بلیط هواپیما تور خارجی

باغ ملی

تاریخ انتشار : شنبه 27 ارديبهشت 1393
2014-05-17باغ ملی خراسان رضوی مشهد

باغ ملی، بوستانی کوچک است که در یکی از خیابانهای قدیمی که ارگ شهر در آن واقع بوده احداث شده و توسط حاج حسین آقای ملک در سال ۱۳۴۵ به شهرداری مشهد واگذار گردیده است . باغ ملی در خیابان امام خمینی (ارگ) با فضای دلنشین قدیمی و آب نماها، گلها و درختان خود استراحتگاهی کوچک در دل شهر است. آب قنات رکن آباد که از قناتهای مشهور و قدیمی شهر مشهد بوده از میان این پارک می گذشته است.
ارگ دولتی که ساختمان اولیه آن متعلق به ملک محمود سیستانی و ساختمان بعدی آن متعلق به دوره قاجار است در کنار این پارک بوده است. با توسعه و گسترش شهر و احداث پارک بزرگ و جدید، اکنون باغ ملی به صورت پارک محلی درآمده است، اما در عین حال به دلیل قدمت ازاهمیت خاصی برخوردار است. بخش های مختلف این پارک با انواع چنارهای قدیمی و درختان مختلف و گونه های گیاهی و گلکاری و چمن و فضای سبز مزین شده و محل تفرج و تفریح و استراحت شهروندان مشهد و زائران امام رضا (ع) می باشد.
پارک باغ ملی که هم اکنون درمرکز شهر مشهد و در خیابان امام خمینی (ره) واقع شده ، درواقع اولین پارک تفریحی مشهد است که در حاشیه خیابان قدیمی ارگ احداث شده و در گذشته با آب یکی از قنات های مشهور مشهد مشروب می شده است.
باغ ملی به دلیل هم جواری با ارگ حکومتی مشهد و واقع شدن درمرکز شهر ، در گذشته محل اجرای برنامه های اجتماعی و فرهنگی بوده است. و با توسعه و گسترش شهر و احداث پارک بزرگ و جدید ، اکنون باغ ملی به صورت پارک محلی درآمده است، اما در عین حال به دلیل قدمت ازاهمیت خاصی برخوردار است . بخش های مختلف این پارک با انواع چنارهای قدیمی و درختان مختلف و گونه های گیاهی و گلکاری و چمن و فضای سبز مزین شده و محل تفرج و تفریح و استراحت شهروندان مشهد می باشد. این پارک هم اکنون تحت نظر شهروندان مشهد می باشد. این پارک هم اکنون تحت نظر شهرداری منطقه ۸ مشهد است.

باغ ملی

باغ ملی

پربازدیدترین ها:

این مطلب توسط آقای امیر طاهری ارسال شده است .

PDFPrint

سوئیت تبریز تور
 

نظر کاربران :

 • مهرنوش زاده رفيع

  این پارک کوچک وقفه ای است میان شلوغی شهر و شادی و شور کودکان. در فصل تابستان پذیرای جمع زیادی از خانواده ها است.

  چهارشنبه 10 بهمن 1397 - ساعت 01:11:09 پاسخ دادن
 • الهام حاجی زاده

  خیلی کوچک هست ولی همین فضای کوچک جمع های زیادی رو به دور خودش جمع کرده.از جمله بازنشسته ها و کودکان برای بازی

  پنج‌شنبه 4 بهمن 1397 - ساعت 09:07:35 پاسخ دادن
 • کامران فاضلي

  باغ ملی مشهد به عنوان اولین پارک تفریحی این شهر شناخته شده که در کنار بازار جنت و حاشیه خیابان امام خمینی قرار دارد.

  چهارشنبه 3 بهمن 1397 - ساعت 15:50:48 پاسخ دادن
 • حسن حسن زاده

  پارکی زیبا مناسب برای قدم زدن و ورزش کردن و دور هم بودن و البته تفریح

  جمعه 28 دى 1397 - ساعت 13:26:28 پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *