رزرو هتل تفریحات کیش

آبشار خرپاپ پیرانشهر

۲۳ مهر ۱۴۰۱

آبشار خرپاپ پیرانشهر در میان جنگل‌های پردانان شهرستان پیرانشهر و در مرز استان‌های آذربایجان غربی و کردستان واقع شده است. جنگل های سرسبز و خوش آب و هوای پردانان در ۲۲ کیلومتری جنوب پیرانشهر و بر سر راه جاده پیرانشهر به سردشت واقع شده است. که جاری بودن رودخانه دائمی و خروشان پردانان که یکی از سرچشمه های اصلی رود زاب کوچک است بر زیبایی آن افزوده است. این جنگل ها که تا برف های دائمی کوه های مرزی ایران و عراق امتداد دارند توجه هر طبیعتگردی را به سوی خود جلب می کند. خرپاپ در زبان کردی به معنی جای قشنگ و زیبا و دارای آب فراوان می‌باشد.

آبشار-خرپاپ آبشار خرپاپ

کوه ها، جنگل ها، دره ها و رودهای منطقه پیرانشهر دست در دست هم داده اند. تا با به نقش کشیدن تابلوهایی زیبا و بی بدیل از طبیعت، تحسین هر بیننده ای را از این نقاش توانا بر انگیزند. یکی از این مناظر زیبا و بی نظیر آبشار خروشان و پر آب خرپاپ است که در میان جنگل های سر سبز پردانان جاری است. این آبشار زیبا که در تصاویر می بینید در بین کوهستان های شهرستان پیرانشهر واقع شده است. مردم محلی این منطقه را بنام (زه ویان) می شناسند. کوه های پوشیده از درختان جنگلی و پوشش گیاهی و عبور رودخانه ای عظیم و پر آب، این منطقه از کردستان را به یکی از زیباترین نواحی ایران تبدیل کرده است.

تور اروپا

نحوه دسترسی به آبشار خرپاپ

برای دسترسی به جنگل‌های پردانان که تا ارتفاعات مرزی ایران و عراق امتداد یافته‌اند و پوشیده از درختان جنگلی، به‌خصوص صنوبر هستند، در جاده پیرانشهر به سردشت برانید و پس از ۲۵ کیلومتر، وارد جاده روستای گزگسک شوید. ادامه مسیر تا جنگل و آبشار باید پیاده پیموده شود.
آدرس : استان آذربایجان غربی، ۲۲ کیلومتری جنوب پیرانشهر، جنگل‌های پردانان

آبشار-خرپاپ2 آبشار خرپاپ

آبشار-خرپاپ3 آبشار خرپاپ

           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

  • حسن حسن زاده

    با اب هوايي خوش و طبيعتي زيبا و البته ابشاري چشم نواز و ديدني از نزديك بازديد داشته باشيد واقعا لذت مي بيرد

    ۹ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *