بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آرام کردن کودکان در طول پرواز

زمان مطالعه : 9 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۷ آذر ۱۳۹۹

بی قراری کردن فرزندان در طول پرواز نه تنها باعث نگرانی و استرس شما و فرزندتان می شود بلکه باعث آزار و اذیت دیگر مسافران نیز می شود . اگر نگران این موضوع هستید پیشنهاد می کنیم نکات مطلب آرام کردن کودکان در طول پرواز را بخوانید و انجام دهید تا سفر خوشی را داشته باشید .

آرام کردن کودکان در سفر

فشار هوا و گوش درد

هنگام بلند شدن و به زمین نشستن هواپیما، فشار هوا در گوش میانی آن را از حالت تعادل خارج می‌کند و موجب درد گوش می‌شود و در این مواقع کودکان به گریه می‌افتند. برای جلوگیری از این گوش درد، دکتر مکارثی، متخصص کودک در بیمارستان کودکان بوستون بهترین راه را برای نوزادها خوردن شیر مادر، شیشه شیر و پستانک می‌داند و برای کودکان بزرگتر مکیدن آب‌نبات چوبی و خوردن پاستیل را پیشنهاد می‌کند. عمل مکیدن می‌تواند فشارهوای داخل گوش را خنثی کند.سعی کنید زمان نشستن و بلند شدن هواپیما کودکتان را بیدار نگهدارید، چرا که موقع خواب دفعات قورت دادن آب دهان کمتر از حالت بیداری است و موقع بیدار شدن درد گوش بیشتری احساس خواهد کرد.هرچند تمام تلاش بر این است که کودکان را آرام نگهداریم اما گریه کردن برای چند دقیقه کوتاه می‌تواند فشار هوای داخل گوش آن‌ها را متعادل کند.

قبل از پرواز دستشویی بردن کودکتان را فراموش نکنید

اگر هنوز کودکتان را پوشک می کنید پس تعویض پوشک در سرویس بهداشتی فرودگاه خیلی راحتتر از تعویض پوشک در هواپیما می باشد .اگر کودکتان را از پوشک گرفته اید قبل از پرواز حتما به دستشویی بروید تا مجبور نشوید از راهروی تنگ بین صندلی ها عبور کنید و کودکتان را به دستشویی هواپیما برسانید .

آرام کردن کودکان در سفر

اسباب‌بازی‌های مورد علاقه کودکتان را فراموش نکنید

همه کودکان عروسکی دارند که ‌آن را بیشتر از بقیه دوست دارند، اسباب‌بازی‌ای که بهانه‌ی آن را می‌گیرند و فراموش کردن این آیتم های کوچک برابر است با درد سر بزرگ در طول پرواز. این وسیله‌ها را دم دست بگذارید و یا داخل کیف دستی‌تان تا لازم نباشد برای آوردن آن کابین بالای سرتان را باز کنید.

آرام کردن کودکان در سفر

روزمرگی‌های کودکتان را به هم نزنید

تا جایی که می‌توانید برنامه غذا خوردن و خواب و بیداری کودکتان را در حالت عادی نگه‌دارید، در غیر این صورت به هم ریختن این برنامه می‌تواند به گریه و بی‌قراری کودک شما و در نتیجه ناراحتی خود شما ختم شود. ممکن است خواب کودکتان را روز پرواز به عقب بیندازید و او را بیدار نگه‌ دارید به امید این‌که او در طول پرواز بخوابد و یا به او غذا ندهید تا در طول پرواز با شیر خوردن و غذا خوردن او را سرگرم کنید اما در واقع شما برای گرفتن نتیجه‌های عکس قدم بر‌می دارید و مقدمات پرواز با کودک خسته و گرسنه و در نتیجه بی‌قرار و گریان را فراهم می‌کنید.

خوابگاه گرم و نرم با خود ببرید

وقتی کودکتان خسته شد ناآرام می شود و تمایل به خواب دارد پس شما حتما با خود بالش و پتوی مسافرتی همراه داشته باشید تا مدت زمانی که در هواپیما در خواب است بسیار راحت و آرام باشد .

کودک را ذوق‌زده کنید

یک ساک جداگانه با اندازه متوسط برای کودکتان کنار بگذارید و داخل آن اسباب بازی‌ و کتاب جدید و خوردنی‌های رنگارنگ و البته بهداشتی بگذارید تا او را با دیدن چیزهای جدید هیجان‌زده کنید. گاهی اوقات تنها چیزی که برای آرام کردن کودک لازم است پرت کردن حواس اوست. سعی کنید او را در ورق زدن کتاب جدید همراه کنید و با نشلن دادن تصویر‌های مختلف و نامگذاری آن‌ها کودکتان را سرگرم کنید. ذوق دیدن اسباب بازی جدید و بازی با آن گریه را از یاد او خواهد برد. ( فقط فراموش نکنید که اسباب بازی را طوری تهیه کنید که مورد علاقه او باشد)

بدون تبلت سفر نکنید

شاید لازم باشد در طول پرواز کمی از استانداردهایتان کوتاه بیایید و به کودکانتان زمان بیشتری برای بازی با ابزارهای هوشمند بدهید. فراموش نکنید که قبل از سفر تبلت، آی‌پاد و گوشی‌های هوشمندتان را به بازی، موسیقی، برنامه‌ها و کارتن‌های مورد علاقه کودکتان مجهز کنید تا بتوانید برای مدت طولانی او را سرگرم کنید. حتی نوزاد را هم می‌توانید با کارتن‌هایی که آهنگ‌های جذاب و شاد دارند سرگرم کنید و همین زمان می‌تواند به اندازه‌ای که غذایتان را میل کنید، کافی باشد.

آرام کردن کودکان در سفر

وسایلی عجیب برای سرگرمی به همراه داشته باشید

همیشه مجبور نیستید برای سرگرم و شگفت‌زده کردن کودکتان، گران قیمت‌ترین و جدید‌ترین اسباب‌بازی‌ها را خریداری کنید. پیشنهاد ما این است که یک کیسه از لوازم عجیب به صورت تصادفی همراه داشته باشید تا در طول پرواز با باز کردن آن، فرزندتان را به وجد بیاورید. مثلا یک قاشق پلاستیکی، جعبه چوبی، مسواک و … می‌تواند حداقل برای نیم ساعت کودک را سرگرم کند.

خدمات خطوط هوایی را چک کنید

شما می‌توانید از طریق سایت‌های معتبر، امکاناتی که داخل کابین هواپیما در اختیارتان قرار می‌گیرد را بررسی و مقایسه کنید. در برخی از هواپیما‌ها فیلم به نمایش گذاشته می‌‌شود، در برخی دیگر پشت صندلی‌ها صفحه نمایشی وجود دارد که می‌توانید با آن سرگرم باشید یا حتی وجود اینترنت بی‌سیم نه تنها کودکان را سرگرم، بلکه والدین را نیز شاد می‌کند.

آرام کردن کودکان در سفر

از خدمه کمک بگیرید

اغلب در تمامی هواپیما‌ها در طول پرواز، سیستمی برای سرگرم کردن کودکان وجود دارد. شما می‌توانید در مورد این خدمات از خدمه هواپیما سوال بپرسید و از آنان کمک بخواهید. کودک شما با استفاده از این امکانات سرگرم و خیال شما آسوده می شود.

برنامه دانلود کنید

قبل از سفر، تعدادی فیلم و برنامه کودک بر روی تلفن همراه یا تبلت برای سرگرم شدن کودکان در طول پرواز دانلود کنید تا اگر هواپیما صفحه نمایش برای پخش فیلم نداشت، شما با استفاده از تلفن خود کودک را مشغول نگه دارید. برخی از سرویس‌های بزرگ مانند آمازون در حالت آفلاین هم قادر به ارائه خدمات هستند. حتی می‌توانید فیلمی در مورد مقصد پیدا کنید تا قبل از رسیدن اسباب آشنایی با محیط جدید را فراهم کرده باشید.

سفر کردن با نوزاد

غالبا در سفرهای هوایی برخی نوزادان با درد گوش مواجه می شوند و این موضوع باعث بی تابی و گریه آنها می شود برای کاهش درد گوش در نوزادان در حین سفر با هواپیما می توانید با روش های درمانی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم آشنا شوید.

دلیل بی قراری های نوزاد در هواپیما چیست ؟

هنگام سفرهای هوایی، نوزادان و کودکان ممکن است در هنگام پرواز هواپیما و فرود آن، به گوش درد دچار شوند. زیرا لوله هایی که گوش میانی را به پشت گلو متصل می کنند و فشار هوا را در گوش حفظ می کنند، به راحتی فشرده می شوند.زمانی که در حین پرواز، نوزاد احساس ناراحتی کرده و مدام در حال گریه کردن باشد، در این زمان باید علت را جستجو کرد. یکی از ناراحتی های عمده نوزادان در سفرهای هوایی، می تواند گوش درد باشد.
گوش انسان به عنوان مرکز تعادل، می تواند کاملا به تغییر فشارها حساس باشد و دلیل آن هم این است که گوش بیرونی توسط غشای نازکی به نام غشای تمپان یا گوش درام از گوش میانی جدا شده است. تفاوت فشار در این غشا، باعث درد شده و از هر ۳ مسافر (بچه ها بیشتر از بزرگسالان) در سفرهای هوایی، احساس شنوائی، ناراحتی یا حتی درد در گوش ایجاد می شود.

آرام کردن کودکان در سفر

روشهای جلوگیری از گوش درد نوزاد در هواپیما

به منظور کاهش درد گوش در نوزادان و کودکان در مواقع لزوم و با تجویز پزشک، می توان از قطره گوش، ایبوپروفن یا استامینوفن استفاده کرد.بچه ها در تمام سنین و به دلایل مختلفی گریه می کنند و شما به دلیل محدودیت فضایی هواپیما، سعی می کنید برای آرام کردن فرزند خود تلاش کنید اما باید بدانید که گریه نوزاد می تواند علتی مانند گوش درد داشته باشد که به دلیل تغییرات فشار هوا ایجاد شده است.
در ابتدا به بررسی وضعیت کودک بپردازید تا علت اصلی گریه نوزاد مشخص شود. وضعیت هایی مانند گرسنگی نوزاد، کثیف شدن پوشک، سرد یا گرم بودن و غیره. سعی کنید او را در صندلی های میانی هواپیما قرار داده و وضعیت او را چک کنید.

گوش درد نوزاد در هواپیما می تواند گاه سبب عفونت جدی در نوزاد شده و مشکلات دیگری را به همراه داشته باشد. بنابراین در صورت بروز این وضعیت بلافاصله اقدام های لازم را انجام دهید.معمولا بزرگسالان برای رفع گوش درد یا پیشگیری از آن، از تکه ای شکلات یا آدامس استفاده می کنند. اما چنین چیزی برای نوزاد ممکن نیست.

به هر حال گوش نوزاد هم مانند افراد بزرگسال می تواند دچار آسیب و دردهای احتمالی شود و شما باید برای تنظیم فشار ​​گوش و تعادل آن، نوزاد را به حالت عادی بازگردانید. معمولا نوزادان در هنگام پرواز بیشتر از بزرگسالان دچار درد در گوش می شوند. زیرا کنترل درد گوش در بزرگسالان به مراتب آسان تر است.

آرام کردن کودکان در سفر

اگر کودک شما در حین پرواز به عفونت گوش دچار شده باشد، توصیه می شود که با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید. متاسفانه، اکثر روش های جلوگیری از گوش درد بزرگسالان و یا رفع درد در آن ها، برای نوزادان کاربرد ندارد.
به همین دلیل پیش از سفر بهتر است تمام موارد را با پزشک در میان بگذارید. همچنین توصیه می شود که نوزادانی که دچار عفونت یا درد در ناحیه گوش هستند پیش از سفر درمان شده و در صورت امکان، پرواز خود را به تعویق اندازید. با این کار شما می توانید از مشکلات احتمالی در حین پرواز و پس از آن پیشگیری کنید.

علاوه بر این باید گفت، سطح سر و صدای هواپیما می تواند در محدوده ۶۰ تا ۱۰۰ دسیبل باشد که در حین پرواز شدت می یابد. همین موضوع می تواند احساس ناراحتی و گوش درد در نوزاد شما ایجاد کند. در این زمان، شما می توانید با استفاده از پنبه های کوچکی در گوش کودک، سطح دسیبل صدای هواپیما را کاهش دهید. مکیدن سینه مادر و شیر خوردن هم باعث کاهش درد گوش و یا جلوگیری از آن می شود.

این عمل همانند جویدن آدامس یا شکلات در بزرگسالان است. زمانی که نوزاد و کودک شما عمل مکیدن را انجام می دهد، فشار هوای وارد شده در گوش او کم شده و او را آرام می کند. متخصصان اطفال و ناظران پرواز، به طور معمول بطری شیر، پستانک یا سینه مادر را در طول زمان تغییرات فشار در کابین هواپیما پیشنهاد می دهند.

به این دلیل که تغییر فشار معمولا به اندازه یک ساعت و نیم قبل از فرود به میزان قابل توجهی بسته به ارتفاع پرواز، متفاوت است. تغییرات فشار در مرحله اولیه پرواز، طی پرواز و هنگام فرود کمی متفاوت بوده و می تواند بر مایع گوش میانی کودک تاثیر گذارد.

در صورتی که به همراه نوزاد خود به سفر هوایی می روید، از کارکنان هواپیما بخواهید تا صندلی کنار راهرو و نزدیک به قسمت جلویی هواپیما در اختیار شما و کودک قرار دهد. زیرا سر و صدای هواپیما در این قسمت کمتر است. سعی کنید در طول سفر کودک را با کریر مخصوص او به خود نزدیک کرده و در آغوش بگیرید.

در صورت هر گونه مشکل و گوش درد در نوزاد، از کارکنان هواپیما کمک بگیرید و به خاطر داشته باشید که گوش درد نوزاد در هواپیما مشکل جدی محسوب نشده و با فرود هواپیما به راحتی برطرف می شود . اما در صورت رعایت نکردن موارد و اقدامات لازم ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.

آرام کردن کودکان در سفر

این نکات را برای کمک به جلوگیری از گوش درد نوزاد در هواپیما انجام دهید:

۱ – بگذارید کودک گریه کند. اگر چه ممکن است برای شما (و مسافران همسایه شما) ناراحت کننده باشد، گریه باعث می شود که گوش درد کودک اندکی آرام شود.
۲- استفاده از سرم نمکی بینی نوزاد، که می تواند در باز شدن مخاط بینی و گوش موثر باشد. این کار را قبل از شروع پرواز و فرود و با تجویز پزشک، انجام دهید.
۳-سعی کنید در حین پرواز از قطره های گوش خفیف برای نوزاد استفاده کنید. توصیه می شود که پیش از پرواز نزد پزشک رفته و داروی مورد نظر را تهیه کنید. متخصص اطفال، تمام موارد احتیاطی و مراقبتی لازم را در حین سفر هوایی در اختیار شما قرار می دهد. پیش از مصرف نیز دستورالعمل بسته را به دقت مطالعه کنید.

عفونت گوش میانی

۴-هرگز به طور خودسرانه از قطره یا آنتی هیستامین برای آرام کردن یا خواباندن نوزاد استفاده نکنید. پیش از مصرف هر نوع دارویی در هنگام سفر، در مورد نوع و دوز مناسب داروی گوش درد نوزاد خود، با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید.
۵- سعی کنید کمی آب خوردن به نوزاد یا کودک خود بدهید. نوشیدن آب فراوان در کاهش یا جلوگیری از درد گوش کودک بسیار موثر است. البته در کودکان بزرگ تر نیز می توانید از شکلات و آدامس استفاده کنید.
۶- سعی کنید تا می توانید از سینه خود به نوزاد شیر بدهید. شیر مادر در تسکین گوش درد موثر است. شما می توانید در این گونه مواقع از بطری های شیر خشک هم استفاده کنید. هر چیزی که عمل مکیدن را در نوزاد به وجود آورد در جلوگیری و کاهش درد گوش نوزاد در هواپیما موثر است.

با رعایت موارد فوق می توانید در طی سفر، آرامش و امنیت کودک خود را فراهم کنید. بهتر است پیش از سفر، در مورد سفر هوایی با نوزاد، نزد مشاور یا پزشک بروید تا راهنمایی های لازم صورت گیرد.

 

آرام کردن کودکان در سفر

 

 

 

 

 

 

 

           
چاپ

لینک های مرتبط :

تبلیغات
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حداکثر سایز عکس : 2 مگابایت.