رزرو هتل ایران بوم گردی

آبشار رحمت آباد

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۰ دی ۱۳۹۴

آبشار رحمت آباد دراستان فارس واقع است. روستای رحمت آباد در فاصله ۲۰ کیلو متری شمال باختری شهر جویم در دامنه بلندترین قله منطقه لارستان قرار دارد . ارتفاع رحمت آباد از سطح دریا ۱۲۷۵ متر و نسبت به شهر جویم که ۸۳۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد ۴۴۰ متر مرتفع تر است. درختان بادام کوهی و بنه و آویشن همراه با جانوران وحشی از قبیل پلنگ ، بز کوهی ، شغال ، گرگ ، روباه ، خرگوش و کبک و نیز قلعه کیقباد ، کاخ کیخسرو ، غارهای زال و کبوتری ، سرو کهنسال و سر به فلک کشیده ، استخر های مصنوعی باستانی متعدد و مهمتر از همه آبشار همیشه جاری و مرتفع ، زینت بخش مجموعه زیبای رحمت آباد است.

آبشار رحمت آباد با ۲۰ متر ارتفاع و آب بسیار سبک در چهار فصل سال خود نمائی می کند. اطراف آبشار ، باقی مانده آثار یک شهر کوچک در دشتی مسطح به چشم می خورد . در بالاترین قله این کوه قلعه باستانی کیخسرو دیده می شود که عبور آب از تمامی اتاقها و سالن ها و طبقه های آن و تعبیه استخرهای کوچک و متوسط در این مجموعه رواج آئین میترائیسم در دوره های پیش از اسلام را در مکان مرموز و مقدس رحمت آباد جویم به یاد می آورد .

از سمت کوههای چاتیز جهرم که منطقه ای کوهستانی است و باید حدودا ۳ ساعت کوهپیمایی انجام داد این مسیر حدودا ۵ کیلومتر می باشد .از مسیر جویم که به علت فرسایش جاده ی خاکی با سواری می توان به سمت آبشار حرکت نمود . این مسیر حدودا ۲۸ کیلومتر می باشد .و حدودا ۲۰ دقیقه راهپیمایی دارد.
664 آبشار رحمت آباد

665 آبشار رحمت آباد

منبع : کویرها وبیابانهای ایران

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما