رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

آبشار سرطاف ایلام

تاریخ بروزرسانی :
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

آبشار سرطاف ایلام ، یکی از جلوه‌های زیبای طبیعت در شهرستان ایلام است .که در شرق روستای شهید کشوری و جنوب شهرستان ایلام قرار دارد. این آبشار چند پله‌ای محوطه وسیعی را دربر می‌گیرد و معمولاً در فصول کم‌آبی، خشک می‌شود. این آبشار یکی از تفرجگاه‌های شهرستان ایلام محسوب می‌شود. همواره بازدیدکنندگان بسیاری از دور و نزدیک به این منطقه مراجعه می‌کنند.

این جاذبه طبیعی که در زندگی مردم نقش به سزایی گذاشته است. سال های بسیاری مورد استفاده آنها برای گذران زندگی و آباد کردن زمین های اطراف قرار گرفته است. گاها در درآمد مردم منطقه هم تاثیر گذاشته است. آبشار چند پله دارد و فاصله پله های آن کم و از ارتفاع کمی برخوردار است. علاوه بر این آب زلال و سرد، طبیعت بکر و زیبا ، محیط سرسبز و دل انگیز از خصوصیات دیگر این اثر طبیعی است. که همیشه مورد توجه مردم منطقه و مسافران قرار گرفته است.
برای آشنایی بیشتر با شهر ایلام پیشنهاد می کنیم مطلب سیری در ایلام را مطالعه بفرمایید.

آبشار سرطاف آبشار سرطاف ایلام

این جاذبه خاص یکی از قطب های توریستی است و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند و از این جهت حائز اهمیت است که بیشتر مورد توجه قرار گیرد.و از آلودگی هایی که به واسطه مسافران به وجود آمده است پاک سازی شود. جهت گسترش و ایجاد امکانات رفاهی برنامه ریزی شود تا از آسیب رساندن به این طبیعت بی همتا جلوگیری شود . در میزان کسب و کار مردم روستا تحول ایجاد شود . آبشار محبوب سر طاف برای مردم اهالی از نعمت خاصی برخودار است به طوری که در طول مسیر درختان فراوان را آبیاری می کند. در نهایت به باغ های میوه از جمله انار ،زرد آلو و گردو می رسد . اطراف آبشار سراسر سبز و مملو از پوشش های گیاهی است و طبیعت منحصر به فرد آن زیستگاه مناسبی را برای گونه ای از حیوانات و پرندگان فراهم کرده است .

آبشار سرطاف2 آبشار سرطاف ایلام

آبشار سرطاف ایلام ،آبشار فصلی

آبشار در فصول کم آبی گاها خشک می شود و محیط اطراف خود را تحت تاثیر قرار می دهد. در پاییز و زمستان هم سراسر این منطقه با برف پوشیده می شود و آب یخ می زند. پس بهترین زمان سفر در فصل بهار و تابستان است که در این فصول بیشترین میزان بازدید را دارد. و گردشگران می توانند لحظات خوشی را در کنار خانواده و دوستان رقم بزنند. از تفریحات این منطقه می توان به آبتنی کردن در آب خنک آبشار اشاره کرد. همچنین وجود کوه قلاقیران که زیبایی این منطقه را دو چندان کرده است. این فرصت را به علاقه مندان می دهد تا از کوه نوردی لذت برند. اگر قصد ماندن دارید بهتر است امکانات کافی اعم از چادر مسافرتی ،بنزین،مواد غذایی،کمک های اولیه،لباس گرم و سایر لوازم مورد نیاز همراهتان باشد.

آبشار سرطاف4 آبشار سرطاف ایلام

آبشار سرطاف5 آبشار سرطاف ایلام

آبشار سرطاف6 آبشار سرطاف ایلام

آبشار سرطاف7 آبشار سرطاف ایلام

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

 • مهرنوش زاده رفيع

  بهار در كنار اين آبشار بسيار زيبا و ديدني است

  ۲۳ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • سفریتو

  آبشار سرطاف نزدیک شهر موموری و آبدانان قرار گرفته با اینکه اطراف این آبشار سرطاف خشک و بدون سرسبزی است اما در کنارهای ای ابشار مکانهای بسیار زیبای قراردارد از درخت و فضای سبز

  ۲۲ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *