جستجوی شهر به شهر :
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

ایران از منطقه خاورمیانه حذف شد!

تاریخ بروزرسانی :
۶ شهریور ۱۳۹۶

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ در روزهایی که مقامات گردشگری ایران خبر از آغاز تلاشی نو برای فعال کردن ایران در چارچوب برنامه‎های جهانی از جمله برجسته‎تر کردن جایگاه ایران در جدول فعالیت‎های سازمان توریسم جهانی می‌دهند، با این حال هنوز هم به روال سال‎های گذشته ایران نه تنها درجدول فعالیت‎های جهانی حضور کم رنگ و تقریبا بی رنگی دارد، بلکه حتی نام ایران درسایت رسمی این سازمان مهجور مانده و با اطلاعات نادرست ودرجایگاه نادرست قرار گرفته‎است.

نام و منطقه ایران ذکر شده در جدول کشورهای عضو در سازمان جهانی گردشگری

شایان توجه است که در فهرست اصلی نام کشورهای عضوسازمان توریسم جهانی، که در دوجدول جداگانه ارائه شده، اولا نام ایران در شمار کشورهای آسیای جنوبی هم ردیف با هند و بنگلادش و اندونزی و … ثبت شده و دوما درصفحه مربوط به اعضا و کشورهای منطقه خاورمیانه نیز هیچ نامی ازایران به عنوان یک کشور واقع در این منطقه ثبت نشده است.

جدول کشورهای خاورمیانه در وب سایت سازمان جهانی گردشگری

پیش ازاین نیز موارد مشابهی از درج اطلاعات و تصویرهای نادرست در معرفی یکی از آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو درصفحات رسمی این سازمان، رخ داده بود. این مورد با تذکر خبرگزاری CHN اصلاح شد.

بدیهی است که ارائه اطلاعات صحیح درباره ایران، درصفحات و پایگاه‎های اطلاع رسانی وابسته به موسسات و سازمان‎های جهانی چون یونسکو ویا سازمان گردشگری جهانی، نقش بسیار مهمی درمعرفی کشور و جاذبه‎های فرهنگی و گردشگری آن دارد.

درچنین شرایطی ارائه اطلاعات نادرست آن هم در ابتدایی‎ترین موارد، نشان از کمی تحرک نمایندگان ایران در این سازمان و نبود حضور فعال ایران ومقامات فرهنگی ایران در سازمان‎های مهم جهانی درسطح سازمان گردشگری جهانی است.

 

5555562 ایران از منطقه خاورمیانه حذف شد! 5678 ایران از منطقه خاورمیانه حذف شد!

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]
           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخت جمشید روستای کندوان زیبایی های گیلان سد شاه عباسی طبس اماکن دیدنی یزد