلی و سرسبز یاس

پارک جنگلی یاس فاطمی از دیگر پارک های جنگلی تهران است که از ۲ بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده و درست در اتوبان بابایی قرار گرفته است. وسعت آن ۱۴۰۰ هکتار بوده و در شمال شرق تهران واقع شده. این پارک را در سال ۱۳۹۴ افتتاح شد و در آن گیاهانی مانند سرو نقراه ای، کاج، اقاقیا، زبان ‌گنجشک، داغدان و درختچه های متعدد تزیینی کاشته شده است. این پارک در میان اهالی قسمت شرقی تهران بسیار محبوب است و شما همیشه آن را مملو از افرادی که در حال پیاده روی کردن یا دوچرخه سواری کردن هستند، خواهید دید.

امکانات: سرویس بهداشتی، نمازخانه، بوفه، آلاچیق، میز تنیس و فوتبال دستی، مسیر دوچرخه سواری، مسیر پیاده روی، پینت بال و تیراندازی.
آدرس: تهران، بزرگ راه شهید فاطمی.

یاس 800x533 بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک جنگلی های شمال تهران

بد نیست بدانید که در قسمت شمال شهر تهران بزرگ نیز پارک های جنگلی متعددی وجود دارد که درست در ارتفاعات و همجوار با کوه البرز هستند و شما می توانید منظره ای متفاوت از تهران بزرگ را بر فراز این پارک ها مشاهده کنید.

پارک لویزان

یکی دیگر از پارک جنگلی های تهران که اتفاقاً در دسته بزرگترین پارک های جنگلی قرار دارد، پارک لویزان است. پارکی که در ارتفاعات قرار گرفته و محیط آن کاملا کوهستانی است. زیبایی آن مثال زدنی است و به ۲ بخش غربی و شرقی تقسیم می شود. قسمت غربی آن ارتفاع بیشتری دارد و رستوران ها و کافه ها بیشتر در این قسمت هستند. البته این پارک را به نام پارک زیبای جنگلی شیان هم می شناسند.

امکانات: سرویس بهداشتی، نمازخانه، پارکینگ، مسیر پیاده روی، مسیر دوچرخه سواری، آلاچیق، زمین بازی کودکان، کباب پز، میز پینگ پنگ، رستوران هزار و یک شب، کافی شاپ، رستوران ملل و باغ پرندگان.
آدرس: تهران، شمال شرق، اتوبان هنگام، بالاتر از چهار راه استقلال.

لویزان بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک سوهانک

پارک جنگلی وسع و زیبای سوهانک در قسمت شمال شرق از تهران واقع شده و متعلق به منطقه سوهانک است. این پارک پوشش گیاهی متفاوتی دارد و با وسعت ۵۰۰ هکتار مملو از درختان اقاقیا، کاج تهرانی، سرو نقره ای، سنجد، بادام وحشی، کاج سیاه و سرو خمره ای است. همچنین در قسمت های مرتفع این پارک شما می‌توانید پرندگان مهاجری را که در فصول سرد سال به این منطقه می آیند، تماشا کنید. جالب است که بدانید مسیر های کوهستانی که در این پارک تعبیه شده اند در میان دوچرخه سواران کوهستان و موتورسواران عاشق آفرود، بسیار شهرت دارند.

امکانات: سرویس بهداشتی، مسر پیاده روی، پیست دوچرخه سواری و پیست موتور سواری.
آدرس: تهران، بزرگ راه ارتش، ضلع شمالی جاده لشکرک، محله سوهانک.

سوهانک 800x527 بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک طالقانی

پارک طالقانی تهران یکی دیگر از پارک جنگلی های تهران است که لقب زیبا ترین پارک تهران را به آن داده اند. این پارک در اراضی عباس آباد قرار گرفته و آن را با نام پارک جنگلی عباس آباد، پارک جهانی کودک و پارکت تپه‌ های دادویه هم می شناسند. پوشش گیاهی بسیار کمیابی در این پارک وجود دارد. بلوط سبز و بلوط ایتالیایی، درختچه های یاس زرد و درخت هایی مانند ارغوان، اقاقیا، سپیدار و افرا در آن دیده می‌ شود. در ابتدای پارک هم یک حوضچه سنگی بزرگ مشاهده می کنید که در ایام عید نوروز آن را پر از ماهی های قرمز می کنند. در تمام قسمت‌ های پارک پل های چوبی متعددی قرار دارد که باب راه رفتن و عکاسی هستند. بد نیست بدانید که پارک جنگلی و زیبای طالقانی با پل طبیعت به پارک بزرگ آب و آتش متصل شده است.

امکانات: سرویس بهداشتی، آلاچیق، باربیکیو، کافه، بوفه، نیمکت، رستوران، پارکینگ و نگهبانی، مسیر پیاده روی، دستگاه ‌های متعدد ورزشی، میز پینگ پنگ، شطرنج، ۲ زمین برای بازی کودکان، زمین ورزش های زورخانه ای، بسکتبال، والیبال و گل کوچک.
آدرس: تهران، منطقه ۳، بزرگ راه حقانی، بعد از پل بزرگ راه مدرس.

طالقانی 800x600 بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک پردیسان

پارک پردیسان هم وسعتی برابر با ۳۰۰۰ هکتار دارد و از بزرگ ترین پارک های شهر تهران به حساب می‌آید. طراحی مدرن و نوینی داشته و یکی از پارک های محبوب در میان ورزشکاران است. بد نیست بدانید که بیشتر برنامه های ورزشی در این پارک برگزار می شود. ضمن اینکه در تفریحات آخر هفته نیز یک مکان مناسب و جذاب است. این پارک بیشتر از ۳۲۰ گونه گیاهی دارد و به عبارتی یک مدرسه طبیعی در طبیعت برای کودکان محسوب می شود. در این پارک کودکان به راحتی می توانند با مراحل کاشت و رشد گیاهان از نزدیک آشنا شوند.

امکانات: سرویس بهداشتی، نمازخانه، پارکینگ، بوفه، زمین بازی کودکان، سالن اجتماعات، زمین اسکیت، مسیر پیاده روی، مسیر دوچرخه سواری و زمین بادبادک‌ ها، زمین والیبال و بدمینتون، سالن همایش و دیدنی هایی مانند موزه تنوع زیستی، موزه ملی آب، موزه باز پروری حیات وحش و موارد دیگر.
آدرس: تهران، ضلع شمالی بزرگ راه حکیم، بین شیخ فضل الله و یادگار امام.

پردیسان 800x527 بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک جنگلی های جنوب تهران

آخرین قسمتی که قرار است پارک جنگلی های آن را برای شما بررسی کنیم قسمت جنوب تهران است. در این بخش نیز پارک جنگلی های زیادی مشاهده خواهید کرد که می توانند یک بعد از ظهر گرم تابستانی یا یک صبح سرد زمستانی شما را تبدیل به بهترین اوقات و زمان در زندگیتان بکنند.

پارک جنگلی و چشم نواز افرا

در تهران یکی دیگر از پارک جنگلی های تهران پارک افرا به حساب می آید که در جنوب قرار گرفته و محلی دنج و آرام برای استراحتی کوتاه و لذت بخش است. این پارک یک پارک کاملا خانوادگی است و شما می ‌توانید همیشه مسافران زیادی که از سمت اتوبان تهران-قم عبور می کنند را در این پارک مشاهده کنید .به همین دلیل در تعطیلات کنار خانواده هایی که ساکن این منطقه هستند، مسافران زیادی را مشاهده خواهید کرد که این پارک را برای گذران اوقات خود انتخاب کرده اند.

امکانات: سرویس بهداشتی، مجموعه فرهنگی ورزشیف آلاچیق، بوفه، زمین فوتبال، زمین بازی کودکان، زمین چند منظوره بدمینتون و والیبال و باغ راه .
آدرس: تهران، میدان جهاد، خیابان عزتی.

%name بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

پارک چشم نواز توسکا

آخرین پارک جنگلی در قسمت جنوب تهران که به شما معرفی خواهیم کرد پارک جنگلی توسکا نام دارد. این پارک در حاشیه اتوبان واقع شده و هوای پاک و دل انگیزی دارد. ضمن اینکه آلودگی آن به دلیل قرار گرفتن در این منطقه هم کمتر است. پوشش گیاهی آن شامل درختان زبان گنجشک، کاج، صنوبر و چنار بوده ضمن اینکه محیطی امن و آرام برای دورهمی های خانوادگی و تفریحات آخر هفته را برای شما فراهم کرده است. این پارک همیشه یکی از شلوغ ترین پارک جنگلی های تهران است.

امکانات: سرویس بهداشتی، نمازخانه، پارکینگ، آب خوری، آلاچیق، نیمکت و صندلی، فضای مناسب چادر زدن، مسیر پیاده روی، مسیر دوچرخه سواری، وسایل ورزشی، مجموعه ورزشی شامل سالن های والیبال، فوتبال، استخر، فوتبال دستی، رستوران، کافه، جایگاه گاز و باغ تالار عروسی.
آدرس: تهران، بزرگ راه آزادگان، کیان شهر جنوبی.

توسکا 800x600 بهترین پارک جنگلی های تهران برای دورهمی های دوستانه

در شهر تهران بوستان های متعددی وجود دارد که نقطه به نقطه وظیفه تصفیه هوا و سرگرم کردن ساکنان پایتخت را برعهده گرفته اند. از جمله دیگر پارک های زیبای تهران می توان به پارک ملت، پارک ساعی، پارک پرواز، پارک لاله، پارک نهج البلاغه، بوستان آب و آتش، پارک ایران زمین، پارک المهدی، پارک گفتگو، پارک جمشیدیه، پارک شطرنج، پارک شهر و پارک نیاوران اشاره کرد. در هر حال اگر به شهر تهران سفر کردید سعی کنید که حتما اوقاتی هرچند کوتاه را در پارک های جنگلی و فضای سبز این شهر سپری کنید.

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *