بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آبشار ونوش

زمان مطالعه : 2 دقیقه
۲۱ آذر ۱۳۹۴

مجموعه آبشارهای ونوش در استان مازندران واقع است. روستای زیبا و توریستی ونوش، از شمال به سواحل زیبای خزر جنوب به سلسله جبال البرز و پوشیده از جنگل سرسبز، غرب به رودخانه كلرود منتهی می‌گردد. شالیزا‌ر‌های پر محصول باغهای مركبات ودرختان صنوبر و . . . هر یك در آرایش هر چه زیبا و افسون كننده ونوش نقش داشته و محل عبور گردشگران جهت دسترسی به روستای نارنج بن ، پاشكلا، خزر تیره، عالم كلا، منوچهر كلا، عزت كاسگر محله ، تاشكو و سپس جاده كدیر و جنگل آب پری و یا به سمت ساحل و شهر رویان از جاده كمر‌بندی است. مجموعه آبشارهای ونوش در جنوب روستا و در میان ارتفاعات جنگلی علوی کلا واقع شده اند. ونوش در فاصله ۱۰ کیلومتری غرب شهرستان نور و در کنار جاده فرعی منشعب از جاده ساحلی نور-نوشهر قابل دسترسی است. همچنین فرعی منشعب از جاده رویان به آبشار آب پری به ونوش منتهی میگردد.

منطقه ونوش دارای آبشار های کوچک و بزرگ متعددی است که از میان ۳ آبشار معروفیت بیشتری دارند. این ۳ آبشار عموما مورد استفاده فرودهای فنی گروه های کوهنوردی قرار میگیرند. آبشار اول ونوش دارای ارتفاعی در حدود ۱۵ متر و عمق حوضچه ای در حدود ۱ متر است. آبشار دوم و بزرگترین آبشار ونوش دارای ارتفاعی در حدود ۴۰ متر و عمق حوضچه ۴ متر و آبشار سوم ۱۵ متر و عمق حوضچه ۱ متر است. در صورتی که برای فرود های فنی به منطقه سفر میکنید رعایت نکات فنی همچون آشنایی با فنون شنا، چک کردن رول کوبها و طنابها و سایر موارد ایمنی ضروری است.

398

399

400

401

402

403

 

منبع : کویرها و بیابانهای ایران

                       
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

 • محمحد م

  اصلا کجا هست تو نقشه گوگل کد میزنی میبرند وسط ی روستا همین و تازه از محلی های روستا می پرسی میگن اصلا اینجا آبشار نداره و از روستای ونوس بیست کیلومتر ب بالا می ری ب آبشار آب پر ی میرسی که ی آبشار کنار جاده همین

  ۱۶ خرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • مهرنوش زاده رفيع

  ونوش نوشهر جاي بسيار ديدني و زيبااست و راه رسيدن به آبشار هم بسيار قشنگه

  ۱۰ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • ولی صدیق

  عکس ها و مطالب بسیار زیبا بود

  ۱۲ خرداد, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • امیرعباس درزی

  ونوش جزو شهرستان نوشهر هستش نه نور

  ۲۷ آذر, ۱۳۹۴ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *