رزرو هتل تفریحات کیش

آبشار چیکان سپیدان

۱ تیر ۱۴۰۱

آبشار چیکان یا چیکون در سپیدان فارس واقع است. این آبشار در ۱ کیلومتری غرب روستایی به همین نام واقع شده است. روستای چیکان در دهستان کمهر، بخش اردکان از توابع شهرستان سپیدان استان فارس قرار دارد.این روستا در نزدیکی روستای مارگون واقع است.قبل از رسیدن به روستای مارگون به یک سه راهی رسیده، که یک سمت آن به روستای مارگون میرود و سمت دیگر پس از عبور از گردنه شاه قلی به روستای چیکان می رسد. مسیر این روستا آسفالت شده است.آبشار چیکان در یک کیلومتری قبل از روستا واقع شده است. آبشار کوچکی است و اطراف آن هم جای چندان وسیعی نیست. از کوه کنار این آبشار میتوان به بالای آبشار رسید. آبشار چیکان در ارتفاع ۲۳۱۳ متری از سطح دریا واقع شده است.

در این منطقه آبشار دیگری در نزدیکی روستای مورزیان قرار دارد که در تنگه زیبای جنوب روستا قرار دارد.این آبشارها در فصل زمستان یخ زده و مناظر بسیار زیبایی خلق می کنند. از دیگر دیدنی های این منطقه آبشار معروف مارگون در مسیر دسترسی به این آبشار است.

چیکان 3 آبشار چیکان

تور اروپا

نحوه دسترسی به آبشار چیکان

دسترسی به این آبشار از طریق کیلومتر ۲۹جاده یاسوج به اقلید، جاده آبشار مارگون، جاده فرعی اسفیان، پس از عبور از گردنه شاه قلی، قبل از روستای چیکان در سمت جنوب جاده امکانپذیر است. همچنین از طریق روستای گرمه شهرستان کامفیروز نیز قابل دسترسی است که جاده ای خاکی دارد.گردشگران عزیز می توانند از آبشار مورزیان و آبشار زیبای مارگون که در نزدیکی آبشار چیکون قرار دارند نیز بازدید نمایند.

آدرس: ۴۵کیلومتری شمال اردکان فارس، نزدیک آبشار مارگون

چیکان 1 آبشار چیکان

چیکان 2 آبشار چیکان

چیکان آبشار چیکان

           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

  • سید محمد حسینی

    این آبشار خروجی آبش زیاد نیست و کمه
    به همین دلیل در زمستان هم اینجا بهخاطر سردی هوا آب آبشار قندیل میبنده و منظره زیبایی پدید میاره

    ۹ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *