رزرو هتل فضاگشت
۲۸ مرداد ۱۳۹۴

از آثار تاریخی مرمت شده در گیلان رونمایی می‌شود

اشتراک گذاری

تاریخ خبر :۱۳۹۴/۰۵/۲۸- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از رونمایی پروژه‌های میراثی و گردشگری در هفته دولت خبر داد.

رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌گیلان، اظهار کرد: در سال‌جاری اقدامات موثری در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام شده و آثار تاریخی مرمت شده گیلان از فعالیت‌های برجسته این حوزه است.

اجاره خودرو

وی بیان کرد: مرمت مسجد حاج صمدخان، مرمت حسینیه تکیه پرده سر لاهیجان و مرمت خانه عضدی سیاهکل از اقداماتی است که با تلاش فراوان و تخصیص اعتبار از سوی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان انجام شده و به عنوان میراثی ماندگار برای آیندگان باقی خواهد ماند.

این مسئول با تاکید بر حفظ آثار تاریخی گیلان، این ابنیه را ریشه‌دار در فرهنگ و هویت مردمان این دیار دانست و تصریح کرد: ساماندهی و تعمیر مورغانه پورد، مسجد مستوفی و نیز بقعه نصیرعلی کیا که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌اند از جمله اقداماتی است که در آینه هفته دولت متجلی می‌شوند.

علیزاده افزود: فعالیت این اداره کل تنها به مرمت و نگهداری از آثار ملی بسنده نمی‌شود، بلکه توسعه صنعت گردشگری و فراهم کردن امکانات مورد نیاز آن از مهمترین اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به جاده سازی و آسفالت منطقه نمونه گردشگری کیاکلایه در شهرستان لنگرود اشاره کرد و گفت: این پروژه زیرساختی برای افزایش شمار گردشگر و سرمایه گذار در منطقه اجرا شد.

وی بیان کرد: افتتاح کارگاه‌های مرواربافی در آستانه اشرفیه، سفال در شهرستانهای رشت و صومعه سرا و نیز مرکز صنایع دستی در ماسوله با همکاری اداره کل میراث فرهنگی گیلان و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در هفته دولت انجام خواهد شد.

222 از آثار تاریخی مرمت شده در گیلان رونمایی می‌شود

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *