بلیط هواپیما سوئیت تبریز

آبشارهای انگاس

۴ خرداد ۱۳۹۷آبشارهای انگاس مازندران نوشهر

آبشارهاي انگاس نوشهر در استان مازندران واقع است. این روستا در ۹ کیلومتری جنوب بخش کجور از توابع شهرستان نوشهر که در ۳۶ درجه و۱۵ دقیقه عرض شمالی و۵۱ درجه و ۴۵ دقیقه طول جغرافیایی از نصف النهار گرینویچ قراردارد.این روستا در ارتفاع حدود ۱۹۰۰ متری از سطح دریا آزادودر دامنه کوههای سر بفلک کشیده سلسله جبال البرز همچون کنگلو(کنگر لو) در سمت جنوب به ارتفاع ۳۶۰۰ متر وشاه کوه در سمت شمال غرب به ارتفاع ۲۹۷۴ متر ور دشتان در سمت شرق به ارتفاع ۲۹۱۳ متر و گته چال در سمت جنوب به ارتفاع ۲۸۰۵ متر وحمزه چال در سمت شمال غرب به ارتفاع ۲۸۹۵ متر قراردارد که همچون دیواری عظیم اورا احاطه کرده است از چشمه های زیبا که آبی گورارا دارند همچون ۱- آبشار جناب ۲- آبشار پنجاه چم ۳ – آبشار چشمه موزیا ۴ – آبشار اوسیاره ۵ – و بز چشمه میتوان نامبرد.

منطقه سرسبز کجور از جمله مناطق بکر و دست نخورده اي است که داراي آب و هوايي معتدل و سرد و چشم اندازهاي طبيعي، آبشارهاي فراوان و جنگل هاي انبوه با گونه هاي ززبين، بلوط، سرخدار، افرا، ون، اوري و توسکا است. در اين منطقه گل هاي زينتي و ميوه هاي فصلي به وفور يافت مي شود. تنوع جانوري در اين منطقه بسيار زياد بوده و مردم اين منطقه اغلب به کار کشاورزي و دامپروي مشغول هستند. رويان بزرگ به مرکزيت شهر کجور يا کجه، مرکز حکم راني کيومرث اول و بيش از بيست پادشاه ديگر بوده است.

انکاس 2

انگاس

منبع : کویرها و بیابانهای ایران

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

  • رها مسعودی

    این روستا معرکه اس.. دقیقا مثل روستاهای کشور سوئیس هستش..هواش عالی .طبیعتش عالی…اگه ب این روستا رفتین حتما ی شب اقامت داشته باشین و از سبزیهای محلی و کشکو پنیرشون خرید کنید

    ۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *