رزرو هتل تفریحات کیش

آبشار مورزیان

۱ تیر ۱۴۰۱

آبشار مورزیان در چند کیلومتری آبشار معروف مارگون قرار دارد. فاصله آبشار مارگون تا اردکان فارس در حدود ۴۸ کیلومترست.این آبشار زیبا در کنار روستای مورزیان واقع شده است. یکی از زیباترین آبشارهای یخی که در حدود ۸۰ کیلومتری آبگرم رامجرد قرار گرفته است.آبشار مورزیان در فاصله ۳ کیلومتری جنوب روستای مورزیان در میان تنگه ای بسیار زیبا و بکر واقع است. این دره با شیبی ملایم دارای طبیعت بسیار زیبا و بکر و آبشارهای فراوان است.

مورزیان 1 آبشار مورزیان

روستای مورزیان

روستای مورزیان در دهستان کمهر، بخش اردکان فارس، از توابع شهرستان سپیدان قرار دارد. آب این آبشار به رودخانه کر میریزد.از زیباییهای این آبشار این است که در فصل زمستان یخ زده و منظره بسیار بدیعی خلق می کند.آبشار  در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.از دیگر دیدنی های این منطقه آبشار معروف مارگون است که در مسیر دسترسی به این آبشار واقع است.

تور اروپا

مورزیان 3 آبشار مورزیان

نحوه دسترسی به آبشار مورزیان

پس از کیلومتر ۲۹ جاده یاسوج به اقلید و انتخاب جاده آبشار مارگون و سپس جاده فرعی اسفیان، پس از عبور از گردنه شاه قلی، روستای چیکان و سپس روستای مورزیان می توان به این آبشار رسید.این مسیر دارای جاده ای آسفالت می باشد.راه دیگر رسیدن به این آبشار از طریق روستای گرمه شهرستان کامفیروز است که مسیر آن جاده خاکی روبروی گرمه کامفیروزست که از سمت غرب به طرف این آبشار می رود.جاده خاکی حدودا ۱۰ کیلومتر ماشین رو است.قسمتی از راه هم نیاز به پیاده روی و کوهنوردی دارد که با اینکه مقداری سختی دارد ولی دیدن مناظر بکر طبیعی آن خالی از لطف نیست.بازدیدکنندگان عزیز می توانند در مسیر آبشار ، از جاذبه های طبیعی آبشار چیکان و آبشار فوق العاده زیبای مارگون نیز بهره مند شوند.

آدرس: نزدیکی آبشار مارگون، مجاورت روستای مورزیان

مورزیان 2 آبشار مورزیان

مورزیان 4 آبشار مورزیان

مورزیان 5 آبشار مورزیان

مورزیان 6 آبشار مورزیان

موزیان آبشار مورزیان

           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *