جستجوی شهر به شهر :
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

بندر شرفخانه

تاریخ بروزرسانی :
۶ مهر ۱۳۹۲

بندر شرفخانه یکی از بنادر مهم دریاچه ارومیه‌است. این بندر در شهرستان شبستر استان آذربایجان شرقی واقع است و فاصله آن از شهر شبستر ۲۰ کیلومتر و از شهر تبربز حدود ۹۰ کیلومتر است. این بندر در مسیر قطار تبریز-دیزج خلیل-شرفخانه-سلماس قرار دارد این بندر دارای آب و هوای معتدل و باغات سرسبز میوه‌است از آثار تاریخی این بندر می‌توان به اسکله تال اشاره کرد. این اسکله با قدمت یکصد سال اکنون در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است بندرشرفخانه دارای امکاناتی چون کمپ ساحلی، کشتیرانی و قایقرانی تفریحی، هتل پنج ستاره و دیگر امکانات معمول گردشگری است..

این شهر در سال ۱۳۱۲ شمسی دارای شهرداری بوده و در حال حاضر جمعیت آن حدود ۲۵ هزار نفر است. بزرگترین بندر ساحلی دریاچه ارومیه‌است که در بخش مرکزی شهرستان شبستر واقع شده و رشته‌ای از راه آهن تبریز– جلفا که از صوفیان منشعب می‌شود به شرفخانه منتهی می‌شود.
در این بندر تاسیسات نسبتاً مهم بندری و انبارهای کالا وجود دارد. همچنین برای استفاده مسافرین، قایق‌های مسافربری وجود دارد. این بندر در شمال شرقی دریاچه، در فاصله ۴۹ کیلومتری صوفیان و ۳۰ کیلومتری جنوب شبستر و ۸۸ کیلومتری غربی تبریز واقع شده‌است. از نظر اقتصادی، قرار گرفتن بندر شرفخانه در ساحل شمالی دریاچه ارومیه حائز اهمیت است. در فصل تابستان تعداد کثیری از مردم به منظور استفاده از آب و لجن دریاچه برای آب درمانی و لجن درمانی به این بندر وارد می‌شوند.

شرفخانه 1 بندر شرفخانه

شرفخانه 2 بندر شرفخانه

شرفخانه 3 بندر شرفخانه

شرفخانه 4 بندر شرفخانه

شرفخانه 5 بندر شرفخانه

شرفخانه 6 بندر شرفخانه

شرفخانه 7 بندر شرفخانه

شرفخانه 8 بندر شرفخانه

شرفخانه بندر شرفخانه

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 3 میانگین: 1.7]
           
برو بالا
 

نظر کاربران :

 • سید محمد حسینی

  بندرشرفخانه شهرخوبیه حدود۱۵سال که بهترین سال های زندگیم بودرودراین شهرگذراندم امیدوارم روزی آب دریاچه مثل اولش پرشه انشاءالله

  ۱۰ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • علی

  بندرشرفخانه شهرخوبیه حدود۱۵سال که بهترین سال های زندگیم بودرودراین شهرگذراندم امیدوارم روزی آب دریاچه مثل اولش پرشه انشاءالله

  ۱۸ خرداد, ۱۳۹۶ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تخت جمشید روستای کندوان زیبایی های گیلان سد شاه عباسی طبس اماکن دیدنی یزد