رزرو هتل ایران بوم گردی

آبشارهای انگاس

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۴ خرداد ۱۳۹۷

آبشارهای انگاس نوشهر در استان مازندران واقع است. این روستا در ۹ کیلومتری جنوب بخش کجور از توابع شهرستان نوشهر که در ۳۶ درجه و۱۵ دقیقه عرض شمالی و۵۱ درجه و ۴۵ دقیقه طول جغرافیایی از نصف النهار گرینویچ قراردارد.این روستا در ارتفاع حدود ۱۹۰۰ متری از سطح دریا آزادودر دامنه کوههای سر بفلک کشیده سلسله جبال البرز همچون کنگلو(کنگر لو) در سمت جنوب به ارتفاع ۳۶۰۰ متر وشاه کوه در سمت شمال غرب به ارتفاع ۲۹۷۴ متر ور دشتان در سمت شرق به ارتفاع ۲۹۱۳ متر و گته چال در سمت جنوب به ارتفاع ۲۸۰۵ متر وحمزه چال در سمت شمال غرب به ارتفاع ۲۸۹۵ متر قراردارد که همچون دیواری عظیم اورا احاطه کرده است از چشمه های زیبا که آبی گورارا دارند همچون ۱- آبشار جناب ۲- آبشار پنجاه چم ۳ – آبشار چشمه موزیا ۴ – آبشار اوسیاره ۵ – و بز چشمه میتوان نامبرد.

منطقه سرسبز کجور از جمله مناطق بکر و دست نخورده ای است که دارای آب و هوایی معتدل و سرد و چشم اندازهای طبیعی، آبشارهای فراوان و جنگل های انبوه با گونه های ززبین، بلوط، سرخدار، افرا، ون، اوری و توسکا است. در این منطقه گل های زینتی و میوه های فصلی به وفور یافت می شود. تنوع جانوری در این منطقه بسیار زیاد بوده و مردم این منطقه اغلب به کار کشاورزی و دامپروی مشغول هستند. رویان بزرگ به مرکزیت شهر کجور یا کجه، مرکز حکم رانی کیومرث اول و بیش از بیست پادشاه دیگر بوده است.

انکاس 2 آبشارهای انگاس

انگاس آبشارهای انگاس

منبع : کویرها و بیابانهای ایران

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

 • محمد امین جمشیدی

  من خودم انگاسیم.هرکی دوسداره بهتربن روستای مازندران یا حتی ایران رو ببینه بیاد انگاس.

  ۲۱ فروردین, ۱۴۰۰ پاسخ دادن
 • رها مسعودی

  این روستا معرکه اس.. دقیقا مثل روستاهای کشور سوئیس هستش..هواش عالی .طبیعتش عالی…اگه ب این روستا رفتین حتما ی شب اقامت داشته باشین و از سبزیهای محلی و کشکو پنیرشون خرید کنید

  ۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین