بلیط هواپیما تور خارجی

امامزادگان عبداله و آمنه خاتون ( ع )

2017-11-14امامزادگان عبداله و آمنه خاتون ( ع ) مرکزی اراک

امامزادگان عبداله و آمنه خاتون(ع) از نوادگان امام موسي کاظم(ع) هستند.

براساس آنچه در پایگاه اطلاع رسانی اوقاف به استناد كتاب بحرالانساب نوشته محمدكاظم استرآبادي ذکر شده شاهزاده حسن پدر این دو امامزاده بزرگوار پس از دو سال دوري از امام رضا(ع) بهمراه عده اي از برادران و برادرزادگان حضرت روانه ايران شده و مناطق غربي ايران را در نور ديدند تا به كنار رودكره (كرهرود) نزول اجلال فرمودند.

ولی متاسفانه در این محل گرفتار ماموران حکومت بنی عباس شده و به شهادت رسیده و در محلی دورافتاده به خاک سپرده شدند که بعدها با گسترش اراک مدفن آنان در محدوده این شهر قرار گرفت.

پربازدیدترین ها:

در زمان صفويه ساختماني با گنبد عرقچين و فضايي ساده بر فراز قبر آنان بنا شد. قدمت سرداب این بقعه با تشخيص كارشناسان به 1200 سال مي رسد كه با خبر بحرالانساب مبني بر شهادت امامزادگان در زمان امام رضا(علیه السلام) مطابق است.

به گفته معتمدین محلی و کسانی که سرداب زیر حرم این بقعه را مشاهده کرده اند، یک پدر و یک مادر و دو طفل و پنج تن از همراهان امامزادگان در این بقعه مدفون هستند.

این بنا با هسته معماری اولیه شهر سلطان‌آباد اراک یعنی مجموعه بازار و محله‌های حصار و قلعه فاصله داشته ولی به سبب توسعه و گسترش اراک اکنون با سایر محله‌ها پیوند خورده‌ است، آستان مقدس امامزادگان عبدالله(ع) و آمنه خاتون(س)، در محله عباس‌آباد اراک و در خیابان شهید بهشتی قرار گرفته و زیارتگاه عموم است.

امامزادگان عبداله و آمنه خاتون ( ع )

امامزادگان عبداله و آمنه خاتون ( ع )

امامزادگان عبداله و آمنه خاتون ( ع )

امامزادگان عبداله و آمنه خاتون ( ع )

امامزادگان عبداله و آمنه خاتون ( ع )

PDFPrint

جاجیگا تور رزرو هتل
 

نظر کاربران :

  • نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی ! اسپانسر: رزرواسیون مهر

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)