بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آبشار افرینه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
۱۲ آبان ۱۳۹۶

آبشار افرينه خرم آباد در موقعیت جغرافیایی E475322 N331851 در استان لرستان قرار دارد. در جوار جاده خرم آباد – اندیمشک و در حدود ۸۰ کیلومتری جنوب شهرستان خرم آباد آبشاری چشم نواز و دلفریب خودنمایی می کند که در جوار روستای افرینه قرار دارد و به همین نام نیز معروف و مشهور است. این آبشار که یکی از پر آب ترین آبشارهای ایران است،مابین دو شهر خرم آباد و پل دختر قرارگرفته و در فصلهای تابستان وبهار پذیرای گردشگران بی شماری است. کسانی که قصد سیاحت از این آبشار را دارند میتوانند از شمال از طریق جاده خرم آباد به سمت پل دختر و از جنوب از جاده اندیمشک به سمت خرم آباد خود را به این آبشار برسانند.
سرچشمه آبشار افرینه در ۳۸ کیلومتری جنوب خرم آباد است که از تلاقی رودهای چشمک و افرینه تشکیل شده و پس از عبور از دره پر پیچ و خم چولهول آبشار افرینه را می سازد. سپس این آبشار به رودخانه کشگان می ریزد. قبل از این آبشار پل تاریخی و آبشار فصلی معمولان قرار دارند که در این منطقه، مجموعه ای از پل و آبشارهای تاریخی را ساخته اند. نزدیکی آبشار افرینه به پل دختر و پل تاریخی معمولان استراحتگاهی مهم را برای مسافران ایجاد کرده است.

-2 آبشار افرینه

-1 آبشار افرینه

-3 آبشار افرینه

-4 آبشار افرینه

-5 آبشار افرینه

-6 آبشار افرینه

-7 آبشار افرینه

 آبشار افرینه
منبع : کویرها و بیابان های ایران

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

 • مهرنوش زاده رفیع

  عاشق اینجا میشید وقتی برید

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • الهام حاجی زاده

  آبشار آفرینه متفاوت از همه آبشار های ایران هست و نوع سنگ و آبریزشش متفاوت و زیبا هست.آدرسش هم حدودا ۱ ساعت بعد از خرم آباد به سمت اندیمشک هست

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *