رزرو هتل فضاگشت
۴ اسفند ۱۳۹۵

۳۰تفاهم‌نامه ارمغان برجام برای گردشگری سمنان

اشتراک گذاری

استاندار سمنان با اشاره به نقش برجام در جذب سرمایه‌گذاران، گفت: استان سمنان در کمتر از یک‌سال گذشته تنها در حوزه گردشگری ۳۰ تفاهمنامه با سرمایه‌گذاران امضاء کرده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان، محمدرضا خباز در جمع فعالان گردشگری و سازمان‌های مردم‌نهاد سمنان که با حضور زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد، اظهار کرد: برجام سبب شد که سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با اعتماد و اطمینان بیشتری، سرمایه‌گذاری کنند.

اجاره خودرو

وی با اشاره به برگزاری سه همایش سرمایه‌گذاری طی یک سال اخیر در استان سمنان، افزود: در نخستین همایش سرمایه‌گذاری استان که اسفند برگزار شد ۲۰ تفاهمنامه در حوزه گردشگری این استان به ارزش ۹۷۰ میلیون تومان منعقد شد.

این مقام ارشد اجرایی سمنان با بیان اینکه ۱۰ تفاهم‌نامه دیگر نیز در حوزه گردشگری و در همایش‌های بعدی سرمایه‌گذاری امضاء شد، تصریح کرد: ۱۳ تفاهم‌نامه در بخش احداث مجتمع‌های گردشگری، سه تفاهم‌نامه در حوزه گردشگری سلامت، ۱۲ تفاهم‌نامه در بخش تجهیز و تکمیل پروژه‌های زیرساختی گردشگری، یک تفاهم‌نامه در حوزه تکمیل و احداث مجمع‌های بین‌راهی و… در این استان منعقد شده است.

وی این استقبال از پروژه‌های گردشگری را از نتایج و برکات برجام برشمرد و گفت: برجام سبب اقبال سرمایه‌گذارن به حوزه‌های مرتبط با گردشگری شد.

استاندار سمنان از صنایع‌دستی به عنوان ظرفیتی مغفول مانده در این استان نام برد و افزود: صنایع‌دستی هنرمندان این استان و دست‌بافته‌های زنان روستایی می‌تواند به رونق بیشتری گردشگری در استان کمک کند.

خباز با اذعان به اینکه زنان روستایی سمنان توانمندی بسیار بالایی در حوزه صنایع‌دستی دارند، اضافه کرد: تنها مشکل هنرمندان صنایع‌دستی و فعالان این بخش مشکل فقدان بازار و محلی برای عرضه دائم این دست‌بافته‌های ارزشمند است.

وی با بیان اینکه امسال چندین نمایشگاه صنایع‌دستی در استان برپا شده، گفت: تولید صنایع‌دستی یک فرآیند مستمر است و نیازمند یک بازار دائمی و همیشگی است لذا مطالبه عمده هنرمندان و زنان روستایی فعال در حوزه صنایع‌دستی، ایجاد یک نمایشگاه دائم صنایع دستی در استان است.

وی از آمادگی استانداری سمنان برای کمک به ایجاد بازارچه‌های دائم صنایع دستی خبر داد و تصریح کرد: این آمادگی در استان وجود دارد که بخشی از اعتبارات احداث این نمایشگاه دائمی را تامین کند. لذا سرمایه‌گذاران فعال می‌توانند با ورود به این حوزه از حمایت‌های استان بهره‌مند شوند.

 30تفاهم‌نامه ارمغان برجام برای گردشگری سمنان

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *