رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۵ آذر ۱۳۹۶

۴۷ طرح گردشگری استان اردبیل آماده برای سرمایه گذاری

اشتراک گذاری

کریم حاجی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: احداث هتل و اقامت گاه های مسافر پذیر،رستوران ،اقامت های گردشگری بین راهی ،آب های درمانی و بوم گردی از جمله طرح های قابل سرماهی گذاری می باشد.
وی اظهار کرد: صنعت گردشگری در دولت تدبیر وامید با هدف اشتغالزایی مورد توجه قرار گرفته و در صورت تحقق این سرمایه گذاری ها شاهد اشتغالزایی بیشتر در استان خواهیم بود .
وی درباره اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی بیان کرد: بیشترین اشتغالزایی اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی در حوزه صنایع دستی است و امسال اشتغال پیش بینی شده در این حوزه ۷۸۵نفر بود که تاکنون ۴۲۳ مورد آن محقق شده است .
حاجی زاده با اشاره به اجرای طرح تبدیل روستاها به اقامت های بوم‌گردی برای توسعه صنعت گردشگری افزود: ۲۹ طرح اقامت های بوم گردی در ۱۰ شهرستان استان اردبیل در دست اقدام است.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از انتخاب روستای کزج خلخال به عنوان آزمونه (پایلوت) اجرای طرح ایجاد اقامتگاه های بوم گردی این استان خبرداد و گفت: در گذشته این طرح در منطقه ملک سویی مشگین شهر به صورت مصنوعی و سمپتیک اجرا شده ولی طرح بوم گردی روستای کزج از نظر معماری کاملا بومی می شود و بهترین نوع اقامتگاه بوم گردی است.
وی اضافه کرد: واحدهای اقامتی بوم گردی روستای کزج که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در این روستای زیبا و هدف گردشگری خلخال راه اندازی شده نخستین واحدهای اقامتی بومی گردی استان اردبیل هستند که با هدف معرفی جاذبه های گردشگری منطقه و معرفی فرهنگ اصیل و سنتی روستا به گردشگران آغاز بکار می کند.
حاجی زاده گفت: طرح ایجاد اقامتگاه های بومی گردی پیش از این در چند استان کشور از جمله استان های یزد ، اصفهان و کرمان اجرا و اقامتگاه های بوم گردی خوبی را ایجاد کرده اند که در رونق اقتصادی این استان ها نقش مهمی داشته است.
وی اضافه کرد: با گسترش طرح ایجاد اقامتگاه های بومی گردی در سایر روستاها و مناطق گردشگری استان در آینده نزدیک مردم منطقه از مزایای آن از جمله رونق اقتصادی روستا و سایر مزایای مربوط به حضور گردشگران داخلی و خارجی بهره مند می شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: هدف این اداره کل از ایجاد این گونه اقامتگاه ها استفاده از روابط اجتماعی حاکم بر روستا ، شیوه های تولید در روستا ، آداب و رسوم و صنایع دستی موجود در روستا و امکانات پذیرایی و اسکان می باشد .
تاکنون از ۳۷ منطقه نمونه گردشگری استان اردبیل در هفت منطقه نمونه گردشگری شورابیل اردبیل ، برجلو و سقزچی نیر، خیاو تا گردولی مشگین شهر ، فندقلو نمین ، طبیعت سبز پارس سرعین و سد گیلارلو گرمی برای سرمایه گذاری کلان مجوز داده شده است.

سرمایه گذاری در اردبیل  47 طرح گردشگری استان اردبیل آماده برای سرمایه گذاری

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *