رزرو هتل فضاگشت
۱۸ فروردین ۱۳۹۴

۵۰ درصد ظرفیت هتل‌ها در نوروز خالی ماند

اشتراک گذاری

تاریخ خبر :۱۳۹۴/۰۱/۱۸-درحالی‌که معاون گردشگری اعلام کرده نوروز امسال ۷۰ درصد ظرفیت هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرها تکمیل شده بود، اما رییس جامعه هتلداران ایران مغایر این اظهارات، آمار داد که ۵۰ درصد ظرفیت هتل‌ها در نوروز تکمیل شده است.

جمشید حمزه‌زاده به خبرنگار گردشگری ایسنا گفت: ما با آمار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کاری نداریم، بررسی‌های ما از هتل‌ها در نوروز ۹۴ مُبین آن است که ۵۰ درصد ظرفیت این مراکز تکمیل شد و ۵۰ درصد دیگر ظرفیت آن‌ها خالی ماند.

او با بیان این‌که فعلا آمار اقامت در هتل آپارتمان‌ها تجمیع نشده است، اظهار کرد: در نوروز ۹۴ اقامت مسافران در هتل‌ها نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد کاهش داشت.

رییس جامعه هتلداران ایران موثرترین عامل کاهش اقامت مسافران در هتل‌های سراسر کشور را مشکلات اقتصادی و معیشتی و همچنین هزینه بالای سفر دانست و در ادامه گفت: وجود مراکز غیر رسمی برای اسکان مسافران نوروزی از جمله مدارس و مراکز اقامتی متعلق به آموزش و پروش، مهمانسرای ادارات دولتی و خانه‌های شخصی که هیچ گونه عوارش و مالیاتی را پرداخت نمی‌کنند، به کاهش گرایش مردم برای استفاده از اقامتگاه‌های رسمی مثل هتل‌ها دامن زده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا ظرفیت هتل‌ها و مراکز اقامتی رسمی پاسخگوی نیاز مسافران انبوه نوروز است تا دیگر مراکز اقامتی متفرقه وارد مدار خدمات‌رسانی در تعطیلات نوروزی نشوند؟ اظهار کرد: در همه کشورها سرریز مسافران وارد مراکز اقامتی متفرقه می‌شود؛ اما وقتی میانگین اشغال ظرفیت هتل‌های ما ۵۰ درصد بود و نیمی دیگر از ظرفیت آن خالی مانده است، چرا باید مسافران را به سمت مراکز اقامتی متفرقه هدایت کرد؟!

حمزه‌زاده گفت: کلاس‌های درس و اجاره آن‌ها به مسافران منبع درآمدی برای آموزش و پرورش شده است.

وی علاوه‌بر این مشکلات، شرایط جوی را نیز عامل دیگری در کاهش اقامت مسافران در هتل‌ها ذکر کرد.

رییس جامعه هتلداران ایران در ادامه با اشاره به نظارت‌هایی که از سوی جوامع و اتحادیه‌های هتلداری برای مراکز اقامتی در تعطیلات نوروزی صورت گرفت، گفت: در این مدت شکایت خاصی از مسافران نداشتیم، البته مواردی بود که به بی‌تعهدی و نبود کیفیت خدمات برخی هتل‌ها مربوط می‌شد که متناسب با ضوابط با آن‌ها برخورد شده است.

890 50 درصد ظرفیت هتل‌ها در نوروز خالی ماند

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *